Certyfikaty

Własna etykieta jakości firmy MASCOT- TESTED TO WORK nie jest międzynarodową normą lecz jest pieczęcią jakości firmy MASCOT gwarantującą Ci sprawdzony produkt. Oznacza to, że zarówno tkaniny jak również dostawcy zostali dobrze sprawdzeni pod względem jakościowym. Dodatkowo oznacza to, że produkt został wyprodukowany w odpowiednich warunkach produkcyjnych i poddany licznym testom w trakcie trwania procesu produkcyjnego. Ponadto produkt został również przetestowany w rzeczywistych warunkach, jeszcze zanim oddaliśmy go do produkcji. Sprawdziliśmy także czy spełnia on wszystkie niezbędne funkcje, których potrzebujesz na co dzień. To wszystko, a nawet jeszcze więcej gwarantuje TASTED TO WORK. Jest to Twoja gwarancja jakości!

Odzież robocza

Odzież robocza MASCOT jest opatrzona certyfikatami zgodności z międzynarodowym normami. Dowiedz się więcej o poszczególnych certyfikatach i dobierz odpowiednią odzież roboczą do warunków swojej pracy.

S EN ISO 20471

EN ISO 20471 - Odzież o intensywnej widzialności

EN ISO 20471 to międzynarodowa norma definiująca wymagania w zakresie widoczności odzieży ochronnej dla osób pracujących w obszarach, gdzie wymagany jest ubiór o intensywnej widzialności. Oznaczenie kategorii (cyfra podana przy symbolu) to informacja, w jakim stopniu dany produkt zapewnia użytkownikowi ochronę. Najwyższym poziomem jest kategoria 3. Norma EN ISO 20471 definiuje również wymagania w zakresie skuteczności odbijania światła przez elementy odblaskowe. Ubrania spełniające wymogi tej normy są dodatkowo testowane po kilkukrotnym wypraniu. O ile na metce nie podano inaczej, materiał jest badany po pięciu cyklach prania. Część ubrań firmy MASCOT poddaje się testom po wielokrotnie większej liczbie prań. Informacja na ten temat jest dołączona do danego produktu. Odpowiednio dobrany zestaw ubrań może spełniać wymagania wyższej kategorii ochrony niż osobno używane produkty wchodzące w jego skład. Informacja o potencjalnej wyższej kategorii znajduje się w oznaczeniach odzieży w formie prostej tabeli zestawień.

Czytaj więcej

EN 342

EN 342 - Odzież chroniąca przed zimnem

Najlepsze zabezpieczenie przed niską temperaturą gwarantuje odzież robocza z certyfikatem zgodności z normą EN 342:2017. Dla maksymalnej ochrony ubiór powinien być suchy, zapięty i dopasowany np. przy nadgarstkach. Ponadto rękawice, czapka itp. nie dopuszczają do miejscowego wychłodzenia. Wszystkie produkty są klasyfikowane w oparciu o określone kryteria: izolacyjność cieplną (Y), przepuszczalność powietrza (AP) i – opcjonalnie – wodoszczelność (WP).

Czytaj więcej

EN 343

EN 343 - Odzież oddychająca, wiatro- i wodoszczelna

Gdy praca musi być wykonana mimo wiatru i złej pogody, właściwy ubiór ma olbrzymie znaczenie. EN 343 to europejska norma definiująca wymogi wobec odzieży ochronnej. Aby użytkownik miał pewność, że nie zmoknie i nie zmarznie pod wpływem wiatru, powinien wybrać produkty z certyfikatem zgodności właśnie z tą normą. Obok piktogramu EN 343 widnieją dwie wartości cyfrowe. Pierwsza odnosi się do wodoszczelności, natomiast druga określa oddychalność gotowego produktu. Obie wartości są podawane w skali od 1 do 3, gdzie 3 oznacza najwyższą klasę zabezpieczenia.

Czytaj więcej

EN ISO 11611

EN ISO 11611 - Ochrona w czasie spawania

Norma określa minimalne wymogi dla odzieży ochronnej używanej przy spawaniu i analogicznych procesach o podobnym typie ryzyka. Występują klasy 1 i 2, przy czym klasa 2 gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

EN ISO 11612 & EN ISO 14116

EN ISO 11612 - Ochrona przed wysokimi temperaturami i płomieniami

Odzież zabezpieczająca przed działaniem wysokiej temperatury i ognia. Ta norma odnosi się do zewnętrznej odzieży ochronnej wykonanej z elastycznych materiałów, która została zaprojektowana w celu ochrony ciała użytkownika, z wyjątkiem jego rąk, przed czynnikami gorącymi i/lub płomieniem. Norma nie obejmuje również odzieży do ochrony głowy i stóp użytkownika poza kapturami, getrami oraz ochraniaczami na buty.

Czytaj więcej

EN ISO 11612 & EN ISO 14116

EN ISO 14116 - Ochrona przed wysokimi temperaturami i płomieniami

Ta norma określa wymogi dla materiałów, układów materiałów i odzieży ochronnej o ograniczonym rozprzestrzenianiu płomienia w celu zmniejszenia ryzyka, że ubiór się zapali, a tym samym będzie stanowił zagrożenie.

Czytaj więcej

IEC 61482-2

IEC 61482-2 - Pracownicy narażeni na działanie łuków elektrycznych

Odzież spełniająca wymogi normy IEC 61482-2 zapewnia ochronę przed czynnikami termicznymi związanymi z oddziaływaniem łuku elektrycznego. Istnieją dwie metody badań zgodności z tą normą. Metoda 1 (metoda otwartego łuku) obejmuje badanie zarówno tkaniny, jak i wykonanego z niej wyrobu odzieżowego, oraz wyznaczenie ich wartości ATPV/EBT. Metoda 2 (test w komorze probierczej) przewiduje określenie klasy ochrony materiału i ubioru poprzez poddanie go działaniu wymuszonego i kontrolowanego łuku elektrycznego. Występują klasy 1 i 2, przy czym klasa 2 gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

EN 1149-3/5

EN 1149-3/5 - Odzież ochronna o właściwościach elektrostatycznych

Odzież ochronna o właściwościach elektrostatycznych. Tutaj przeczytasz o odzieży ochronnej o właściwościach elektrostatycznych. Certyfikaty EN 1149-5 (metoda testowa 1149-3) to gwarancja Twojego bezpieczeństwa.
EN 1149-3:2004 - Wyładowania elektryczne.
Ta norma odnosi się do odprowadzania ładunku elektrostatycznego z powierzchni materiału ubioru.
EN 1149-5:2008 - Zachowanie i krój materiałów
W normie zawarte są wymagania materiałowe i konstrukcyjne w zakresie właściwości elektrostatycznych odzieży ochronnej stosowanej jako element uziemionego układu w celu uniknięcia ryzyka uwalniania się ładunków elektrostatycznych grożących pożarem.

Czytaj więcej

EN 13034

EN 13034 - Ubrania chroniące przed działaniem ciekłych substancji chemicznych

Norma określa wymogi dla odzieży zapewniającej ograniczony stopień ochrony przed płynnymi substancjami chemicznymi (typ 6 i PB [6]). Odzież ta jest przewidziana do użytku w razie potencjalnego zagrożenia krótkotrwałym i mało intensywnym kontaktem z ciekłymi chemikaliami, tj. opryskaniem niewielką ilością substancji przy niskim ciśnieniu.

Czytaj więcej

EN ISO 15757 - MASCOT PRO WASH

ProWash® - Norma ustanawiająca procedury prania przemysłowego

Procedury przemysłowego prania i wykończania do badań odzieży roboczej. Określono procedury badawcze oraz wyposażenie stosowane podczas badania odzieży roboczej przeznaczonej do prania przemysłowego.

Czytaj więcej


Obuwie robocze

MASCOT oferuje Ci pełne bezpieczeństwo. Dlatego właśnie znajdziesz u nas certyfikowane obuwie ochronne w szeregu klas bezpieczeństwa. Konkretna klasa zależy od poziomu ochrony, którego użytkownik oczekuje od swoich butów i ich funkcji. Oprócz spełnienia wymogów poszczególnych klas bezpieczeństwa, wszystkie modele obuwia ochronnego MASCOT są wyposażone w skutecznie amortyzujące i antypoślizgowe podeszwy, a ponadto wyróżniają się ergonomicznym fasonem i mają właściwości antystatyczne.

EN ISO 20345

EN ISO 20345

Europejska norma EN ISO 20345 dotycząca obuwia ochronnego definiuje wymogi, które muszą spełniać buty, półbuty i sandały stosowane w obszarach, w których zapewnienie bezpieczeństwa ma wysoki priorytet. Wszystkie produkty w kolekcji MASCOT® FOOTWEAR mają certyfikat zgodności z normą EN ISO 20345.

Czytaj więcej

EN ISO 20345

EN ISO 20347

EN ISO 20347 to europejska norma dot. obuwia zawodowego do użytku w pracy, bez ochrony palców stóp. Obejmuje ona obuwie o dowiedzionych właściwościach antypoślizgowych, amortyzujące, oddychające i stabilizujące. W asortymencie MASCOT znajdują się produkty certyfikowane za zgodność z normą EN ISO 20347, o najwyższej klasie antypoślizgowości SRC.

Klasa bezpieczeństwa S1

Klasa bezpieczeństwa S1

Pełna ochrona: Półbuty, sandały oraz buty wysokie z podnoskami. Niewodoodporne.
Opcje: Bogaty asortyment obuwia z różnymi systemami zapinania. Buty ochronne z podnoskami, antypoślizgowymi i antystatycznymi podeszwami oraz zamkniętymi piętami.

Klasa bezpieczeństwa S1P

Klasa bezpieczeństwa S1P

Pełna ochrona: Półbuty i trzewiki posiadające ochronę antyprzebiciową i wzmocnione podnoski. Nie jest to obuwie wodoszczelne.
Opcje: Bardzo szeroki asortyment obuwia, z/bez pronose i z różnymi systemami zapinania, obejmujący zarówno sandały, półbuty jak również jeden rodzaj trzewików. Kilka szerokości podeszwy oraz wiele modeli dla kobiet, wykonanych z różnych materiałów. Każda para zapewnia wysoki komfort chodzenia.
Szczególnie używane przez: Osoby wymagające wyjątkowo wytrzymałego obuwia do używania wewnątrz pomieszczeń, w porze letniej lub do sporadycznych prac na zewnątrz.

Czytaj więcej

Klasa bezpieczeństwa S2

Klasa bezpieczeństwa S2

Pełna ochrona: Obuwie ochronne z podnoskami. Wodoodporne.
Opcje: 
Buty ochronne z podnoskami, antypoślizgowymi i antystatycznymi podeszwami oraz zamkniętymi piętami. Wodoodporne zgodnie z normą EN ISO 20345.

Klasa bezpieczeństwa S3

Klasa bezpieczeństwa S3

Pełna ochrona: Wodoodporne/wodoszczelne półbuty i trzewiki posiadające ochronę antyprzebiciową i wzmocnione podnoski.
Opcje: 
Bardzo duży. Z/bez pronose, z różnymi systemami zapinania. Wodoodporne/wodoszczelne półbuty i trzewiki wykonane z różnych materiałów. Niektóre buty mają podeszwy Vibram® i mogą wytrzymać temperatury do 300°C. Każda para gwarantuje bardzo wysoki komfort chodzenia.
Szczególnie używane przez: Osoby pracujące na zewnątrz, które muszą nosić specjalne, wytrzymałe obuwie zapewniające dodatkowo ochronę przed deszczem. Półbuty oraz trzewiki posiadające pronose są z reguły noszone przez osoby, które często pracują na kolanach.

Czytaj więcej

Klasa bezpieczeństwa S4

Klasa bezpieczeństwa S4

Pełna ochrona: Obuwie ochronne z podnoskami i antypoślizgowymi podeszwami. Wodoodporne zgodnie z normą EN ISO 20345.
Opcje: 
Buty wysokie z podnoskami oraz amortyzującymi i antystatycznymi podeszwami. Antypoślizgowe zgodnie z wymogami SRC. Wodoodporne.

Klasa bezpieczeństwa S5

Klasa bezpieczeństwa S5

Pełna ochrona: Obuwie ochronne z ochroną antyprzebiciową i podnoskami. Wodoodporne.
Opcje: 
Wysokie buty ochronne. Z podnoskami, ochroną antyprzebiciową oraz amortyzującymi, antypoślizgowymi i antystatycznymi podeszwami. Obuwie o głębokości profilu ponad 2,5 mm. Wodoodporne zgodnie z normą EN ISO 20345.

ESD zatwierdzony

ESD zatwierdzony

Obuwie ze znakiem ESD zapobiega naładowaniu elektrostatycznemu i odprowadza ładunki elektrostatyczne od ciała. W ten sposób można uniknąć uszkodzeń wrażliwych komponentów urządzeń elektronicznych.

Czytaj więcej

Podeszwa antypoślizgowa

Podeszwa antypoślizgowa

Niezwykła przyczepność dzięki podeszwie antypoślizgowej. Zatwierdzona na podstawie testów SRA (roztwór mydlany na podłożu ceramicznym) i SRB (glycerol na podłożu stalowym), automatycznie zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa, SRC.

Czytaj więcej

Obuwie ortopedyczne: nadaje się do modyfikacji

Obuwie ortopedyczne: nadaje się do modyfikacji

DGUV Regel 112-191 odnosi się do ochrony stóp i kolan. Konkretnie oznacza to, że każda ortopedyczna modyfikacja buta lub użycie wkładki powinno zostać zatwierdzone przez niezależny instytut badawczy, aby zapewnić, by obuwie ochronne w dalszym ciągu spełniało wymagania swojej klasy bezpieczeństwa (np. S3 lub S1P). Dlatego też modyfikacje ortopedyczne obuwia MASCOT mogą być wykonywane wyłącznie przez firmę Mander-Malms Schuhtechnik GmbH.

Oeko-Tex® Standard 100