EN 13034 (Type 6)

    Produkty MASCOT opatrzone certyfikatem zgodności z normą EN 13034 zapewniają ograniczony stopień ochrony przed płynnymi substancjami chemicznymi.

    EN 13034 (Type 6)

    Normy EN 13034 oraz EN 13034+A1 dotyczą ograniczonej ochrony przed niewielkimi ilościami i rozpryskami chemikaliów (sprzęt typu 6 i typu PB [6]). Odzież ochronna z tym certyfikatem doskonale nadaje się stosowania w obszarach, w których istnieje ryzyko narażenia na rozpryski niedużych ilości substancji chemicznych, jednak w których ochrona całego ciała nie jest konieczna. Odzież ochronna opatrzona certyfikatem EN 13034 przydatna jest w obszarach, w których może dojść do narażenia na kontakt z małymi ilościami chemikaliów. W przypadku kontaktu odzieży ochronnej z substancją chemiczną należy szybko zdjąć zanieczyszczone ubranie.

    Odzież ochronna zgodna z normą EN 13034 ma tak zaprojektowane szwy, aby płyny i chemikalia nie mogły przez nią przesiąkać. Aby uzyskać jak najlepszy stopień ochrony, zaleca się stosowanie ubioru ochronnego pokrywającego całe ciało – kombinezonu albo zestawu dwuczęściowego – z certyfikatem zgodności z normą EN 13034.