OEKO-TEX® STANDARD 100

  Wybierając produkty MASCOT z oznakowaniem OEKO-TEX® STANDARD 100 masz pewność, że ubrania robocze zostały przebadane pod kątem obecności substancji szkodliwych dla zdrowia.

  Znak OEKO-TEX® to gwarancja, że produkt przetestowano w zakresie obecności substancji szkodliwych dla zdrowia. OEKO-TEX® STANDARD 100 to powszechnie uznany program certyfikacji i wiodący na świecie system znakowania tekstyliów pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia. Znak OEKO-TEX® oznacza, że produkt został sprawdzony i nie zawiera szkodliwych ani przypuszczalnie szkodliwych substancji chemicznych ani barwników.

  OEKO-TEX® STANDARD 100 - logo

  OEKO-TEX® to wskazówka dla użytkowników, która pozwala im zabezpieczyć się przed szkodliwymi dla zdrowia substancjami w materiale. Uzyskanie certyfikatu OEKO-TEX® wymaga spełnienia bardzo ostrych kryteriów – ostrzejszych niż określone w przepisach prawa. Znak nadawany jest po przetestowaniu produktu i zatwierdzeniu wyników testu przez niezależną instytucję. Testowi poddawane są wszystkie materiały wchodzące w skład produktu. Sprawdzane są nie tylko tekstylia, ale także nadruki i akcesoria, takie jak zamki błyskawiczne czy materiały wypełniające.

  Zdrowie użytkowników ma dla firmy MASCOT znaczenie priorytetowe. Naszą pracę na rzecz jego zagwarantowania dokumentuje właśnie certyfikat OEKO-TEX®, przyznany nam przez niezależną instytucję. Wszystkie tekstylia i materiały dodatkowe testowane są co rok, w ramach odnawiania certyfikatu. Znak „ZAUFANIE DO MATERIAŁU – Produkt przetestowany pod kątem obecności substancji szkodliwych dla zdrowia zgodnie z normą OEKO-TEX® STANDARD 100” jest gwarancją zdrowego produktu. Kupując ubrania szukaj więc znaku OEKO-TEX®.

  Zobacz obowiązujący certyfikat OEKO-TEX®

  Zawsze pierz ubrania przed ich pierwszym założeniem, aby wypłukać ewentualny nadmiar barwnika.