EN 1149-3/5

  Tutaj przeczytasz o odzieży ochronnej o właściwościach elektrostatycznych. Certyfikaty EN 1149-3 i EN 1149-5 to gwarancja Twojego bezpieczeństwa.

  EN 1149-3

  EN 1149-3 - odprowadzanie ładunku elektrostatycznego

  Odzież ochronna zbadana pod kątem procesu odpływu ładunku elektrostatycznego z powierzchni materiału. Norma omawia odzież roboczą testowaną w zakresie zdolności do eliminowania ładunku elektrostatycznego z materiału. W jej ramach testowana jest zdolność ubrań do odprowadzania ładunków elektrostatycznych do powietrza, a nie do użytkownika odzieży.

  EN 1149-5

  EN 1149-5 - Wymagania materiałowe i konstrukcyjne

  W normie zawarte są wymagania w zakresie właściwości elektrostatycznych odzieży ochronnej stosowanej w obszarach, w których występuje ryzyko nagłego uwalniania się ładunków elektrostatycznych. Opisana w EN 1149-5 metoda testowania określa wymagania materiałowe i konstrukcyjne stawiane odzieży ochronnej w zakresie właściwości elektrostatycznych. Celem jest jak najlepsza ochrona użytkownika.

  Przy stosowaniu odzieży ochronnej o właściwościach elektrostatycznych bardzo istotne jest właściwe uziemienie użytkownika. Zapewnia to odpowiednie antystatyczne obuwie ochronne.