Tabela rozmiarów

Aby właściwie realizować swoje funkcje i spełniać odpowiednie normy, odzież robocza musi mieć właściwy rozmiar i dobrze leżeć. Odzież MASCOT jest projektowana z myślą o ergonomii. Położenie kieszeni spodni, pasków na narzędzia czy elementów odblaskowych na odzieży ochronnej jest bardzo istotne. Jeśli spodnie nie są odpowiednio dopasowane, to może się zdarzyć, że nakolanniki nie znajdą się na właściwej wysokości. Certyfikowana odzież ochronna może nawet stracić certyfikat z powodu niedopasowania długości nogawek i rękawów, gdyż może to zmniejszać widoczność elementów odblaskowych.

Powered by mascot.pl

Jak znaleźć właściwy rozmiar

Fason produktów MASCOT jest zgodny z ogólnymi trendami w dziedzinie mody i projektowania odzieży. Osobom, które wolą tradycyjny, obszerny fason z wysoką talią, zalecamy zapoznanie się z kolekcjami MASCOT® ORIGINALS i MASCOT® IMAGE oraz seriami odzieży ochronnej MASCOT® SAFE ORIGINALS i MASCOT® SAFE IMAGE. Produkty z kolekcji MASCOT® FRONTLINE, MASCOT® UNIQUE i MASCOT® HARDWEAR i z ochronnych serii MASCOT® SAFE SUPREME i MASCOT® SAFE LIGHT charakteryzują się natomiast węższym i bardziej nowoczesnym fasonem.

Przy przejściu na ubrania MASCOT bardo istotne jest zdjęcie swoich wymiarów. Firma MASCOT ma w swoim asortymencie także połówki rozmiarów, co znacznie ułatwia znalezienie odzieży pasującej idealnie. Aby jednak dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar, trzeba znać swoje wymiary. Pomiary należy wykonywać na odzieży przylegającej do ciała – w ten sposób uzyskane wyniki będą najlepiej odpowiadać rzeczywistym wymiarom mierzonej osoby. Aby mieć pewność, że pomiary są wykonywane prawidłowo, warto poprosić o ich przeprowadzenie drugą osobę. To ważne, bo samemu trudno jest o odpowiednie naciągnięcie centymetra krawieckiego, a od tego zależy uzyskanie poprawnego wyniku. Po ustaleniu właściwego rozmiaru roboczych spodni lub kurtki MASCOT dalsze zamawianie odzieży roboczej w przyszłości będzie już proste. Przy zamawianiu kombinezonu można wykorzystać te same rozmiary, co przy spodniach.

Firma MACOT projektuje odzież roboczą dla wszystkich, oferuje też produkty w wersji damskiej. Część kobiet jest węższa w talii niż w biodrach. Dlatego, aby zapewnić sobie optymalny fason, należy także zmierzyć szerokość bioder. Kobietom polecamy kolekcję MASCOT® FRONTLINE z uwagi na węższe spodnie i mniejszą liczbę kieszeni na nogawkach.

Znajdź odzież roboczą MASCOT dla siebie – porady w kwestii zdejmowania wymiarów

  • Pomiary wykonuj blisko ciała.
  • Poproś drugą osobę, aby Cię zmierzyła – to najlepsza metoda zapewnienia sobie odzieży roboczej we właściwych rozmiarach.
  • Przy mierzeniu obwodu talii centymetr krawiecki powinien być napięty.
  • Długość nóg jest istotna, szczególnie jeśli spodnie robocze mają mieć na nogawkach kieszenie i specjalne dodatki.
  • Zdecyduj, jaki fason odzieży roboczej najbardziej Ci odpowiada. W kolekcjach MASCOT znajdziesz wiele fasonów – wybierz jeden dla siebie!
  • W razie wątpliwości w kwestii wyboru właściwego rozmiaru lub fasonu, zwróć się o poradę do swojego dystrybutora lub osoby kontaktowej MASCOT.

W razie wątpliwości – pomożemy!

Przy projektowaniu nowej odzieży roboczej stawiamy określone wymogi w kwestii jej funkcjonalności oraz norm, które musi spełniać u klienta. Pilnujemy też kwestii certyfikatów i przepisów. Zapraszamy do kontaktu w razie pytań w kwestii rozmiarów, fasonu czy wymogów dotyczących odzieży roboczej. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego produktu MASCOT!