Ubieraj się warstwowo

Sekret tkwi w odpowiednim wyborze poszczególnych warstw odzieży – od spodniej do wierzchniej. Jest to metoda „na cebulkę”. Właściwe ubranie to ubranie odpowiadające poziomowi aktywności użytkownika i warunkom panującym w otoczeniu.

Ubieraj się warstwowo - 123

Firma MASCOT właśnie wprowadziła nową kolekcję odzieży roboczej MASCOT® ADVANCED, przeznaczoną przede wszystkim dla branży rzemieślniczej i budowlanej, zawierającą bogaty wybór t-shirtów, bluz i kurtek, które zaprojektowano z myślą o łączeniu w warstwy. W kolekcji MASCOT® ADVANCED do wyboru jest ponad 20 produktów, wzbogacających rynek odzieży roboczej o nowe kolory, nadruki i funkcje.

T-Shirt, długimi rękawami - Warstwa 1 - Warstwa odprowadzająca pot

Warstwa 1 - Warstwa odprowadzająca pot

Najważniejszą cechą warstwy wewnętrznej jest zdolność do odprowadzania wilgoci. Jest to istotne, aby użytkownik nie zaczął marznąć pod wpływem wydzielanego przez ciało potu. Najlepsze właściwości tego typu ma połączenie materiału poliestrowego z zapewniającym swobodę ruchu elastycznym włóknem. Właśnie tak wykonane są nasze nowe, bardzo cienkie t-shirty, ściśle przylegające do ciała, bardzo rozciągliwe i dające dużą wygodę poruszania się. Materiał odprowadza pot, szybko schnie i ma przeciwbakteryjne wykończenie zapobiegające powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Produkty te zapewniają skuteczną i przyjemną regulację temperatury ciała – także w cieplejszych miejscach i przy zwiększonej aktywności fizycznej.

Zobacz produkty

Bluza robocze - Warstwa 2 - Ciepła warstwa z izolującą podszewką

Warstwa 2 - Ciepła warstwa z izolującą podszewką

W okresie przejściowym zwykle wystarczają dwie warstwy – jedna odprowadzająca pot i jedna izolująca. Warstwa izolująca sama w sobie może być kilkuwarstwowa. Na ten okres szczególnie warta polecenia jest doskonale utrzymująca ciepło, lekka i miękka kurtka 17115 z kolekcji MASCOT® ADVANCED, z izolującą podszewką CLIMASCOT®. Gdy zrobi się naprawdę zimno, ta sama kurtka dzięki niskiej gęstości podszewki staje się świetnie izolującą warstwą pośrednią. Po bokach oraz po wewnętrznej stronie rękawów kurtki wszyto elastyczny materiał, który zwiększa swobodę ruchu podczas pracy. Zawartość kieszeni na piersi i kieszeni przednich zabezpiecza zapięcie na zamek błyskawiczny.

Zobacz produkty

Kurtka Zimowe - Warstwa 3 - Wiatroszczelna i wodoodporna kurtka

Warstwa 3 - Wiatroszczelna i wodoodporna kurtka

Warstwa zewnętrzna musi przede wszystkim chronić przed czynnikami atmosferycznymi, tj. być wiatro- i wodoszczelna. Nie można też zapominać o oddychalności, bez której nie uda się utrzymać ciepła. Jeśli odzież nie zapewnia odprowadzania potu, skóra staje się wilgotna, a następnie użytkownik zaczyna marznąć. Kurtka 17001 jest oddychająca oraz wiatro- i wodoszczelna – ma certyfikat zgodności z normą EN 343 dotyczącą ochrony przed opadami. Kurtka jest lekka i dzięki materiałowi elastycznemu we wszystkich kierunkach doskonale dopasowuje się do ruchów użytkownika. Można ją też dostosować do indywidualnych potrzeb – zarówno odpinany kaptur, jak i kołnierz oraz dolną krawędź można regulować na obwodzie. Ponadto kurtka ma wiele detali chroniących użytkownika przed zimnem i wiatrem – rękawy wyposażone są w wewnętrzny ściągacz w nadgarstku z otworem na kciuk, dzięki czemu kurtka sięga aż do grzbietu dłoni. Tylna część kurtki jest nieco wydłużona z myślą o ochronie dolnej części pleców, także przy schylaniu się do przodu.

Zobacz produkty

14503AF8-FDF6-48D3-B53E-2CCC7096BFF2 - Kurtki zimowe

Trzymaj się ciepło i sucho przez całą zimę. Wybierając się do pracy pamiętaj o trzech kwestiach

1) o ochronie przed wilgocią
2) o ochronie przed zimnem
3) o ochronie przed złą pogodą

Warstwy odzieży dobieraj z uwzględnieniem temperatury otoczenia i poziomu swojej aktywności.