Materiały

  Wybierz rodzaj materiału najbardziej pasujący do Twojej pracy

  Pracujesz w wysokich lub niskich temperaturach? Może pracujesz na zewnątrz w deszczu, blisko działających maszyn lub w środowisku, w którym jesteś narażony na ogień i iskry? Odpowiednia odzież dopasowana do wykonywanej przez Ciebie pracy jest niezwykle istotna. Podczas wybierania odzieży roboczej jest więc ważne, żeby wziąć pod uwagę to, jaka jakość tkaniny odpowiada Twoim potrzebom. Firma MASCOT wykorzystuje ponad 100 różnych właściwości tkanin; każda z nich wybrana jest ze względu na swoje wyjątkowe cechy. To, która jakość tkaniny lub które połączenie materiałów będzie dla Ciebie idealne, zależy od Twojej branży i środowiska, w którym pracujesz.

  Odzież robocza

  Odzież robocza firmy MASCOT produkowana jest z wielu różnych materiałów, które wybrano tak, aby zapewniały największą wygodę, trwałość i oddychalność podczas różnych sytuacji w pracy. Dowiedz się więcej o najpopularniejszych właściwościach poniższych tkanin i sprawdź, który materiał wybrać.

  Bawełna - Materiał

  Bawełna - Materiał w 100 % naturalny

  Tkanina składająca się w 100 % z bawełny posiada szczególne właściwości, ponieważ jest całkowicie naturalna. Bawełna jest miękka, przyjemnie się ją nosi i można ją prać w temperaturze do 95 stopni C. Odzież wykonana z czystej bawełny jest niezbędna przede wszystkim dla pracowników wykonujących prace w pobliżu iskier, np. w przemyśle ciężkim.

  Canvas - Materiał

  Canvas - Wytrzymałe płótno w surowym stylu

  Płótno to materiał o nieco odmiennym wyglądzie ze względu na swój surowy i nowoczesny styl. Tkanina 010 jest niezwykle wytrzymała (stosowana w serii MASCOT® YOUNG oraz MASCOT® HARDWEAR), a dodatkowo rozciąga się wszerz. Możesz zauważyć lekką elastyczność spodni przyklękając.

  Twill - Materiał

  Twill - Produkt ponadczasowy

  Tkanina 430 to od lat jeden z najlepiej sprzedających się materiałów MASCOT. Zakres jego zastosowania w odzieży dla pracowników wielu zawodów, zarówno przemysłu, jak i rzemiosła, pozostaje niezmienny od 10 lat. Mieszanka poliestru i bawełny tworzy wytrzymały materiał, zachowujący kształty i kolory nawet przy częstym praniu i suszeniu.

  Pikowane - Materiał

  Pikowane - Odzież termanla

  Produkty pikowane są znane z uwagi na ich izolacyjne właściwości i od wielu lat są używane w wielu branżach jako warstwa izolacyjna. Odzież termiczna MASCOT jest wykonana z różnych rodzajów materiałów oraz dostępna w różnych kolorach. Odzież pikowana składa się z trzech warstw. Pomiędzy dwoma odpornymi na zużycie zewnętrznymi warstwami znajduje się poliestrowe watowanie, gwarantujące posiadanie właściwości izolacyjnych. Trzy warstwy zostały zgrzane przy użyciu ultradźwięków Metoda ta zapewnia wysoką jakość i długą wytrzymałość materiałów.

  Odzież multiochronna - Materiał

  Odzież multiochronna

  Antystatyczny materiał, odporny na działanie kwasów, trudnopalny oraz odporny na zabrudzenia. Największą zaleta stanowi fakt, iż trudnopalne właściwości ulokowane są we włóknach, z których zrobiony jest tkanina. Dzięki temu właściwości trudnopalne są niezwykle trwałe i nie ulegają zmniejszeniu podczas prania. Materiał jest dzięki temu jednocześnie bardziej miękki oraz przyjemniejszy w noszeniu. Odporność na zużycie oraz wytrzymałość na rozerwanie są niezwykle wysokie. Certyfikowany: EN ISO 11612 (A1, A2, B1, C1, E1, F1), EN ISO 11611 - Kl. 1 - A1, A2, EN 1149-3, EN 1149-5, EN 61482-1-2, EN 13034 oraz EN ISO 20471 - Kl. 2. Ponadto odzież zimowa wykonana z materiałów o jakości 217 posiada właściwości oddychające, jest wiatro- i wodoodporna oraz poświadczona certyfikatami EN 343 oraz EN 342.

  Obuwie

  Wolisz obuwie ochronne wykonane ze skóry, nylonu lub tkaniny? W MASCOT materiały wybierane do produkcji obuwia ochronnego oceniane są w kategoriach takich parametrów jak trwałość, wygoda i oddychalność. Tutaj dowiesz się więcej o najczęściej używanych materiałach, dzięki czemu będziesz w stanie ocenić, które obuwie ochronne najlepiej odpowiada Twojej pracy.

  Skóra - Materiał

  Skóra

  Skóra to naturalny materiał, który w produkcji obuwia używany jest od wielu lat. To doskonały materiał do produkcji obuwia ochronnego, ponieważ jest wygodny, trwały, oddychający i ma właściwości izolacyjne. Obuwie wykonane między innymi ze skóry można znaleźć w kolekcjach MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY i MASCOT® FOOTWEAR FIT. Zaprojektowano je specjalnie dla środowisk, które nakładają na obuwie dodatkowe wymagania. Jeśli więc codziennie pracujesz na cementowej podłodze, na zewnątrz lub w niskich temperaturach, spawasz lub pracujesz blisko gorących węgli, obuwie ochronne ze skóry będzie dla Ciebie oczywistym wyborem. O skórę należy regularnie dbać, impregnując ją w celu zapewnienia ochrony i przedłużenia przydatności obuwia.

  Tkanina - Materiał

  Tkanina

  Tkanina wykonana jest z naturalnych lub wytworzonych przez człowieka włókien i używana do licznych celów, zwłaszcza w branżach odzieżowej i meblowej. Idealnie sprawdza się jako wyściółka, ponieważ stopa leży na niej miękko i wygodnie. Najtrwalsze tkaniny mogą być używane do zewnętrznych części obuwia, jeśli wolisz obuwie oddychające. Tkaniny stosowane do produkcji obuwia znane są zwłaszcza z tenisówek i butów sportowych, w których górną część tkaniny łączy się z elastyczną podeszwą, dzięki czemu obuwie jest lekkie i zapewnia odpowiednie ruchy stopy. W MASCOT obuwie ochronne wykonane m.in. z tkaniny znajdziesz w kolekcjach MASCOT® FOOTWEAR FLEX i MASCOT® FOOTWEAR ENERGY.

  Poliamid - Materiał

  Poliamid

  Poliamid nazywany jest również nylonem i jest materiałem termoplastycznym. Często stosowany jest jako materiał mieszany wraz z innymi materiałami syntetycznymi. Zaletami poliamidu są wyjątkowa trwałość, szybkie schnięcie i pochłanianie większej wilgoci niż inne włókna nieorganiczne. Dzięki temu nylon jest niezwykle przydatny w przypadku lekkiego i oddychającego obuwia ochronnego, które nie musi być odporne na ekstremalnie wysoką temperaturę. Poliamid został użyty m.in. w kolekcji MASCOT® FOOTWEAR FLEX. Ze względu na trwałość i właściwości szybkoschnące, poliamid to oczywisty wybór dla osób, które pracują na zewnątrz podczas ciepłych miesięcy.