Odpowiedzialna produkcja odzieży roboczej

  Produkcja odzieży roboczej pozostawia globalny ślad, warto więc dokonywać wyborów zrównoważonych społecznie. W firmie MASCOT bardzo poważnie podchodzimy do kwestii dobrostanu ludzi i środowiska i staramy się wykorzystywać zasoby i prowadzić produkcję w sposób szczególnie odpowiedzialny. Nie potrafimy jeszcze podjąć wszystkich wyzwań, przed którymi stoi świat, my – ludzie i nasze środowisko, ale dokładamy starań, aby znaleźć niezbędne rozwiązania.
  2019 - Modele, Mężczyzna, Kobieta, Sustainable products, T-shirty, Poliester z recyklingu, Ekologiczna bawełna

  Częścią rozwiązania jest trwałość

  Pewną formą odpowiedzialności jest postawienie na trwałość produktów. W MASCOT nie idziemy na kompromis w kwestiach wytrzymałości i odporności na zużycie. Odzież robocza musi mieć długą żywotność, aby nie trzeba jej było zbyt często wytwarzać od nowa. To korzyść nie tylko dla użytkownika, ale również dla środowiska, produkcja odzieży jest bowiem bardzo kompleksowym procesem.

  Wybierając odzież roboczą MASCOT otrzymujesz w jej cenie wartość dodaną, ponieważ wszystkie produkty tej marki są poddawane badaniom zgodnie z zasadą TESTED TO WORK.

  MASCOT Test Center

  Przemyślane produkty

  W asortymencie MASCOT znajdziesz szeroki wybór produktów wykonanych z recyklingowanych materiałów. Przemysł światowy wykorzystuje masę zasobów, które jednak nie zawsze będą dostępne w nieograniczonych ilościach. Oznacza to, że trzeba zwrócić uwagę na materiały już zużyte – odpady i produkty używane – i rozważyć ich ponowne wykorzystanie.

  Poliamid z recyklingu – odpad z produkcji tekstyliów

  W skład kolekcji MASCOT® CUSTOMIZED wchodzą spodnie i górne części odzieży, których podstawowy materiał został wytworzony z poliamidu pochodzącego z odzysku. Nie znaczy to, że produkty powstają ze starych, zużytych ubrań. Nowe materiały produkuje się przy wykorzystaniu odpadów z produkcji tekstyliów, np. resztek surowych tkanin i przędzy.

  Produkty wykorzystujące poliester z recyklingu

  Pomysł zastosowania recyklingowanego poliestru w produkcji odzieży oznacza nowe życie dla pozornie zużytych już zasobów. Zawierające powtórnie przetworzony poliester górne części garderoby MASCOT powstają z odpadów z tworzyw sztucznych, które są zbierane, rozdrabniane na granulki, a następnie przetwarzane na przędzę. Jest ona wykorzystywana w produkcji nowych tkanin.

  Watowane podszewki MASCOT CLIMASCOT® Lightweight Insulation są natomiast w 35% wykonane z recyklingowanego poliestru.

  Produkty zawierające ekologiczną bawełnę

  Ekologiczna bawełna jest uprawiana z niemodyfikowanych genetycznie nasion, a chwasty na jej polach są pielone ręcznie. W ten sposób zarówno oszczędza się ziemię rolną, jak i chroni uprawiających ją rolników.

  Szczególne zalety produktów z ekologicznej bawełny:

  • Materiał jest uprawiany bez użycia pestycydów ani innych szkodliwych substancji.
  • Bawełna jest uprawiana z niemodyfikowanych genetycznie nasion.
  • Uprawa generuje do 94% mniej gazów cieplarnianych, niż ma to miejsce przy produkcji tradycyjnej bawełny.