CLIMASCOT®

  CLIMASCOT® Lightweight Insulation to zaawansowana technologicznie podszewka o niskiej wadze i wyjątkowo dużej zdolności izolacyjnej. Znajduje ona zastosowanie w licznych kurtkach zimowych i termicznych MASCOT, sprawiając, że użytkownikowi odzieży jest ciepło przez cały dzień, nawet jeśli pracuje w zmiennych warunkach i różnych środowiskach.

  CLIMASCOT® logo

  CLIMASCOT® to materiał oddychający i szybkoschnący. W codziennej pracy, wypełnionej aktywnością fizyczną w chłodnym otoczeniu, podszewka CLIMASCOT® umożliwia organizmowi pozbywanie się nadmiaru ciepła i wilgoci oraz unikanie wyziębienia. Dla noszącego oznacza to maksymalny komfort.

  Stabilność i efekt termiczny dzięki zastosowaniu poliestru

  Podszewka wykonana jest z poliestru, który jest niezwykle stabilnym materiałem. Jego struktura przypomina watę, w której między włóknami występuje wiele małych, pustych przestrzeni. To właśnie te miejsca zapewniają efekt termiczny. Naturalne ciepło ciała podgrzewa powietrze, a włókna poliestrowe zatrzymują ogrzane cząsteczki.

  Główną zaletą stosowania poliestru jest to, że zapewnia on podszewce wysoką stabilność zarówno w użytkowaniu, jak i podczas prania, a także pozwala na odtworzenie wewnętrznych wolnych przestrzeni nawet po mocnym ściśnięciu materiału.

  Po złożeniu CLIMASCOT® zajmuje bardzo mało miejsca. Oznacza to, że kamizelkę czy kurtkę termalną można łatwo zmieścić do torby i wziąć ze sobą. Podszewka jest lekka i ma niską gęstość, dlatego nie ogranicza swobody ruchów użytkownika podczas aktywnego dnia roboczego.

  35% recyklingowanego poliestru

  Do produkcji CLIMASCOT® wykorzystywany jest poliester z recyklingu. To rozwiązanie dobre dla środowiska i umożliwiające ponowne użycie jak największej ilości zasobów. Udział powtórnie przetworzonego poliestru w podszewce CLIMASCOT® wynosi 35%.

  Ubieraj się warstwowo – z podszewką CLIMASCOT®

  MASCOT zaleca, by ubierając się do pracy stosować metodę „na cebulkę”, to jest zakładać kilka warstw odzieży. Od wewnątrz dobrze jest mieć na sobie warstwę odprowadzającą pot, następnie warstwę pośrednią – ogrzewającą, izolującą i oddychającą – a na wierzchu warstwę chroniącą przed wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi.

  Ubieraj się warstwowo - 123

  Produkty z podszewką CLIMASCOT®, dzięki jej właściwościom izolacyjnym, nadają się doskonale do noszenia jako warstwa pośrednia. W przejściowych porach roku zwykle wystarczające są dwie warstwy – jedna odprowadzająca wilgoć i jedna izolująca.