Kurtki membranowe

    Kiedy pracujesz na zewnątrz i musisz zachować ciepło i suchość, kurtki membranowe są oczywistym wyborem. Ten typ odzieży charakteryzuje się brakiem grubej izolacyjnej podszewki, ma za to niską wagę i jest wiatro- oraz wodoszczelny. W naszej ofercie znajdziesz pełną gamę lekkich i cienkich kurtek membranowych, przez cały rok zapewniających doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Membranowe kurtki MASCOT doskonale nadają się na okrycie zewnętrzne zakładane na kilka warstw izolacyjnych. Rozwiązanie takie pozwala zachować ciepło i suchość podczas chłodów. W nieco wyższych temperaturach kurtek tych można też z powodzeniem używać jako samodzielnego ubioru.

    Wiele różnych funkcji

    Firma MASCOT ma w ofercie bogaty asortyment lekkich i elastycznych kurtek membranowych. Znajdziesz u nas między innymi elastyczną kurtkę membranową ze streczu. Jest to materiał rozciągliwy we wszystkich kierunkach i jako taki zapewnia wyjątkową swobodę ruchów. Osoby, których praca wymaga szczególnej widzialności i ochrony, mogą wybrać kurtkę membranową we fluorescencyjnym kolorze, opatrzoną certyfikatem zgodności z normą EN ISO 20471. Wszystkie membranowe kurtki marki MASCOT mają szereg praktycznych funkcji. Jako przykład można tu wymienić membranowe kurtki z elementami wentylacyjnymi pod pachami i/lub regulowanym kapturem i kołnierzem, które skutecznie zwiększają ochronę głowy przed zimnem i wiatrem. Membranowe kurtki MASCOT są też wyposażone w różne kieszenie zamykane na zamek błyskawiczny, doskonale nadające się m.in. na narzędzia, telefon komórkowy czy klucze. Nasze kurtki membranowe są oddychające, wiatro- oraz wodoszczelne i mają szwy zabezpieczone taśmą. Kurtki posiadają zwykle certyfikat zgodności z normą EN 343, co oznacza, że świetnie chronią użytkownika przed opadami.

    Ubieraj się warstwowo

    Podczas pracy na zewnątrz, szczególnie w zimną pogodę, odpowiednie ubieranie się „na cebulkę” jest bardzo ważne, aby zachować ciepło i suchość. Membranowe kurtki MASCOT świetnie sprawdzają jako warstwy zewnętrzne zapobiegające przemoczeniu i wyziębieniu użytkownika. W szczególnie chłodne dni można założyć pod nie na przykład polar, kurtkę termiczną lub bluzę.