Odzież ochronna przetestowana pod kątem oddziaływania łuku elektrycznego

  W sytuacjach, gdy istnieje ryzyko narażenia na działanie łuków elektrycznych, konieczne jest noszenie odzieży roboczej przetestowanej pod kątem oddziaływania łuku elektrycznego i ochronnej odzieży roboczej. W ofercie MASCOT znajdziesz ochronną odzież roboczą certyfikowaną zgodnie z normą IEC 61482-2, która zapewnia ochronę przed krótkim narażeniem na działanie łuków elektrycznych.

  EN 61482-2

  Odzież robocza o wielofunkcyjnej ochronie dla maksymalnego bezpieczeństwa

  Jeśli szukasz odzieży roboczej przetestowanej pod kątem oddziaływania łuku elektrycznego, w asortymencie MASCOT znajdziesz wiele kurtek, kombinezonów, ogrodniczek i spodni roboczych, zarówno w tradycyjnych, jak i fluorescencyjnych kolorach. Odzież robocza przetestowana pod kątem oddziaływania łuku elektrycznego chroni Cię przed płomieniami i promieniowaniem, które produkowane są w związku z wyładowaniem łuku elektrycznego. Odzież robocza firmy MASCOT certyfikowana zgodnie z normą IEC 61482-2 stanowi część naszej kolekcji ochronnej odzieży roboczej o wielofunkcyjnej ochronie, która, oprócz tego, że została przetestowana pod kątem oddziaływania łuku elektrycznego, zapewnia ochronę przed wysokimi temperaturami, płomieniami, wyładowaniami elektrostatycznymi i chemikaliami. Produkty w tej kolekcji są uszyte z wyjątkowych tkanin i mają specjalne szwy i kieszenie, które znacznie utrudniają iskrom, płomieniom i rozpryskom z niebezpiecznych cieczy kontakt z Twoją skórą.

  Dopasuj ochronną odzież roboczą do poziomu ryzyka

  Asortyment firmy MASCOT obejmujący odzież roboczą przetestowaną pod kątem oddziaływania łuku elektrycznego został przetestowany przy pomocy metody testowania 1–2 i testu z użyciem komory probierczej. Odzież testowana jest pod kątem bezpośredniego łuku elektrycznego na ograniczonym obszarze. Oznacza to, że produkty nie są testowane przez dłuższe okresy narażenia w obszarach wysokiego ryzyka. Asortyment firmy MASCOT, który obejmuje odzież roboczą przetestowaną pod kątem oddziaływania łuku elektrycznego i ochronną odzież roboczą, jest doskonałym wyborem dla każdego, kto pracuje jako elektryk, w przemyśle lub przy kontroli tablic rozdzielczych, systemów napięcia i rozdzielnicach. Jeśli pracujesz w warunkach, gdzie istnieje wysokie ryzyko narażenia na działanie łuków elektrycznych przez dłuższe okresy, zalecamy wykorzystanie dodatkowej ochrony. Zalecamy też ciągłe noszenie odzieży roboczej przetestowanej pod kątem oddziaływania łuku elektrycznego, która zakrywa całe ciało, np. kombinezonu lub połączenia spodni i kurtki. Możesz uzupełnić swoją odzież roboczą innymi elementami sprzętu ochronnego, takimi jak kaski, rękawice i obuwie ochronne, które zatwierdzono dla Twojego poziomu ryzyka.