Ubieraj się warstwowo

  Potrzebujesz optymalnej ochrony w każdej pogodzie i niezależnie od typu wykonywanej pracy? Możesz ją osiągnąć, odpowiednio dobierając poszczególne warstwy odzieży – od spodniej do wierzchniej. Jest to metoda „na cebulkę”. Właściwy ubiór to taki, który pasuje do poziomu aktywności użytkownika i warunków panujących w otoczeniu. Dlatego właśnie asortyment odzieży roboczej MASCOT zawiera bogaty wybór t-shirtów, bluz i kurtek zaprojektowanych z myślą o łączeniu warstwowym.

  MASCOT zaleca, aby ubierając się do pracy policzyć do trzech, należy bowiem ochronić się przed 1) wilgocią, 2) zimnem i 3) złą pogodą.

  T-Shirt - Warstwa 1 – odprowadzająca pot

  Warstwa 1 – odprowadzająca pot

  Najważniejsza cecha wewnętrznej warstwy odzieży to jej zdolność do odprowadzania wilgoci. Jest ona istotna, aby użytkownik nie zaczął marznąć pod wpływem wydzielanego przez ciało potu. Optymalne właściwości tego typu ma połączenie materiału poliestrowego z zapewniającym swobodę ruchu włóknem elastycznym. Produkty MASCOT ściśle przylegają do ciała, są wysoce rozciągliwe i gwarantują komfort poruszania się. Zastosowany w nich materiał odprowadza pot, szybko schnie i ma przeciwbakteryjne wykończenie, które zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Rozwiązanie to zapewnia skuteczną i przyjemną regulację temperatury ciała użytkownika – także w ciepłym otoczeniu i przy zwiększonej aktywności fizycznej.

  Zobacz produkty

  Bluza robocze - Warstwa 2 – ciepła i izolująca

  Warstwa 2 – ciepła i izolująca

  W okresie przejściowym zwykle wystarczają dwie warstwy – jedna odprowadzająca pot i jedna izolująca. Warstwa izolująca sama w sobie może składać się z kilku produktów. Jej zadaniem jest ochrona przed zimnem i odprowadzanie wilgoci. Warstwa 2 ma zapewnić użytkownikowi ciepło w chłodnym otoczeniu, nie ograniczając przy tym jego swobody ruchu. Na warstwę pośrednią doskonale nadają się produkty z podszewką z materiału CLIMASCOT® Lightweight Insulation. Jest to rozwiązanie skutecznie oddychające, a przy tym gwarantujące dobrą izolację cieplną. Podszewka jest lekka i ma małą gęstość, dzięki czemu nie utrudnia użytkownikowi poruszania się podczas aktywnego dnia pracy.

  Zobacz produkty

  Kurtka zimowa - Warstwa 3 – chroniąca przed wiatrem i opadami

  Warstwa 3 – chroniąca przed wiatrem i opadami

  Warstwa zewnętrzna musi przede wszystkim chronić przed czynnikami atmosferycznymi, tj. być wiatro- i wodoszczelna. Nie można też zapominać o oddychalności, bez której nie uda się utrzymać ciepła. Jeśli odzież nie odprowadza potu, skóra staje się wilgotna, a następnie użytkownik zaczyna marznąć. W ofercie MASCOT znaleźć można szeroki wybór kurtek, które są oddychające i wiatroszczelne, a przy tym wodoszczelne lub wodoodporne. Wybór modelu – wodoszczelnego lub wodoodpornego – powinien zależeć od warunków, w jakich będzie użytkowany. Różnica polega na tym, czy jego szwy są zabezpieczone taśmą. W przypadku kurtki wodoodpornej, bez zabezpieczenia, istnieje ryzyko, że woda może dostać się do środka właśnie poprzez szwy.

  Zobacz produkty

  Trzymaj się ciepło i sucho przez całą zimę. Wybierając się do pracy pamiętaj o trzech kwestiach

  1) o ochronie przed wilgocią
  2) o ochronie przed zimnem
  3) o ochronie przed złą pogodą

  Warstwy odzieży dobieraj z uwzględnieniem temperatury otoczenia i poziomu swojej aktywności.