Certyfikaty

Własna etykieta jakości firmy MASCOT- TESTED TO WORK nie jest międzynarodową normą lecz jest pieczęcią jakości firmy MASCOT gwarantującą Ci sprawdzony produkt. Oznacza to, że zarówno tkaniny jak również dostawcy zostali dobrze sprawdzeni pod względem jakościowym. Dodatkowo oznacza to, że produkt został wyprodukowany w odpowiednich warunkach produkcyjnych i poddany licznym testom w trakcie trwania procesu produkcyjnego. Ponadto produkt został również przetestowany w rzeczywistych warunkach, jeszcze zanim oddaliśmy go do produkcji. Sprawdziliśmy także czy spełnia on wszystkie niezbędne funkcje, których potrzebujesz na co dzień. To wszystko, a nawet jeszcze więcej gwarantuje TASTED TO WORK. Jest to Twoja gwarancja jakości!

Odzież robocza

Odzież robocza MASCOT jest opatrzona certyfikatami zgodności z międzynarodowym normami. Dowiedz się więcej o poszczególnych certyfikatach i dobierz odpowiednią odzież roboczą do warunków swojej pracy.

Żółty hi-vis - Przemysł morski i energetyka wiatrowa - MASCOT® ACCELERATE SAFE
EN ISO 20471

EN ISO 20471 - Odzież o intensywnej widzialności

Oznaczenie kategorii (cyfra X widniejąca przy symbolu) to informacja, w jakim stopniu dany produkt zapewnia użytkownikowi ochronę. Najwyższy poziom oferuje kategoria 3. Odpowiednio dobrany zestaw ubrań może spełniać wymagania wyższej kategorii ochrony niż osobno noszone modele wchodzące w jego skład. Informacja o potencjalnie wyższej kategorii ochrony znajduje się w oznakowaniu danego elementu ubioru. Ubrania spełniające wymogi normy EN ISO 20471 są testowane po ich kilkakrotnym wypraniu. O ile na etykiecie nie podano inaczej, materiał bada się po pięciu cyklach prania.

Czytaj więcej

EN 17353 - Odzież robocza o zwiększonej widoczności

EN 17353 to norma unijna definiująca wymogi w zakresie zwiększonej widzialności odzieży w sytuacjach o umiarkowanym ryzyku. Odzież robocza z certyfikatem EN 17353 nadaje się dla użytkowników, którzy muszą być widoczni, ale nie pracują w obszarze, w jakim zgodnie z przeprowadzoną analizą ryzyka konieczne jest stosowanie środków ochrony indywidualnej certyfikowanych za zgodność z normą EN ISO 20471.

Czytaj więcej

EN 342

EN 342 - Ochrona przed zimnem

Najlepszą ochronę przed niską temperaturą gwarantuje odzież robocza z certyfikatem zgodności z normą EN 342. Dla maksymalnego zabezpieczenia ubiór powinien być suchy, zapięty i dopasowany, np. przy nadgarstkach. Wszystkie produkty są klasyfikowane w oparciu o określone kryteria: izolacyjność cieplną, przepuszczalność powietrza i – opcjonalnie – wodoszczelność (WP). Im wyższa izolacyjność cieplna, tym lepsza ochrona. Oznaczenie izolacyjności cieplnej znajduje się przy produkcie. Przepuszczalność powietrza wskazuje piktogram, a jej wartość podaje się skali od 1 do 3, gdzie 3 oznacza najwyższą klasę.

Czytaj więcej

EN 343 - X|X|X

EN 343:2019

Gdy pracę trzeba wykonać pomimo wiatru i złej pogody, właściwy ubiór jest bardzo ważny. Norma EN 343 liczbowo określa stopień ochrony przed deszczem zapewniany przez dany produkt. Obok piktogramu widnieją trzy wartości. Górna wartość odnosi się do wodoszczelności, natomiast środkowa definiuje oddychalność całego wyrobu. Obie wartości są podawane w skali od 1 do 4, gdzie 4 to klasa najwyższa. Dolne oznaczenie dotyczy opcjonalnego testu odporności gotowego produktu na padający z góry deszcz. Litera R oznacza, że produkt został przetestowany, natomiast X, że testu nie przeprowadzono.

Czytaj więcej

EN 343

EN 343 - Odzież oddychająca, wiatro- i wodoszczelna

Gdy praca musi być wykonana mimo wiatru i złej pogody, właściwy ubiór ma olbrzymie znaczenie. EN 343 to norma europejska definiująca wymogi wobec odzieży ochronnej. Aby użytkownik miał pewność, że będzie mu ciepło i sucho, powinien wybrać produkty z certyfikatem zgodności z normą EN 343. Obok piktogramu EN 343 widnieją dwie wartości. Pierwsza wartość wskazuje wodoszczelność. Druga dotyczy oddychalności wyrobu. Obie wartości są podawane w skali od 1 do 3, gdzie 3 oznacza najwyższą klasę zabezpieczenia.

Czytaj więcej

EN ISO 11611

EN ISO 11611 - Ochrona w czasie spawania

Norma określa minimalne wymogi dla odzieży ochronnej używanej przy spawaniu i analogicznych procesach o podobnym typie ryzyka. Występują klasy 1 i 2, przy czym klasa 2 gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

EN ISO 11612

EN ISO 11612 - Ochrona przed wysokimi temperaturami i płomieniami

Odzież zabezpieczająca przed działaniem wysokiej temperatury i ognia. Ta norma odnosi się do zewnętrznej odzieży ochronnej wykonanej z elastycznych materiałów, która została zaprojektowana w celu ochrony ciała użytkownika, z wyjątkiem jego rąk, przed czynnikami gorącymi i/lub płomieniem. Norma nie obejmuje również odzieży do ochrony głowy i stóp użytkownika poza kapturami, getrami oraz ochraniaczami na buty. Norma obejmuje sześć wskaźników: A1-A2, B1-B3, C1-C4, D1-D3, E1-E3 i F1-F3. Im wyższa wartość, tym lepsza jest zapewniana ochrona.

Czytaj więcej

EN ISO 14116

EN ISO 14116 - Ochrona przed wysokimi temperaturami i płomieniami

Ta norma określa wymogi dla materiałów, połączeń materiałów i odzieży ochronnej o ograniczonym rozprzestrzenianiu ognia w celu zmniejszenia ryzyka, że ubiór się zapali, a tym samym będzie stanowił zagrożenie. W ramach tej normy istnieją klasy od 1 do 3, gdzie klasa 3 zapewnia najlepszą ochronę.

Czytaj więcej

EN 61482-2

EN 61482-2 - Prace pod napięciem

Odzież spełniająca wymogi tej normy zapewnia ochronę przed czynnikami termicznymi związanymi z oddziaływaniem łuku elektrycznego. Istnieją dwie metody badań zgodności z normą EN 61482-2. Metoda 1, EN IEC 61482-1-1 – metoda otwartego łuku, obejmuje badanie zarówno tkaniny, jak i wykonanego z niej wyrobu odzieżowego, oraz wyznaczenie ich wartości ATPV/EBT. Metoda 2, EN 61482-1-2 – test w komorze probierczej, przewiduje określenie klasy ochrony materiału i ubioru poprzez poddanie go działaniu wymuszonego i kontrolowanego łuku elektrycznego. Występują klasy 1 i 2, przy czym klasa 2 gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

EN 1149-3/5

EN 1149-3/5 - Odzież ochronna o właściwościach elektrostatycznych

Odzież ochronna o właściwościach elektrostatycznych. Tutaj przeczytasz o odzieży ochronnej o właściwościach elektrostatycznych. Certyfikaty EN 1149-5 (metoda testowa EN 1149-3) to gwarancja Twojego bezpieczeństwa.
EN 1149-3 - Wyładowania elektryczne.
Ta norma odnosi się do odprowadzania ładunku elektrostatycznego z powierzchni materiału ubioru.
EN 1149-5 - Zachowanie i krój materiałów
W normie zawarte są wymagania materiałowe i konstrukcyjne w zakresie właściwości elektrostatycznych odzieży ochronnej stosowanej jako element uziemionego układu w celu uniknięcia ryzyka uwalniania się ładunków elektrostatycznych grożących pożarem.

Czytaj więcej

EN 13034 (Type 6)

EN 13034 (Type 6) - Ubrania chroniące przed działaniem ciekłych substancji chemicznych

Norma określa wymogi dla odzieży zapewniającej ograniczony stopień ochrony przed płynnymi substancjami chemicznymi (typ 6 i PB [6]). Odzież ta jest przewidziana do użytku w razie potencjalnego zagrożenia krótkotrwałym i mało intensywnym kontaktem z ciekłymi chemikaliami, tj. opryskaniem niewielką ilością substancji przy niskim ciśnieniu.

Czytaj więcej

EN 13758-2 UPF 40+

EN 13758-2 UPF 40+ - Właściwości chroniące przed promieniowaniem UV

Produkt certyfikowany zgodnie z normą EN 13758-2 zapewnia udokumentowaną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB emitowanym przez słońce. Wyroby te oznacza się wskaźnikiem Ultraviolet Protection Factor (UPF) odpowiednim do stopnia zabezpieczenia. Właściwości zabezpieczające ulegają osłabieniu, np. jeśli produkt jest mokry, a także w miarę jego zużywania się oraz w razie nieprzestrzegania wskazówek jego pielęgnacji. Jedyny wskaźnik ochrony, jaki stosuje się do odzieży roboczej, to UPF 40+.

Czytaj więcej

Obuwie robocze

MASCOT oferuje Ci pełne bezpieczeństwo. Dlatego właśnie znajdziesz u nas certyfikowane obuwie ochronne w szeregu klas bezpieczeństwa. Konkretna klasa zależy od poziomu ochrony, którego użytkownik oczekuje od swoich butów i ich funkcji. Oprócz spełnienia wymogów poszczególnych klas bezpieczeństwa, wszystkie modele obuwia ochronnego MASCOT są wyposażone w skutecznie amortyzujące i antypoślizgowe podeszwy, a ponadto wyróżniają się ergonomicznym fasonem i mają właściwości antystatyczne.

Certyfikaty i klasy bezpieczeństwa

Obuwie ochronne (wysokie) - MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY
EN ISO 20345

EN ISO 20345

EN ISO 20345 to europejska norma dotycząca obuwia ochronnego, zapewniająca, by buty, trzewiki i sandały wykorzystywane w strefach, w których bezpieczeństwo trzeba mieć na szczególnej uwadze, spełniały określone wymogi. Cały asortyment obuwia ochronnego MASCOT® FOOTWEAR posiada certyfikat zgodności z normą EN ISO 20345.

Czytaj więcej

EN ISO 20347

EN ISO 20347

EN ISO 20347 to europejska norma dotycząca obuwia zawodowego do użytku w pracy, bez ochrony palców stóp. Obejmuje ona obuwie o potwierdzonych właściwościach antypoślizgowych, amortyzujące, oddychające i stabilizujące. W ofercie MASCOT mamy obuwie certyfikowane za zgodność z normą EN ISO 20347, o najwyższej klasie antypoślizgowości SRC.

Klasa bezpieczeństwa S5

Klasa bezpieczeństwa SB-P

Pełna ochrona: Obuwie ochronne z ochroną antyprzebiciową i podnoskami.
Opcje: Obuwie ochronne, które spełnia wymogi minimalne normy EN ISO 20345. Obuwie jest antypoślizgowe, amortyzujące, zapewnia ochronę antyprzebiciową i posiada podnoski.

Klasa bezpieczeństwa S1

Klasa bezpieczeństwa S1

Pełna ochrona: Półbuty, sandały oraz buty wysokie z podnoskami. Niewodoodporne.
Opcje: Bogaty asortyment obuwia z różnymi systemami zapinania. Buty ochronne z podnoskami, antypoślizgowymi i antystatycznymi podeszwami oraz zamkniętymi piętami.

Klasa bezpieczeństwa S1P

Klasa bezpieczeństwa S1P

Pełna ochrona: Półbuty i trzewiki posiadające ochronę antyprzebiciową i wzmocnione podnoski. Nie jest to obuwie wodoszczelne.
Opcje: Bardzo szeroki asortyment obuwia, z/bez pronose i z różnymi systemami zapinania, obejmujący zarówno sandały, półbuty jak również jeden rodzaj trzewików. Kilka szerokości podeszwy oraz wiele modeli dla kobiet, wykonanych z różnych materiałów. Każda para zapewnia wysoki komfort chodzenia.
Szczególnie używane przez: Osoby wymagające wyjątkowo wytrzymałego obuwia do używania wewnątrz pomieszczeń, w porze letniej lub do sporadycznych prac na zewnątrz.

Czytaj więcej

Klasa bezpieczeństwa S2

Klasa bezpieczeństwa S2

Pełna ochrona: Obuwie ochronne z podnoskami. Wodoodporne.
Opcje: Buty ochronne z podnoskami, antypoślizgowymi i antystatycznymi podeszwami oraz zamkniętymi piętami. Wodoodporne zgodnie z normą EN ISO 20345.

Klasa bezpieczeństwa S3

Klasa bezpieczeństwa S3

Pełna ochrona: Wodoodporne/wodoszczelne półbuty i trzewiki posiadające ochronę antyprzebiciową i wzmocnione podnoski.
Opcje: Bardzo duży. Z/bez pronose, z różnymi systemami zapinania. Wodoodporne/wodoszczelne półbuty i trzewiki wykonane z różnych materiałów. Niektóre buty mają podeszwy Vibram® i mogą wytrzymać temperatury do 300°C. Każda para gwarantuje bardzo wysoki komfort chodzenia.
Szczególnie używane przez: Osoby pracujące na zewnątrz, które muszą nosić specjalne, wytrzymałe obuwie zapewniające dodatkowo ochronę przed deszczem. Półbuty oraz trzewiki posiadające pronose są z reguły noszone przez osoby, które często pracują na kolanach.

Czytaj więcej

Klasa bezpieczeństwa S4

Klasa bezpieczeństwa S4

Pełna ochrona: Obuwie ochronne z podnoskami i antypoślizgowymi podeszwami. Wodoodporne zgodnie z normą EN ISO 20345.
Opcje: Buty wysokie z podnoskami oraz amortyzującymi i antystatycznymi podeszwami. Antypoślizgowe zgodnie z wymogami SRC. Wodoodporne.

Klasa bezpieczeństwa S5

Klasa bezpieczeństwa S5

Pełna ochrona: Obuwie ochronne z ochroną antyprzebiciową i podnoskami. Wodoodporne.
Opcje: Wysokie buty ochronne. Z podnoskami, ochroną antyprzebiciową oraz amortyzującymi, antypoślizgowymi i antystatycznymi podeszwami. Obuwie o głębokości profilu ponad 2,5 mm. Wodoodporne zgodnie z normą EN ISO 20345.

ESD zatwierdzony

ESD zatwierdzony

Obuwie ze znakiem ESD zapobiega naładowaniu elektrostatycznemu i odprowadza ładunki elektrostatyczne od ciała. W ten sposób można uniknąć uszkodzeń wrażliwych komponentów urządzeń elektronicznych.

Czytaj więcej

Podeszwa antypoślizgowa

Podeszwa antypoślizgowa

Niezwykła przyczepność dzięki podeszwie antypoślizgowej. Zatwierdzona na podstawie testów SRA (roztwór mydlany na podłożu ceramicznym) i SRB (glycerol na podłożu stalowym), automatycznie zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa, SRC.

Czytaj więcej