Skarpetki

Produkty ()

Opracowaliśmy asortyment skarpetek umożliwiający dobór wysokiej jakości produktów tego segmentu do wszystkich rodzajów prac. Aby zagwarantować wygodę przez cały dzień pracy skarpetki robocze muszą być trwalsze, mieć lepsze obicie i lepiej leżeć na stopie, niż zwykłe skarpetki. Dlatego firma MASCOT stosuje w ich produkcji najlepsze materiały i technologie.

Skarpetki muszą odprowadzać wilgoć

Stopy pocą się. Zadaniem skarpetek jest poradzić sobie z tą wilgocią tak, aby stopy nie były odczuwane jako mokre i aby w rezultacie nie stały się zimne. Skarpetki z materiałów syntetycznych dobrze sobie radzą z odprowadzaniem potu i szybko schną. Jeśli więc wilgoć ma łatwą drogę ujścia z buta, warto wybrać właśnie materiały syntetyczne.

Skarpetki robocze muszą regulować ciepło

Skarpetki zawierające wełnę są zwykle grubsze, a co za tym idzie – cieplejsze. Wełna ma także imponujące zdolności regulacji wilgotności i temperatury. Wełna absorbuje, czyli wchłania w siebie dość duże ilości wilgoci, a dzięki wodoodpornej powierzchni tego materiału nie czuje się tej wilgoci na skórze. Ponadto wełna zachowuje swoje termoregulacyjne właściwości nawet wtedy, gdy jest mokra. Warto też pamiętać, że grube skarpetki robocze zwykle odciążają poduszki stóp.

Wybór skarpetek – dobre rady

Podczas gdy wsparcie i zapewnienie stabilności nóg jest zadaniem butów, za wygodę skóry i stóp odpowiedzialne są skarpetki. Ich najważniejszym zadaniem jest regulacja ciepła i wilgotności, a także dbanie o ogólny komfort stopy w bucie. A komfort jest bardzo ważny, gdy użytkownik ma na sobie skarpetki robocze przez 10-12 godzin dziennie.

Wybierz właściwy rozmiar

Przy wyborze obuwia uwagę zwraca się zwykle na to, aby w bucie było odpowiednio dużo przestrzeni. Wybierając skarpetki należy myśleć w sposób przeciwny. Dobra skarpetka robocza powinna ściśle przylegać do stopy i dzięki zastosowaniu elastycznych materiałów dostosowywać się do jej kształtu. W zasadzie zawsze jest lepiej wybrać skarpetkę lekko za małą, niż lekko za dużą. Jeśli bowiem skarpetka jest zbyt luźna, to często się podwija, co kończy się pęcherzami na stopach. Warto też wiedzieć, że grube skarpetki robocze mają większą tendencję do luzowania się, niż skarpetki cienkie.