1 2 3

Ubieraj się warstwowo
1 2 3 - Ubieraj się warstwowo - 2017
10 Czerwca 2017
Policz do trzech, gdy ubierasz się do pracy, a będziesz przygotowany na każdego rodzaju pogodę.
1 Pozostań suchy 2 Utrzymaj ciepło 3 Chroń się przed pogodą

Sekret tkwi w odpowiednim wyborze poszczególnych warstw ubrania – od spodniej do wierzchniej.
Czasem ubranie nawet najgrubszej kurtki nie sprawi, że będzie Ci ciepło. Ważniejsze może okazać się założenie odpowiedniej liczby warstw odzieży.

1 - Pozostań suchy

Komfort także w wyższych temperaturach

Produkty te zapewniają skuteczną i przyjemną regulację temperatury ciała – także wtedy, gdy jest cieplej i przy zwiększonej aktywności fizycznej. Materiał odprowadza pot, szybko schnie i ma przeciwbakteryjne wykończenie, zapobiegające powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

2 - Utrzymaj ciepło

Ilu warstw potrzebujesz?

W okresie przejściowym zwykle wystarczają dwie warstwy – jedna odprowadzająca pot i jedna izolująca. Na czas ten szczególnie warta polecenia jest – doskonale sprawdzająca się jako druga warstwa – lekka i miękka kurtka termalna z kolekcji MASCOT® ADVANCED, z izolującą podszewką CLIMASCOT®. Gdy zrobi się naprawdę zimno, ta sama kurtka dzięki niskiej gęstości i unikatowemu składowi podszewki staje się świetną warstwą pośrednią.

3 - Chroń się przed pogodą

Optymalna ochrona przed wiatrem i pogodą

Warstwa zewnętrzna powinna być wykonana z oddychającego materiału, umożliwiającego odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Ponadto powinna też być wiatro- i wodoodszczelna/wodoodporna. Jeśli potrzebujesz kurtki, to ta kurtka jest oczywistym wyborem. Chroni Cię przed wiatrem i deszczem, podczas gdy sam możesz dostosowywać temperaturę dzięki jednej lub więcej warstwom izolacyjnym pod spodem.