Odzież robocza przyszłości jest już dostępna!

  MASCOT® CUSTOMIZED branding
  Thu, 11 May 2023

  Ponad czterdzieści lat doświadczenia w projektowaniu i szyciu odzieży roboczej dla rzemieślników zapewniło nam unikalną wiedzę na temat ich potrzeb. Jakość, wygoda i funkcjonalność oraz dostosowanie ubiorów do wykonywanych prac zajmują czołowe miejsca na liście ich oczekiwań – teraz i na przyszłość. Pierwsze produkty z kolekcji MASCOT® CUSTOMIZED są już dostępne u dystrybutorów.

   

  „Po raz kolejny przemyśleliśmy koncepcję odzieży roboczej. W trosce o zrównoważony rozwój, naszą ambicją było stworzenie najlepszych na świecie ubrań do pracy. To odzież robocza o wyjątkowo długiej trwałości, jeszcze większym udziale materiału z recyklingu, jeszcze lżejsza i jeszcze bardziej rozciągliwa” – tak o nowej kolekcji opowiada Michael Grosbøl, dyrektor zarządzający i właściciel MASCOT.

   

  MASCOT® CUSTOMIZED

   

  Odzież robocza zaprojektowana wspólnie z użytkownikami

  Produkty MASCOT® CUSTOMIZED zapewniają niezrównaną swobodę ruchu i posiadają nowe, innowacyjne funkcjonalności. Spodnie można dopasować do swoich wymogów, dobierając do nich kieszenie wiszące odpowiednie dla danego typu wykonywanych zadań. Nasz unikalny system mocowania „Click Pocket System” pozwala na przypinanie kieszeni w wybranych przez noszącego miejscach.

   

  Użytkownicy testowi MASCOT brali udział w opracowywaniu kolekcji, a ich wkład to m.in. optymalne rozmieszczenie kieszeni, wzmocnienia we wszystkich właściwych miejscach, ekstremalnie wytrzymałe kieszenie kolanowe, dodatkowa wentylacja spodni oraz idealny fason produktów.

   

  MASCOT® CUSTOMIZED

  „Niecałe dwa lata temu debiutowaliśmy w roli użytkowników testowych i już mamy kompletną kolekcję. Udział w jej projektowaniu i wywarcie wpływu na kształt produktów, które nosimy codziennie przez wiele godzin, było dla nas fantastycznym doświadczeniem. Teraz możemy powiedzieć: oto rzeczy, do których powstania się przyczyniliśmy. Stały się częścią naszej historii” – mówią Morten i Mikkel, cieśle i dwaj spośród użytkowników testowych MASCOT.

   

  Trwałe produkty z dużym udziałem materiałów pochodzących z recyklingu

  Rzemieślnicy nie lubią marnować czasu i pieniędzy na częstą wymianę odzieży roboczej. Ubiory z kolekcji MASCOT® CUSTOMIZED są lekkie i przyjemne w noszeniu jak odzież sportowa, lecz zarazem tak wytrzymałe i odporne, jak powinna być odzież robocza. Do tego szereg z nich posiada szczególnie wysoki udział materiału z odzysku w głównej tkaninie, z której są uszyte.

   

  „Codziennie usilnie pracujemy nad tworzeniem odzieży roboczej o maksymalnej trwałości. Naszym obowiązkiem jako przedsiębiorstwa jest zmniejszanie zużycia zasobów planety oraz ich odpowiedzialne ponowne wykorzystywanie. Trwałość produktów zawsze była częścią naszego DNA – i tak będzie również w przyszłości. Gdy zaprojektowane przez nas ubrania stają się ulubioną odzieżą roboczą klientów, którą chętnie noszą raz za razem i która wystarcza im na dłużej niż to było wcześniej, ograniczamy łączne zużycie zasobów, ponieważ z biegiem czasu produkujemy coraz mniej” – wyjaśnia Michael Grosbøl.

   

  Na potrzeby wielu nowych wyrobów wspólnie z poddostawcami opracowaliśmy nowe tkaniny zapewniające ekstremalną wytrzymałość ubiorów, a jednocześnie cechujące się wyjątkowo dużym udziałem materiałów z recyklingu. Całkowitą nowością jest zastosowanie poliamidu odzyskanego z odpadów powstających przy produkcji tekstyliów w głównej tkaninie szeregu artykułów z kolekcji.

   

  Odzież robocza w nowych barwach

  Dzisiejsi użytkownicy odzieży roboczej chcą kreować swój indywidualny wizerunek także w godzinach pracy. Niektórzy z nich preferują ubiory w klasycznych kolorach, inni w nowych barwach odbiegających od tych, które tradycyjnie są stosowane w ich branżach. Ponad 15 połączeń kolorystycznych w nowej kolekcji MASCOT® CUSTOMIZED umożliwia nadanie osobistego charakteru tworzonym przez użytkownika zestawom.

   

  „Uważam, że te czerwone spodnie są super. To mój nowy ulubieniec. Co z tego, że nie są brązowe – chociaż to klasyczna barwa odzieży roboczej dla cieśli” – mówi Mikkel, cieśla i użytkownik testowy MASCOT.

   

  Nasza nowa kolekcja obejmuje m.in. dwu- i jednokolorowe spodnie w barwach takich jak np. jesienna czerwień/szarość, bordo/szarość oraz kamienny błękit/ciemny granat, a także bardziej klasyczne połączenia orzechowego brązu z czernią itp. Oferujemy też unikalną możliwość dopełnienia całości wizerunku poprzez dobranie lekkiego i elastycznego obuwia ochronnego w pasujących kolorach.

   

  MASCOT® CUSTOMIZED branding