MASCOT® FOOTWEAR CARBON

  MASCOT® FOOTWEAR CARBON to obuwie dla pracowników dbających o jakość. Dzięki swojej niewielkiej wadze, elastycznym, amortyzującym podeszwom i podnoskom z włókna węglowego, buty te gwarantują komfort dzień po dniu.


  Kolekcja obejmuje obuwie ochronne z wieloma innowacyjnymi funkcjami. Do wyboru są między innymi buty sznurowane, w 100% wolne od metali, jak również obuwie z BOA® Fit System, który zapewnia szybkie i stabilne zapinanie oraz dokładne dopasowanie buta do stopy.

  Innowacyjne materiały dla jeszcze większej wygody

  MASCOT® FOOTWEAR CARBON to obuwie ochronne przeznaczone dla pracowników sektora rzemiosła, lekkiego budownictwa i przemysłu oraz logistyki. W kolekcji można znaleźć buty, których podeszwy są wykonane z różnych materiałów – w przypadku ich wszystkich priorytetem jest komfort chodzenia. Niektóre produkty posiadają formowane podeszwy z materiału XL EXTRALIGHT® EVA, inne z materiału EVA. Oba te materiały charakteryzują się niewielką wagą i dużą amortyzacją wstrząsów.

  Zarówno podeszwy z XL EXTRALIGHT® EVA, jak i z EVA sprawiają, że obuwie ochronne zyskuje wyjątkowe właściwości amortyzacyjne, a zarazem jest przyjemne w noszeniu. Przy każdym kroku i zetknięciu z podłożem podeszwy redukują wstrząsy, które w innej sytuacji przyczyniłyby się do bólu i zmęczenia nóg, kręgosłupa oraz całego ciała. Dzięki nim można uniknąć uczucia ciężkich nóg po długim dniu pracy.

  Podnoski z włókna węglowego dla zwiększonej ochrony

  Aby zmniejszyć wagę półbutów, butów wysokich i sandałów MASCOT® FOOTWEAR CARBON, ich podnoski zostały wykonane z włókna węglowego. Włókno węglowe to bardzo lekki i wyjątkowo mocny materiał, który sprawia, że podnoski są odporne na uderzenia oraz nacisk. Co więcej, podnoski z włókna węglowego są wolne od metali i nie przewodzą ani zimna, ani ciepła.

  Elastyczna ochrona antyprzebiciowa MASCOLAYER® o najwyższym stopniu skuteczności

  MASCOLAYER® to tekstylna ochrona antyprzebiciowa, która gwarantuje zabezpieczenie przed gwoździami i innymi ostrymi przedmiotami znajdującymi się na podłożu. Materiał, z którego jest wykonana, jest niezwykle giętki, miękki i lekki, co zapewnia wygodę w czasie chodzenia. Dzięki ochronie antyprzebiciowej MASCOLAYER® obuwie staje się bardziej elastyczne, a przy tym dobrze chroni zarówno przed zimnem, jak i nadmiernym ciepłem, przez co komfort użytkownika jest jeszcze większy.

  Ultralight System – jeszcze lżejsze obuwie

  Wybrane modele z kolekcji MASCOT® FOOTWEAR CARBON są ulepszoną wersją pierwotnych produktów. Ich waga została jeszcze bardziej zredukowana. Buty te również mają podnoski z włókna węglowego i ochronę antyprzebiciową MASCOLAYER®, jak również znakomite właściwości amortyzacyjne. Dodatkowo jednak posiadają formowane podeszwy z materiału EVA i oddychającą wyściółkę.