Odzież ochronna

  MASCOT oferuje bogaty asortyment odzieży ochronnej gwarantującej bezpieczeństwo i widzialność przez cały dzień pracy. Szeroki wybór zapewnia wiele możliwości łączenia elementów i tworzenia zestawów odzieży o intensywnej widzialności w oparciu o różne czynniki, takie jak klasa bezpieczeństwa, warunki atmosferyczne, certyfikaty i kolorystyka. Wybieraj spośród licznych ubiorów we fluorescencyjnych barwach – żółtej, pomarańczowej i czerwonej – jedno- lub dwukolorowych, z elementami o najwyższym poziomie odblaskowości.

  Odzież ochronna MASCOT jest funkcjonalna, a przy tym estetyczna i wygodna. Nie trzeba więc godzić się na jakiekolwiek kompromisy w zakresie jej właściwości, wzornictwa czy komfortu. Zapoznaj się z ofertą i znajdź odzież ochronną idealnie dostosowaną do Twoich preferencji, wymogów i wykonywanej pracy. Wprowadź swoje wymagania do wyszukiwarki produktów.

  Odpowiednie właściwości dla każdego rodzaju pracy

  MASCOT dba o Twoje zabezpieczenie, dostarczając odzież ochronną, która sprosta wszelkim wyzwaniom, na jakie możesz napotkać w swojej codziennej pracy. Ważne jest, aby ubiór spełniał wymogi w zakresie bezpieczeństwa, zapewniał widzialność i chronił przed zagrożeniem – niezależnie od tego, czy jest to odzież przeciwdeszczowa, zimowa czy termalna.

  MASCOT daje Ci wybór spośród wielu właściwości, kolorów i klas bezpieczeństwa, umożliwiając dopasowanie produktu do Twoich potrzeb. W naszej ofercie znajdziesz odzież ochronną, która zagwarantuje Ci bezpieczeństwo w trakcie pracy przy złej pogodzie, w kontakcie z groźnymi substancjami chemicznymi lub w bezpośrednim pobliżu ognia. Odzież ochronna MASCOT zapewnia przy tym optymalny komfort i swobodę ruchu.

  EN ISO 20471

  Klasy bezpieczeństwa

  Odzież ochronna MASCOT posiada certyfikat zgodności z międzynarodową normą EN ISO 20471, która określa wymogi dla ubiorów ochronnych o intensywnej widzialności przeznaczonych dla osób pracujących w obszarach wysokiego ryzyka. Przy wyborze takiej odzieży istotne znaczenie ma klasa bezpieczeństwa wymagana w danym miejscu pracy. Produkty MASCOT są dostępne w trzech klasach bezpieczeństwa (1-3), z których klasa trzecia zapewnia najwyższą ochronę. Klasa ubioru zależy od powierzchni elementów odblaskowych i materiału fluorescencyjnego. Wymóg dotyczący klasy bezpieczeństwa jest związany z poziomem ryzyka w miejscu wykonywania prac. Produkty różnych klas można ze sobą łączyć w zestawy, których łączna klasa jest wyższa niż jego poszczególnych elementów. Opcje połączeń znajdują się na etykietach, w instrukcjach prania i informacjach dla użytkownika dołączonych do odzieży.

  Odzież ochronna zaprojektowana specjalnie dla kobiet

  Odzież robocza, w tym odzież ochronna, musi być wygodna w noszeniu, ponieważ im lepiej dopasowany jest ubiór, tym większy zapewnia komfort i swobodę ruchu. W asortymencie MASCOT znajdują się zaprojektowane specjalnie dla kobiet kurtki o intensywnej widzialności – kurtka softshell oraz kurtka zimowa. Dzięki temu żadna użytkowniczka nie musi rezygnować z komfortu, wybierając odzież ochronną. Obie kurtki posiadają certyfikat zgodności z normą EN ISO 20471 klasy trzeciej, przez co są znakomitą propozycją dla kobiet, których bezpieczeństwo w pracy wymaga, aby były dobrze widoczne dla otoczenia.