Maski ochronne

  Istnieje wiele rodzajów i gatunków masek ochronnych. MASCOT oferuje trójwarstwowe maski jednorazowego użytku ze znakiem CE. Spełniają one wymogi dotyczące wyrobów medycznych, które są określone w normie EN 14683 dla typu IIR. Chronią przed wdychaniem oraz rozprzestrzenianiem wirusów i bakterii przenoszonych drogą kropelkową. Cechuje je wysoka oddychalność i są przyjazne dla skóry, co zapewnia komfort nawet przy dłuższym użytkowaniu.

  MASCOT® COMPLETE Maski ochronne 20950-921

  Co oznacza typ IIR?

  Wyróżnia się trzy typy masek (typ I, II i IIR). Typ IIR gwarantuje najlepsze zabezpieczenie, ponieważ jest odporny na przesiąkanie rozprysków cieczy. Lepiej niż maski typów I i II chroni więc noszącego przed przenikaniem cząstek i drobnoustrojów unoszących się w powietrzu, a także aerozoli emitowanych np. podczas kaszlu, kichania i mówienia. Ponadto typ IIR zapewnia bezpieczeństwo osobom przebywającym w otoczeniu użytkownika.

  Dlaczego trzeba stosować maski?

  Maski stały się naturalnym elementem codziennego funkcjonowania nas wszystkich, niezależnie od wykonywanego zawodu. Są skutecznym środkiem ochrony użytkownika i jego otoczenia przed bakteriami i wirusami – zarówno w godzinach pracy, jak i w czasie wolnym.

  Prawidłowe używanie maski ochronnej

  1. Starannie umyj ręce.
  2. Chwyć maskę za gumki mocujące i przyłóż do twarzy, zwracając uwagę, by zacisk na nos znajdował się u góry, a fałdy po stronie zewnętrznej były skierowane do dołu.
  3. Załóż gumki za uszy.
  4. Dopasuj maskę tak, by ściśle przylegała do twarzy przy nosie, podbródku i policzkach.
  5. Przy zdejmowaniu maski nie dotykaj jej powierzchni, lecz wyłącznie gumek mocujących. Zużytą maskę natychmiast wyrzuć.

  Prawidłowe używanie maski ochronnej

  Cel stosowania: Zapobieganie szerzeniu infekcji droga kropelkowa przy wydechu, kaszlu lub kichaniu. Ochrona przed wdychaniem unoszacych sie w powietrzu czastek pylu, alergenów oraz zakaznych bakterii i wirusów.

  Ostrzezenie: Przed uzyciem maski nalezy sprawdzic, czy opakowanie jest szczelnie zamkniete. Dzieci moga stosowac maske tylko z pomoca osoby doroslej.

  Maska - Detale

  Trwałość

  Okres przydatności jednorazowych masek MASCOT wynosi dwa lata od daty produkcji. Maskę trzeba wymieniać po maksymalnie czterech godzinach użytkowania i zawsze w przypadku zamoczenia lub zabrudzenia. Produkt należy przechowywać w suchym miejscu nienarażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.