Etyczna, społeczna i środowiskowa odpowiedzialność firmy MASCOT

  Jako globalne przedsiębiorstwo branży tekstylnej ponosimy wielką odpowiedzialność za dobro ludzi i środowiska, zarówno w naszych zakładach produkcyjnych, jak i w pozostałej części łańcucha dostaw. W pełni akceptujemy tę odpowiedzialność. Dlatego ponad 10 lat temu utworzyliśmy własne zakłady produkcyjne – najpierw w Wietnamie, a następnie w Laosie. Znalazło w nich zatrudnienie +3500 osób, którym zapewniamy dobre, bezpieczne i godne miejsca pracy.

  W MASCOT zawsze dbamy o to, by nasi klienci otrzymywali najlepsze możliwe produkty. Mówiąc „najlepsze produkty” mamy na myśli cały szereg kwestii. Produkty nie tylko winny być wytrzymałe i dobrze znosić długi okres użytkowania, aby ograniczać niepotrzebne zużycie nowych zasobów. Równie ważne jest to, aby były wytwarzane przez ludzi, którzy w swoim miejscu pracy czują się dobrze i bezpiecznie. Przy produkcji istotne jest zastosowanie materiałów o transparentnym pochodzeniu, dzięki czemu produkty mogą uzyskać np. certyfikat OEKO-TEX®.

  Produkty MASCOT to rozwiązania – rozwiązania trwałe i zrównoważone zarówno pod kątem odporności na zużycie, jak i dbałości oraz szacunku dla ludzi i środowiska. Nasze podstawowe wartości – również w kontekście społecznym i środowiskowym – to jakość i rzetelność. Jakość odnosząca się do produktów, rozwiązań i umów, a rzetelność rozumiana jako staranność i przyzwoitość. Poniżej szerzej omawiamy sposób, w jaki nasze kluczowe wartości przejawiają się na poszczególnych etapach łańcucha dostaw MASCOT.

  17 globalnych celów - logo

  Globalne cele i MASCOT

  MASCOT działa w zakresie wszystkich 17 celów na różnych poziomach i zamierza rozwijać oraz wzmagać te wysiłki aż do roku 2030. Produkując odzież roboczą, chcemy między innymi przyczyniać się do eliminacji biedy i głodu, zwiększania dostępu do opieki zdrowotnej i edukacji, a także tworzenia godnych miejsc pracy.

  Czytaj więcej

  Vietnam - Własna fabryka w Wietnamie: - Ponad połowa pracowników MASCOT jest zatrudniona poza granicami Europy. W znajdujących się w Wietnamie i Laosie szwalniach MASCOT pracuje około 2400 osób, produkując odzież roboczą, projektowaną, promowaną i sprzedawaną przez ich europejskich kolegów.

  Sami produkujemy odzież we własnych zakładach

  Odzież robocza i zimowa jest w całości szyta w naszych fabrykach w Wietnamie i Laosie. Własne zakłady posiadamy od 2008 r. Od samego początku stosujemy w nich europejską kulturę pracy i solidne wartości MASCOT. Gwarantuje to bezpieczne, pewne i dobre miejsca zatrudnienia o dużym potencjale rozwoju dla pracowników, którzy w swoich umowach mają przewidziany dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej w zakładowej przychodni oraz – także bezpłatny – zdrowy i pożywny lunch.

   Czytaj więcej

  People-eating-lunch-smiling  | Własna fabryka w Wietnamie:

  Udokumentowana odpowiedzialność społeczna produkcji

  Gdy w marcu 2008 r. uruchamialiśmy nasz pierwszy zakład w Wietnamie, od samego początku wszystkim zagwarantowaliśmy dobre, pewne i bezpieczne warunki pracy. Obecnie produkcją odzieży roboczej zajmuje się tam +3500 osób, a fakt, że kwestie odpowiedzialności społecznej w państwach, w których prowadzimy działalność, traktujemy niezwykle poważnie, jest dobrze udokumentowany. MASCOT posiada najbardziej renomowany certyfikat w zakresie społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw – SA8000.

  Czytaj więcej

  Własna fabryka w Wietnamie: - Ubranie robocze - ISO 9001

  Certyfikowane zarządzanie jakością

  MASCOT już od wielu lat posiada certyfikat EN ISO 9001. Wdrożyliśmy ten system zarządzania w celu wspierania rozwoju przedsiębiorstwa, produktów i usług, tak by w każdym momencie zapewniać klientom najwyższą możliwą jakość. Nasze wyniki oceniamy pod kątem pewności dostaw, dostosowania produktów do grupy docelowej, zadowolenia klienta oraz wzrostu.

  Czytaj więcej

  Woman - Każdy pracownik szwalni jest wyspecjalizowany w określonej dziedzinie szycia i ma ją opanowaną do perfekcji. Dzięki temu produkcja odbywa się bardziej efektywnie i ryzyko popełnienia błędów jest zminimalizowane.

  Polityka środowiskowa we własnych zakładach

  Około 75% wszystkich produktów MASCOT w kategorii odzieży roboczej wytwarzamy sami w naszych fabrykach na terenie Wietnamu i Laosu. Zakłady te położone są w oficjalnych strefach przemysłowych. Obowiązują w nich transparentne ustalenia oraz kontrakty odnośnie odprowadzania ścieków i utylizacji odpadów, a także innych kwestii związanych z ochroną środowiska.

  Czytaj więcej

  Nagroda

  Nagrody za odpowiedzialną produkcję

  Dobre i godne środowisko pracy wcale nie jest oczywistością, gdy działalność produkcyjna jest prowadzona w krajach rozwijających się. Dlatego zakłady MASCOT budzą duże zainteresowanie z powodu zapewnionych w nich warunków pracy. W okresie działalności w Wietnamie i Laosie nasza firma otrzymała szereg nagród za wysokie standardy społeczne oraz poziom kontroli środowiskowej w tamtejszych fabrykach.

  Czytaj więcej

  1BBA533B-3A0C-4423-90F7-3409BEAB6D31 - Testy laboratoryjne

  Trwałe ubrania robocze

  Wytrzymałe produkty są nie tylko praktyczne i finansowo opłacalne dla użytkownika. Są także bardzo korzystne dla środowiska. Gdy tkaniny, szwy i kolory są trwałe, a pracownik nie musi często wymieniać odzieży na nową, unikamy niepotrzebnego zużycia surowców. Dlatego w MASCOT stosujemy metodę TESTED TO WORK. Dzięki niej nasza odzież robocza wyróżnia się długim okresem użytkowania.

  Czytaj więcej

  Sky Works_Rooftop_workers_men

  Naszą odpowiedzialność traktujemy poważnie

  Testowanie, jakość i rzetelność są głęboko zakorzenione nie tylko w DNA MASCOT, ale także w odpowiedzialnej, prowadzonej z myślą o przyszłości produkcji. Skupiamy się na wytwarzaniu produktów o jak najdłuższej żywotności, przy jak najlepszym wykorzystaniu zasobów i przy jak najmniejszej ilości odpadów i emisji. Ponadto nasza odzież robocza musi być innowacyjna i spełniać oczekiwania klientów.

  Czytaj więcej

  OEKO-TEX® STANDARD 100

  Produkty z oznaczeniem OEKO-TEX® STANDARD 100

  Do produkcji ubiorów roboczych MASCOT wykorzystujemy ponad sto różnych typów tkanin. Wszystkie są opatrzone certyfikatem zgodności z normą OEKO-TEX® STANDARD 100. Wybór produktów z tym oznaczeniem gwarantuje, że tkanina była zbadana pod kątem zawartości szkodliwych dla zdrowia substancji. Kryteria badania są corocznie aktualizowane i dalece wybiegają poza wymogi obowiązującego prawa.

  Czytaj więcej

  truck-road-MASCOT® WORKWEAR

  Przemyślane opakowania i transport

  W skomplikowanym łańcuchu dostaw, takim jak ten, który jest niezbędny do wytwarzania odzieży roboczej, materiały i gotowe produkty wymagają wielokrotnego pakowania i przewożenia na duże odległości. Transport z zasady nie jest dobry dla środowiska, jednak w czasach globalnego handlu to konieczność. Dlatego właśnie ważne jest wybieranie najlepszych i najkorzystniejszych dla środowiska rozwiązań.

  Czytaj więcej