CORDURA®

  W odzieży MASCOT wzmacniający materiał CORDURA® jest używany zwykle w miejscach najbardziej narażonych. Są to między innymi kieszenie na kolanach, kieszenie na calówkę oraz kieszenie wiszące. Z uwagi na częstotliwość używania są najbardziej wystawione na zużycie. Dzięki zastosowaniu materiału CORDURA® odzież robocza, w tym spodnie, mają dłuższą żywotność.

  CORDURA® logo
  • 10 razy mocniejsza od bawełny
  • 3 razy mocniejsza od zwykłego poliestru
  • 2 razy mocniejsza od zwykłego nylonu

  Fakt, że odzież robocza MASCOT ma dłuższą żywotność, jest bardzo istotny. Oznacza, że zakup tych ubrań jest bardziej opłacalny – zarówno dla ich użytkowników, jak i dla pracodawców. Jednym ze sposobów zagwarantowania zwiększonej wytrzymałości jest zastosowanie wzmacniającego materiału CORDURA®. To właśnie między innymi CORDURA® powoduje, że spodnie, kurtki i inna odzież robocza marki MASCOT jest w dziedzinie wytrzymałości klasą samą w sobie. CORDURA® jest znacznie mocniejsza od innych materiałów wysokiej jakości. Dlatego w ubraniach MASCOT materiał ten jest stosowany w miejscach mających częsty kontakt z dłońmi, narzędziami czy posadzką. Są to na przykład krawędzie kieszeni, kolana i dno kieszeni. Wybierając produkty z CORDURA® masz pewność, że Twoje robocze spodnie i kurtki wytrzymają dłużej.

  Dla producenta materiału CORDURA® wytrzymałość nie jest niczym nowym. Od zawsze idea trwałości była częścią ich DNA. Dlatego właśnie MASCOT stosuje wytwarzane przez nich materiały. Odzież robocza MASCOT wyprodukowana z użyciem materiału CORDURA® ma długą żywotność i dużą wytrzymałość, nawet przy powtarzającym się wpływie czynników zwiększających zużycie. Trwała i wytrzymała odzież nie wymaga tak częstej wymiany, co jest korzystne dla środowiska, bo wiąże się z mniejszą liczbą odpadów. CORDURA® stale pracuje nad dalszym zwiększeniem zakresu zastosowania i wytrzymałości swoich tekstyliów – z myślą o ich użytkownikach i środowisku.