Parki

    Firma MASCOT ma w ofercie odzież roboczą na każdą pogodę i dla każdej branży. Jeśli potrzebujesz ciepłego okrycia, które ochroni Cię przed zimnem, w asortymencie MASCOT znajdziesz szeroki wybór ciepłych kurtek parka. Charakterystyczną cechą kurtek typu parka jest długość. Są one dłuższe niż zwykłe kurtki zimowe i gwarantują dodatkową ochronę przed zimnem w dolnej części pleców. Kurtki parka zapewniają też dodatkowe ciepło na poziomie górnej części nóg – a ma to duże znaczenie, gdy jest naprawdę zimno.

    Kurtki parka marki MASCOT mają wiele wygodnych funkcji. Niektóre modele są ocieplone pikowaną podszewką, a inne zdejmowaną pikowaną lub futrzaną podpinką. Dzięki takiemu rozwiązaniu parkę można dostosować do zmieniających się temperatur. Część kurtek jest wyposażona w odpinane ocieplane kaptury z elastycznymi sznurkami do ściągania, umożliwiającymi regulację kaptura i ściślejsze dopasowanie go do głowy, a tym samym utrzymanie jej w cieple. Inne kurtki posiadają kaptury nieodpinane, które zapewniają dodatkową ochronę przed zimnem i wiatrem.

    Część modeli parek MASCOT ma certyfikaty EN 342 i EN 343 dotyczące optymalnej ochrony przed zimnem i deszczem. Wiele kurtek jest oddychających, wiatroszczelnych i wodoodpornych. Dostępne są też parki MASCOT wykonane z trójwarstwowego materiału MASCOTEX®, ze szwami zabezpieczonymi taśmą. Są one całkowicie wodoszczelne. Jeśli masz aktywną fizycznie pracę, wybierz kurtkę w wersji oddychającej, aby na bieżąco zapobiegać przegrzaniu i pozbywać się nadmiaru wilgoci, a tym samym zachować ciepło i suchość pod ubraniem. Firma MASCOT oferuje także parki w wersji, w której warstwa wierzchnia została wykonana z materiału Bearnylon®. Bearnylon® charakteryzuje odporność na zabrudzenia i przemoczenie. Jest bardzo wytrzymały i zapewnia kurtce długi okres użytkowania.

    W przypadku osób pracujących na placu budowy czy też przy torach kolejowych, bardzo ważne jest pozostawanie widocznym dla otoczenia – zarówno w świetle dziennym, jak i w ciemności. W takich wypadkach polecamy parki MASCOT z certyfikatem EN ISO 20471, które są wykonane z materiału fluorescencyjnego i wyposażone w elementy odblaskowe. Osoby, których praca wymaga kurtki antystatycznej, kwasoodpornej i ognioodpornej, także znajdą u nas taki wielozadaniowy model parki.