ProWash®

  ProWash® to oznaczenie MASCOT dla produktów odpornych na procesy prania i suszenia przemysłowego. Opatrzona nim odzież została przebadana pod względem trwałości fasonu, wytrzymałości szwów i samego materiału, kurczliwości, a także ewentualnej zmiany koloru lub farbowania. Znak ProWash® jest więc gwarancją, że dany wyrób dobrze znosi pranie przemysłowe.

  W asortymencie MASCOT znajdują się produkty, które zostały przetestowane zgodnie z metodami określonymi w normie EN ISO 15797, tzn. które można prać w temperaturze maks. 85 °C. Mamy również takie, które mogą być prane przemysłowo w temperaturze do 60 stopni.

  ProWash® - EN ISO 15797

  Asortyment MASCOT obejmuje też szeroki wybór produktów, które zostały przetestowane zgodnie z metodami określonymi w normie EN ISO 15797. Oznacza to, że nadają się do prania przemysłowego w temperaturze maks. 85 stopni, a następnie do przemysłowego suszenia. Wybrane produkty MASCOT są odporne na pranie w wyższych temperaturach.

  Metody testowe przewidziane w normie EN ISO 15797 nie określają wymogów, ale wskazują, jak dobrze dane produkty radzą sobie w praniu przemysłowym. EN ISO 15797 definiuje szereg metod testowania. W przypadku produktów MASCOT badanych pod kątem zgodności z normą EN ISO 15797 zastosowano jedną lub kilka następujących metod: 8B, 6A oraz 6B.

  ProWash®

  Asortyment MASCOT obejmuje też produkty, które nadają się do prania przemysłowego w temperaturze do 60 stopni. Znak ProWash® świadczy o ich wytrzymałości i odporności na zużycie, jak również o trwałości fasonu oraz koloru mimo wielokrotnych procesów prania.