Tabela rozmiarów

  Masz trudności z określeniem swojego rozmiaru przy wyborze produktów MASCOT? Skorzystaj z naszej tabeli rozmiarów! Nie zapomnij też przymierzyć ubrań i butów – w ten sposób zyskasz pewność, że produkt pasuje tak, jak powinien. Nigdy nie idź na kompromis w kwestii rozmiaru, ma on bowiem kluczowe znaczenie dla funkcjonalności, wygody i bezpieczeństwa odzieży roboczej.

  Wiele produktów w asortymencie MASCOT przeznaczonych jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Mamy jednak również produkty zaprojektowane specjalnie dla kobiet.

  Pobierz tabelę rozmiarów (PDF)

  Jak się zmierzyć

  • Poproś drugą osobę, aby Cię zmierzyła – to najlepsza metoda zapewnienia sobie odzieży roboczej we właściwych rozmiarach.
  • Pomiary wykonuj blisko ciała.
  • Podczas pomiaru obwodu talii naciągnij centymetr krawiecki.
  • Pamiętaj też o zmierzeniu długości nóg. Większość naszych spodni dostępnych jest w trzech długościach nogawek.
  • W razie wątpliwości w kwestii wyboru właściwego rozmiaru lub fasonu zwróć się o poradę do swojego dystrybutora lub osoby kontaktowej MASCOT.

  Modele damskie

  W ramach swojego asortymentu firma MASCOT oferuje zaprojektowaną specjalnie dla kobiet odzież w dwóch fasonach: DIAMOND i PEARL. Część z damskich produktów dostępna jest w obu tych fasonach, część tylko w wersji DIAMOND. Jeśli brakuje Ci danego produktu w kroju PEARL, polecamy wybrać fason zaprojektowany dla obu płci.

  Aby znaleźć odpowiednie dla siebie spodnie, spódnicę lub szorty, wystarczą dwa kroki:

  1) Znajdź swój fason

  Przy wyborze damskiego fasonu produktów MASCOT kieruj się stosunkiem obwodu talii (w najwęższym miejscu) do obwodu bioder (w najszerszym miejscu).

  Ogólna zasada jest taka:

  • DIAMOND to krój dla kobiet, których talia jest węższa od bioder o ponad 20 cm,
  • krój PEARL jest przeznaczony dla osób, u których różnica między obwodem talii i bioder nie przekracza 20 cm.

  2) Znajdź swój rozmiar

  Odpowiedni rozmiar znajdziesz na podstawie pomiaru obwodu bioder w najszerszym miejscu. Rozpocznij od odszukania w tabeli swojego fasonu. Następnie możesz odczytać w tabeli swój rozmiar (na podstawie wartości pomiaru). Pamiętaj też o zmierzeniu długości nóg. Wszystkie damskie spodnie w asortymencie MASCOT są dostępne w dwóch długościach nogawek: 76 i 82 cm.

  Pobierz tabelę rozmiarów (PDF)

  Obejrzyj film i dowiedz się, jaki damski krój wybrać

  Dzieci

  W asortymencie MASCOT znajdziesz też produkty dla dzieci. Aby odnaleźć odpowiedni rozmiar, kieruj się przede wszystkim wzrostem dziecka.

  Obuwie

  Asortyment obuwia MASCOT dostępny jest w rozmiarach od 35 do 48. Podawane przez firmę MASCOT rozmiary butów generalnie odpowiadają powszechnie używanym wielkościom. Jeśli więc użytkownik na co dzień nosi rozmiar 42, to najprawdopodobniej będzie obuwie MASCOT właśnie w tym rozmiarze będzie pasować. Zawsze jednak warto przymierzyć buty przed ich zakupem.