Pewną formą odpowiedzialności jest postawienie na trwałość produktów. W MASCOT nie idziemy na kompromis w kwestiach wytrzymałości i odporności na zużycie. Odzież robocza musi mieć długą żywotność, aby nie trzeba jej było zbyt często wytwarzać od nowa. To korzyść nie tylko dla użytkownika, ale również dla środowiska, produkcja odzieży jest bowiem bardzo kompleksowym procesem.
Wybierając odzież roboczą MASCOT otrzymujesz w jej cenie wartość dodaną, ponieważ wszystkie produkty tej marki są poddawane badaniom zgodnie z zasadą TESTED TO WORK.
W asortymencie MASCOT znajdziesz szeroki wybór produktów wykonanych z recyklingowanych materiałów. Przemysł światowy wykorzystuje masę zasobów, które jednak nie zawsze będą dostępne w nieograniczonych ilościach. Oznacza to, że trzeba zwrócić uwagę na materiały już zużyte – odpady i produkty używane – i rozważyć ich ponowne wykorzystanie.
W skład kolekcji MASCOT® CUSTOMIZED wchodzą spodnie i górne części odzieży, których podstawowy materiał został wytworzony z poliamidu pochodzącego z odzysku. Nie znaczy to, że produkty powstają ze starych, zużytych ubrań. Nowe materiały produkuje się przy wykorzystaniu odpadów z produkcji tekstyliów, np. resztek surowych tkanin i przędzy.
Pomysł zastosowania recyklingowanego poliestru w produkcji odzieży oznacza nowe życie dla pozornie zużytych już zasobów. Zawierające powtórnie przetworzony poliester górne części garderoby MASCOT powstają z odpadów z tworzyw sztucznych, które są zbierane, rozdrabniane na granulki, a następnie przetwarzane na przędzę. Jest ona wykorzystywana w produkcji nowych tkanin.
Watowane podszewki MASCOT CLIMASCOT® Lightweight Insulation są natomiast w 35% wykonane z recyklingowanego poliestru.
Ekologiczna bawełna jest uprawiana z niemodyfikowanych genetycznie nasion, a chwasty na jej polach są pielone ręcznie. W ten sposób zarówno oszczędza się ziemię rolną, jak i chroni uprawiających ją rolników.
Szczególne zalety produktów z ekologicznej bawełny: