MASCOT® FOOTWEAR COVER

  MASCOT® FOOTWEAR COVER to kolekcja kaloszy PU przeznaczonych dla pracowników przemysłu spożywczego i innych branż, w których istotne znaczenie ma wysoki poziom higieny oraz możliwość prania (domowego i przemysłowego) obuwia.

  W skład kolekcji wchodzą wytrzymałe i odporne wysokie buty, jednocześnie zapewniające duży komfort użytkowania. Tak jak pozostałe obuwie ochronne MASCOT, produkty z tej serii mają podeszwy o udowodnionych najlepszych właściwościach hamujących poślizg zarówno na powierzchniach śliskich, jak i pochyłych (SRC).

  Detale - MASCOT® FOOTWEAR COVER

  Możliwość prania i wysoki poziom higieny

  Kalosze MASCOT® FOOTWEAR COVER są wodoszczelne i łatwo usuwa się z nich zanieczyszczenia, również mikrobiologiczne. Z tego powodu nadają się szczególnie do użytkowania w obszarach, w których ważny jest wysoki poziom higieny. Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, części piętowe butów są skonstruowane tak, by łatwo było zdjąć obuwie bez przytrzymywania go rękami. Dzięki temu nie trzeba dotykać powierzchni, na których mogą występować duże ilości bakterii i można uniknąć ich przenoszenia na części ciała i ubioru.

  Poliuretanowe kalosze z kolekcji MASCOT® FOOTWEAR CLEAR nadają się do prania przemysłowego, również dlatego że umożliwiają zastosowanie chipa wysokiej częstotliwości (HF). Chip ten może przechowywać dane na temat właściciela obuwia oraz procesów prania. Chip założyć może MASCOT lub pralnia przemysłowa.
  Produkty z kolekcji można prać w 40 °C. W temperaturze tej uaktywnia się bakteriobójcze działanie profesjonalnych środków do prania, co powstrzymuje rozwój drobnoustrojów.

  Dobór kaloszy do rodzaju wykonywanej pracy

  Kolekcja MASCOT® FOOTWEAR COVER obejmuje kalosze w trzech kolorach: białym (06), czarnym (09) i ciemnooliwkowym (19). Wszystkie mają cholewki o tej samej wysokości, ale można je dopasowywać do swoich wymogów, odpowiednio wywijając cholewkę.

  Różne klasy ochrony do wyboru

  W skład kolekcji MASCOT® FOOTWEAR COVER wchodzą kalosze certyfikowane za zgodność z europejską normą dla obuwia do użytku w pracy bez ochrony palców stóp EN ISO 20347 lub europejską normą dla obuwia ochronnego EN ISO 20345.

  Wymagany poziom ochrony stanowi wskazanie dla wyboru odpowiedniego obuwia. Jeśli użytkownik nie potrzebuje podnosków ani ochrony antyprzebiciowej, ale chce, aby buty były antystatyczne i miały amortyzujące podeszwy, może zdecydować się na kalosze certyfikowane wg normy EN ISO 20347 w klasie O4. Jeżeli natomiast podnoski są konieczne, można wybrać obuwie zgodne z normą EN ISO 20345 o klasie ochrony S4 lub S5. Różnica między nimi polega na tym, że obuwie klasy S5 posiada również ochronę antyprzebiciową.