MASCOT® FOOTWEAR FIT

    Kolekcja MASCOT® FOOTWEAR FIT to gwarancja, że Twoje obuwie ochronne będzie optymalnie dopasowane. Przednia część obuwia oferuje wiele miejsca na przednią część stopy i palce, zapewniając doskonałą swobodę ruchu. Obuwie w tej kolekcji zapewnia również dobre wsparcie tylnej części stopy, ułatwiając stanie na nierównych powierzchniach i zapobiegając skręceniu kostek. W przeciwieństwie do tradycyjnego, ciężkiego obuwia ochronnego buty w kolekcji MASCOT® FOOTWEAR FIT są lekkie, dzięki czemu Twoje stopy nie zmęczą się podczas całego dnia pracy. Rzemieślnicy i pracownicy przemysłowi będą znali aż nadto dobrze długie dni pracy, które wiążą się z częstym chodzeniem i staniem. Aby odciążyć stawy, obuwie w kolekcji MASCOT® FOOTWEAR FIT absorbuje wstrząsy i tym samym w dłuższej perspektywie dobrze wpływa na Twoje kolana i dolną część pleców. Buty są elastyczne, dzięki czemu Twoja stopa może naturalnie się poruszać.

    W kolekcji MASCOT® FOOTWEAR FIT nie tylko komfort jest najważniejszy — bezpieczeństwo to również nasz priorytet! Obuwie w tej kolekcji ma podnoski wykonane z materiału kompozytowego, który chroni palce, kiedy upuścisz na nie coś ciężkiego. Obuwie wyposażono w ochronę antyprzebiciową z materiału, która zapewnia ochronę również przed wystającymi z podłoża obiektami. Fakt, że podnoski oraz ochrona antyprzebiciowa zostały wykonane z materiału kompozytowego i tkanin oznacza, że nie przewodzą one ciepła ani zimna, ponieważ nie ma w nich żadnych metali. Oznacza to, że Twoje stopy nie będą zbyt zgrzane lub ochłodzone. Jeśli pracujesz w ciepłych temperaturach, obuwie z kolekcji MASCOT® FOOTWEAR FIT powinno być dla Ciebie szczególnie dobrym wyborem. Podeszwy w tej kolekcji wykonano z poliuretanu, który jest odporny na ciepło maksymalnie do 140 stopni oraz na oleje i benzynę. Obuwie zatwierdzono pod kątem wyładowań elektrostatycznych, dlatego nie musisz się o nie martwić. Dodatkowo masz pewność, że kontrolowane ładunki elektrostatyczne zostaną odprowadzone z dala od ciała. Oznacza to, że możesz również uniknąć uszkodzenia wrażliwych elektrycznych elementów. Podeszwy w butach w kolekcji MASCOT® FOOTWEAR FIT są odporne na poślizgnięcia, posiadają certyfikat SRC, a także mają odpowiednią przyczepność na drabinie, dzięki czemu zawsze możesz stać pewnie, kiedy najbardziej tego potrzebujesz — zarówno na gładkich płaszczyznach, jak i podczas wchodzenia po drabinie. Podeszwy nie zostawiają śladów, więc nie musisz obawiać się o zabrudzenie świeżo położonych podłóg lub innych powierzchni.

    Jeśli pracujesz w miejscu, gdzie istnieje ryzyko zmoczenia stóp, możesz również wybrać obuwie z kolekcji MASCOT® FOOTWEAR FIT, która zapewnia wodoodporność zgodnie z obowiązującymi normami. Szukaj oznakowania S3, które wskazuje na wodoodporne obuwie ochronne. Jeśli podczas pracy dużo klękasz i potrzebujesz dodatkowego wzmocnienia obuwia, wybierz buty z kolekcji MASCOT® FOOTWEAR FIT, które wyposażono we wzmocnienie w części palców TPU. Takie wzmocnienie stanowi dodatkową warstwę ochronną w przedniej części obuwia, która absorbuje największe zużycie i znacznie przedłuża długość życia butów.