Zadbaj, by odzież robocza pozostała z Tobą dłużej

  Chcielibyśmy, żeby ubrania robocze MASCOT były Twoimi ulubionymi rzeczami, które nosisz regularnie i przez długi czas. Dlatego bardzo ważne jest, by wyróżniały się trwałością i dobrze znosiły wielokrotne użytkowanie. Z tego powodu, projektując nowe pozycje naszej oferty, zawsze wybieramy mocne i wytrzymałe tkaniny, stosujemy odpowiednie fasony i dodatkowe wzmocnienia.

  Odzież naprawdę wielokrotnego użytku

  Od wielu lat zakup nowych produktów – od ubrań po np. tostery – często bywa tańszy niż ich naprawianie. Światowe zasoby są jednak coraz bardziej ograniczone. W ich oszczędzaniu pomóc może używanie posiadanych rzeczy do samego końca, aż ostatecznie przestaną spełniać swoją funkcję. Sens ma więc wykonywanie drobnych napraw, takich jak przyszywanie oderwanych guzików. Na dłuższą metę przyczynia się to do zmniejszenia tempa eksploatacji zasobów.

  Długotrwałe i wielokrotne używanie odzieży oraz jej recykling to centralne elementy naszego przyszłego modelu konsumpcji.
  Nawet po całkowitym zużyciu ubrania nie tracą przydatności – ich dalszą drogę można ułatwić, odpowiednio je segregując pod kątem odzysku i ponownego wykorzystania materiałów. W MASCOT robimy wszystko, co w naszej mocy, aby rozwijać metody dobrego recyklingu tekstyliów.

  Jeśli w Twoim przedsiębiorstwie zalega większa ilość zużytej odzieży MASCOT, którą chcielibyście przeznaczyć do ponownego przerobu w jak najkorzystniejszy sposób, prosimy o kontakt.

  Właściwe pranie i pielęgnacja odzieży roboczej

  Jednym ze sposobów na wydłużenie trwałości ubrań jest ich pranie i pielęgnowanie zgodnie z instrukcjami.

  Oto kilka przydatnych wskazówek:

  • Zawsze przestrzegaj instrukcji prania dla danego produktu. Nigdy nie pierz odzieży w temperaturze wyższej od podanej.
  • Przed praniem zasuń wszystkie zamki błyskawiczne. Zapobiega to niepotrzebnemu tarciu ząbków zamka o materiał i wydłuża tym samym jego żywotność.
  • Produktów wodoszczelnych najlepiej nie odwirowuj, ponieważ źle wpływa to na ich właściwości.
  • Podobne kolory pierz razem. Szczególne znaczenie ma to w przypadku barw fluorescencyjnych, gdzie widoczność koloru wpływa na bezpieczeństwo użytkownika.

   

  Z przemyślanym podejściem do kwestii prania wiąże się też naturalnie oszczędność energii. Pamiętaj: wypełniaj pralkę do końca, nie ustawiaj temperatur wyższych niż to konieczne i wybieraj ekologiczne programy prania.