Lekkie streczowe kurtki MASCOT

– zimowa i membranowa
17001-411 - Kurtki membranowe - MASCOT® ADVANCED
18 Stycznia 2018
Firma MASCOT rozprawia się z mitem, że ciepła kurtka zimowa musi być gruba i przyciężka. Z tą myślą firma prezentuje dwie kurtki o bardzo niskiej wadze – zimową i membranową. Obie wykonane są z materiału rozciągającego się w czterech kierunkach. Są przy tym bardzo wytrzymałe, skutecznie oddychające, wiatroodporne i nieprzemakalne.

Dla osób, które przez cały rok pracują na wolnym powietrzu, chroniąca przed wiatrem i opadami odzież wierzchnia ma olbrzymie znaczenie. Przy zakupie nowej kurtki roboczej wielu pracowników zmuszonych jest więc do pójścia na kompromis w kwestii wygody. Dlatego właśnie firma MASCOT przedstawia kurtkę zimową MASCOT® ADVANCED 17035 i kurtkę membranową MASCOT® ADVANCED 17001. Obie są lekkie i zapewniają swobodę ruchu, a przy tym skutecznie chronią przed złą pogodą.

Niezrównana wygoda

Oba nowe modele kurtek są wykonane ze specjalnego lekkiego materiału, rozciągliwego we wszystkich kierunkach. Niska waga zapewnia użytkownikowi wygodę i sprawia, że kurtkę można mieć na sobie przez cały dzień pracy. Podszewka jest również bardzo lekka, dzięki czemu całość pod względem wagi daje wrażenie lekkiej kurtki jesiennej. Zastosowany streczowy materiał zapewnia optymalna swobodę poruszania się, bo ubranie dostosowuje się do ruchów ciała. Kurtki mają ponadto ergonomiczny fason i rękawy skrojone z uwzględnieniem motoryki.

Wszechstronna ochrona przed czynnikami atmosferycznymi

Zarówno kurtka zimowa, jak i kurtka membranowa są certyfikowane pod kątem oddychalności, wiatroodporności i wodoszczelności (EN 343). Oznacza to maksymalną ochronę przed opadami i jednoczesne sprawne odprowadzanie zbędnego nadmiernego ciepła. Oddychalność jest konieczna, aby uniknąć ryzyka, że pracownik spoci się, a następnie zmarznie. Kurtka zapewnia ponadto ochronę przed zimnem (norma EN 342) dzięki zastosowaniu podszewki z wyjątkowo skutecznie izolującego materiału CLIMASCOT®.

Funkcjonalne kurtki robocze

Wszystkie kurtki robocze muszą mieć pełną funkcjonalność! Dlatego oba nowe modele wyróżniają się szczególnie dużą wytrzymałością. Wszystkie kieszenie, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, są zamykane na zamek błyskawiczny, bezpiecznie utrzymujący zawartość na miejscu. W ściągaczu w nadgarstku znajduje się otwór na kciuk. Dzięki temu rozwiązaniu dłonie nie marzną, a jednocześnie palce są wolne i można nimi wykonywać precyzyjne operacje. Aby zapewnić widoczność użytkowników w miejscu pracy, w projekcie kurtek uwzględniono elementy odblaskowe. Na piersi kurtki zimowej znajduje się ponadto półokrągły zaczep na identyfikator.