Buty ochronne z PU

  MASCOT oferuje wysokie buty ochronne z PU, które zabezpieczają palce stóp przez urazami i zapewniają stabilność na śliskich powierzchniach. Ich podeszwy są antypoślizgowe i odporne na działanie benzyny oraz olejów, co przyczynia się do zwiększenia trwałości obuwia. Modele z podnoskami są certyfikowane pod kątem zgodności z normą EN ISO 203545 w kategoriach S4 i S5. Obuwie kategorii S5 jest – oprócz podnosków – wyposażone w ochronę antyprzebiciową, dzięki której znajdujące się na podłożu gwoździe i inne ostre przedmioty nie są groźne dla użytkownika.

  Kalosze ochronne MASCOT są wykonane z PU (poliuretanu), który jest wytrzymały, wodoszczelny i elastyczny. Kalosze można prać przemysłowo w 40 °C. W temperaturze tej uaktywnia się bakteriobójcze działanie profesjonalnych środków piorących. Zapewnia to wysoki poziom higieny i zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii. Wysokie buty ochronne z PU nadają się doskonale do prania przemysłowego, gdyż można na nie transferowo nadrukowywać używane w pralniach chipy HF.

  Wysokie obuwie gwarantujące bezpieczeństwo

  Wysokie buty ochronne z PU marki MASCOT wyposażone są w podnoski, które zabezpieczają palce stóp przed spadającymi przedmiotami, takimi jak ciężkie narzędzia, oraz zapewniają ochronę w przypadku nadepnięcia przez zwierzę, np. konia lub krowę. Podnoski są zaprojektowane tak, by nie były odczuwalne podczas noszenia obuwia.

  Część kaloszy ochronnych wyposażono ponadto w zabezpieczenie przed przebiciem podeszwy. Dzięki temu znajdujące się na podłożu gwoździe i inne ostre przedmioty nie są groźne dla użytkownika. Zabezpieczenie w formie niewielkiej płytki w podeszwie jest dostosowane do kształtu stopy i nie wpływa negatywnie na wygodę poruszania się. Podnoski i ochrona antyprzebiciowa są zgodne z normą EN 12568.

  Obuwie jest wodoszczelne, stopy użytkownika pozostają więc suche. Podeszwy, również wykonane z PU, przetestowano pod kątem odporności na poślizg na powierzchniach pochyłych i gładkich (SRC). Podeszwy mają ponadto właściwości amortyzujące, a całe kalosze ochronne są elastyczne, więc zapewniają komfort nawet przy dłuższym noszeniu. Mała wypustka na pięcie ułatwia zdejmowanie i zakładanie obuwia bez używania rąk.

  Kalosze ochronne – w gospodarstwie, na morzu i na placu budowy

  Kalosze ochronne z PU marki MASCOT nadają się znakomicie dla osób pracujących w zawodach, w których istotne znaczenie mają zarówno nieprzemakalność obuwia, jak i zapewniane przez nie bezpieczeństwo. Jeśli w pracy spędzasz czas wśród zwierząt gospodarskich, przy maszynach budowlanych czy też na mokrym pokładzie, dzięki tym butom Twoje stopy pozostaną suche, palce nieuszkodzone, a chód stabilny.