EN 14404

Praca w pozycji klęczącej jest dużym obciążeniem dla ciała, a zwłaszcza dla kolan. Dlatego bardzo istotne jest stosowanie właściwego rodzaju ochraniaczy, umieszczonych na optymalnej wysokości z przodu kolan. Połączenie nakolanników opatrzonych certyfikatem EN 14404 ze spodniami o ergonomicznym fasonie gwarantuje najlepszą ochronę przez cały dzień wykonywania pracy.

EN 14404 to europejska norma opracowana z myślą o ustaleniu wymogów wobec nakolanników, a tym samym zapewnieniu kolanom użytkowników jak najlepszej ochrony. Ochraniacze są testowane pod kątem szeregu właściwości, takich jak np. amortyzacja, zdolność do rozłożenia nacisku na całą powierzchnię przy klęknięciu, jak również zapobieganie przebijaniu materiału przez ostre i szpiczaste przedmioty.

MASCOT® HARDWEAR Spodnie robocze - Człowiek{name} - Środowisko

Aby uzyskać ochronę zgodną z normą EN 14404, należy zastosować wkładki ochronne na kolana MASCOT® Waterloo w certyfikowanych spodniach roboczych, dla których są przewidziane. Certyfikat obejmuje wyłącznie połączenia certyfikowanych wkładek z modelami spodni, z którymi były one testowane. Model MASCOT® Waterloo ma certyfikat EN 14404, typ 2, klasa 1 dla ochraniaczy kolan mocowanych w spodniach poprzez umieszczenie ich w przeznaczonych do tego kieszeniach, co umożliwia pracę w pozycji klęczącej. Rozwiązanie to zapewnia najlepszą ochronę przez cały dzień pracy na kolanach. Wkładki MASCOT® Waterloo można też skracać tak, aby pasowały do wszystkich typów spodni, nie tracąc przy tym certyfikatu EN 14404.

Nakolanniki MASCOT® Waterloo

Zgodne z normą EN 14404, typ 2, klasa 1

Nakolanniki z certyfikatem typu 2: Wkładki mocowane w kieszeniach nogawek lub mocowane na stałe w spodniach.

Zgodne z wymogami klasy 1: odpowiednie do pracy na płaskich posadzkach, na których z dużym prawdopodobieństwem nie występują obiekty wyższe niż 1 cm. Zapewniają odporność na przebicie na poziomie min. 100 N

Pasują do produktów MASCOT o rozmiarach C42-C72 i jakościach materiału 010, 430, 620, 630, 860, 880, 154, 012, a także do produktów o innych jakościach materiału, wyposażonych w kieszenie na kolanach wykonane z materiału CORDURA®
00718-100
MASCOT® COMPLETE