Technologie

Zastosowanie właściwych materiałów wykonania odzieży roboczej jest niezwykle istotne. Dzięki niemu użytkownicy naszych produktów zyskują dokładnie to, czego potrzebują w swoim miejscu pracy. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z zaletami poszczególnych materiałów i znalezienia inspiracji do właściwego wyboru odzieży roboczej!

MASCOT Technologie

Z myślą o oferowaniu użytkownikom jak najlepszych produktów firma MASCOT opracowała szereg własnych materiałów. Poniżej przedstawiamy informacje o zaletach i właściwościach naszych marek, aby ułatwić klientom właściwy wybór.

CLIMASCOT® logo

Utrzymuj ciepło dzięki podszewce CLIMASCOT®

Wykorzystaj wszystkie zalety podszewki marki CLIMASCOT® Lightweight Insulation. Oprócz niezwykle wysokich właściwości izolacyjnych dzięki CLIMASCOT® otrzymasz materiał o niskiej wadze, który po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Do produkcji CLIMASCOT® wykorzystywany jest poliester z recyklingu. To rozwiązanie dobre dla środowiska i umożliwiające ponowne użycie jak największej ilości zasobów. Udział powtórnie przetworzonego poliestru w podszewce CLIMASCOT® wynosi 35%.

Czytaj więcej

MASCODRY® logo

Pozbądź się wilgoci

Organizm ludzki wydziela w ruchu dużą ilość wilgoci i ciepła. Wilgoć powinna zostać odprowadzona od ciała, aby zapobiec przemoczeniu odzieży, ponieważ może ono prowadzić do niebezpiecznego wyziębienia. Odpowiednia odzież może pomóc Ci zachować przyjemne uczucie suchości nawet podczas zwiększonej aktywności fizycznej dzięki właściwościom błyskawicznego odprowadzania wilgoci od ciała. Firma MASCOT oferuje odzież wykonaną z tkaniny MASCODRY®, która spełnia te funkcje. Dzięki temu Ty nie musisz zaprzątać sobie głowy niczym poza pracą.

Zobacz produkty

Bearnylon® logo

Wytrzymałość w niskich temperaturach

Bearnylon® to odporna na wodę i brud, bardzo wytrzymała tkanina, która znajduje zastosowanie przede wszystkim w warstwach zewnętrznych odzieży zimowej MASCOT. Zapewnia ona długą żywotność produktów, a w połączeniu z podszewką posiada właściwości termoizolacyjne.

Zobacz produkty

MASCOTEX® logo

Idealna ochrona przed wiatrem i wodą

W deszczowe dni jest Ci potrzebna odzież wykonana z tkaniny MASCOTEX®. Jest to materiał, którego spód opatrzony został oddychającą powłoką, gwarantującą również wodoszczelność. Posiada on certyfikat spełnienia wymogów europejskiej normy dotyczącej ochrony przed deszczem EN 343. Wszystkie szwy w odzieży wykonanej z tkaniny MASCOTEX® podklejane są od spodu taśmą uszczelniającą. Dzięki temu produkty są w 100 % wodoszczelne, a jednocześnie posiadają właściwości oddychające, co sprawia, że możesz dowolnie zwiększyć tempo wykonywania prac.

Zobacz produkty

PyroPro® logo

Ochrona przed płomieniami i iskrami

PyroPro® to antystatyczna, ognio- i kwasoodporna tkanina MASCOT, stosowana w serii MASCOT® MULTISAFE. Właściwości ognioodporne uzyskuje ona w wyniku specjalnej obróbki chemicznej. Materiał ten chroni również przed łukiem elektrycznym oraz niekiedy przy spawaniu. Został zatwierdzony zgodnie z normami EN ISO 11612 (A1, B1, C1, E1), EN ISO 14116 (indeks 3/50×75°C), EN 1149-3 i EN 1149-5, ENV 50354/EN 61482-1-2 (klasa 1), EN ISO 11611 i EN 13034, a ponadto spełnia pozostałe standardy.

Zobacz produkty

Thermax® logo

Maksymalna ochrona przed zimnem

Thermax® to opracowana przez firmę MASCOT® trójwarstwowa tkanina termoizolująca. Ze względu na swoje właściwości Thermax® stosowany jest przede wszystkim w bieliźnie. Został on opracowany do zastosowania w bardzo niskich temperaturach oraz do wykonywania prac w pozycji siedzącej w chłodnym otoczeniu. Struktura materiału sprawia, że skóra zawsze wydaje się sucha, dzięki wewnętrznej warstwie z poliestru odprowadzającej wilgoć do włókien bawełnianych i modalu w warstwach zewnętrznych.

Zobacz produkty

MASCOLAYER® logo

Ochrona antyprzebiciowa MASCOLAYER®

MASCOLAYER® to tekstylna ochrona antyprzebiciowa, która zapewnia ochronę przed gwoździami i ostrymi przedmiotami. Ten rodzaj ochrony antyprzebiciowej jest niezwykle elastyczny, miękki i lekki. Dzięki MASCOLAYER® obuwie staje się elastyczniejsze i zapewnia stałą ochronę przed zimnem i ciepłem, co zwiększa komfort użytkownika. Ponieważ ochrona antyprzebiciowa MASCOLAYER® jest tekstylna, obuwie jest w 100% wolne od metali i nie przewodzi zimna ani ciepła.

Zobacz produkty

Odzież robocza

Firma MASCOT przykłada dużą wagę do wyboru tkanin do produkcji własnej odzieży roboczej. Wszystkie materiały są wybierane z uwzględnieniem ich unikatowych właściwości, gwarantujących użytkownikom absolutnie najwyższą jakość. Poniżej przedstawiamy informacje o poszczególnych markach i ich zaletach.

Cieśla, Mężczyzna, Spodnie z kieszeniami wiszącymi, T-Shirt, Obuwie ochronne
Dyneema® logo

Mocniejsza niż stal

Niektóre sytuacje wymagają niezwykłej wytrzymałości. Dzięki zastosowaniu Dyneema® w materiale, z którego wykonane są kieszenie na kolanach, MASCOT łączy właściwości takie jak strecz i niezwykła wytrzymałość z niską wagą. Niezwykle rozciągliwe i wytrzymałe włókno Dyneema® pomaga w wydłużeniu trwałości kieszeni na kolanach, równocześnie zachowując wygodę podczas prac w pozycjach klęczących.

Czytaj więcej

CORDURA® logo

Do codziennego użytku

Wysoka wytrzymałość to podstawa, gdy pracuje się pod presją. Kieszenie wiszące oraz kieszenie na calówkę muszą sprawdzić się podczas wielokrotnego wyjmowania i wkładania do nich narzędzi, bolców i śrub w czasie pracy. Firma MASCOT zapewnia wytrzymałość między innymi dzięki użyciu tkaniny CORDURA® we wszystkich szczególnie narażonych miejscach, jak na przykład kieszenie na kolanach, kieszenie wiszące czy kieszenie na calówkę. Ponieważ CORDURA® jest siedem razy mocniejsza niż np. bawełna. Używamy zarówno CORDURA® 1000D (jakość 11), jak również CORDURA® 500D (jakość 12).

Czytaj więcej

COOLMAX® logo

Wiodący produkt w zakresie odprowadzania wilgoci

COOLMAX® to tkanina wiodąca na rynku pod względem rozprowadzania wilgoci. Dlatego też znajduje ona zastosowanie w odzieży MASCOT, która noszona jest bezpośrednio na skórze - w bieliźnie i skarpetach. COOLMAX® błyskawicznie wchłania wilgoć ze skóry, rozprowadza ją na większy obszar oraz przekazuje do kolejnych warstw odzieży. W ten sposób materiał zapobiega odczuwaniu wilgoci oraz niebezpiecznemu wyziębieniu organizmu. Produkty zawierające COOLMAX® są miękkie, łatwe w praniu i szybko schną.

Zobacz produkty:
COOLMAX®COOLMAX® PROCOOLMAX® ALL SEASON

LYCRA® logo

LYCRA®

Zastosowanie materiału LYCRA® zapewnia wygodę, dopasowanie, stabilność kształtu oraz swobodę ruchu. Materiał LYCRA® można rozciągać aż siedmiokrotnie. Po zwolnieniu naciągu materiał wraca do swojego pierwotnego rozmiaru. LYCRA® zapewnia stabilność i utrzymuje założoną na stopę skarpetkę na miejscu.

Zobacz produkty

Obuwie robocze

Obuwie ochronne MASCOT zapewnia pracownikom najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa w razie wypadku. Firma MASCOT bardzo uważnie dobrała marki obuwia, które zdecydowała się włączyć do swojego asortymentu. Dzięki temu otrzymujesz tylko to, co najlepsze. Zapraszamy do bliższego przyjrzenia się poszczególnym markom i wybrania czegoś dla siebie!

MASCOT® FOOTWEAR MOVE Obuwie ochronne - Środowisko
BOA® Fit System logo

BOA® Fit System

Dzięki systemowi zapinania BOA® Fit System obuwie dobrze dopasowuje się do stopy i zapewnia jej solidne oparcie. BOA® składa się z regulowanego pokrętła, mocnego i lekkiego sznurowadła oraz niepowodujących tarcia zaczepów.

Czytaj więcej

XL EXTRALIGHT® logo

XL EXTRALIGHT®

XL EXTRALIGHT® jest wyjątkowo lekkim i wytrzymałym materiałem piankowym, który wykorzystuje się do produkcji podeszew. Pianka jest mocna, elastyczna i amortyzująca, co przyczynia się do niezrównanej wygody przy każdym stąpnięciu. Podeszwy wykonane z XL EXTRALIGHT® wyróżnia optymalną sprężystość, a ich profil ma dobrą przyczepność do podłoża, dzięki czemu użytkownik stoi pewnie i bez ryzyka poślizgu.

Czytaj więcej

SympaTex® logo

Sympatex® membrana

Obuwie, którego zewnętrzną warstwę wykonano z tkaniny Sympatex®, ma właściwości wodoodporne, a zarazem oddycha poprzez membranę umieszczoną w tkaninie. Aby obuwie spełniało wymagania norm dotyczących wodoodporności, musi być w stanie nie przepuszczać wody przez min. cztery godziny. Tkanina Sympatex® spełnia te wymagania.

Zobacz produkty

Thinsulate™ logo

Thinsulate™ Insulation

Thinsulate™ Insulation to wodoszczelna i oddychająca membrana izolacyjna, zapewniająca Twoim stopom ciepło.

Zobacz produkty