Kolekcja funkcjonalnej odzieży

dla trendsetterów
2016 - MASCOT® FREESTYLE Odzież robocza
31 Marca 2016

Nowa kolekcja odzieży roboczej, inspirowana amerykańskimi projektami i skierowana do osób, które mają swój indywidualny styl zarówno w pracy, jak i poza nią. W nowej kolekcji MASCOT® FREESTYLE „mniej znaczy więcej”.

Obcisłe dżinsy, bluzy z kapturami w modnych „zakurzonych” kolorach, czapki-pilotki w stylu retro, koszulki w palmy i dziane czapki z odświeżoną wersją logo firmy MASCOT, czyli niedźwiadka – styl ubrań z kolekcji MASCOT® FREESTYLE jest daleki od wyglądu tradycyjnej, przypominającej mundury, odzieży roboczej.

Styl MASCOT® FREESTYLE można określić jako zrelaksowany. Ta próba dotarcia do trendsetterów, którzy stanowią niewielki odsetek użytkowników w miejscach pracy, nie jest przypadkowa. Od dawna już pracujemy nad rozwojem „odzieżowego uniwersum” dla właśnie tej grupy, która nigdy nie założy na siebie zwykłego mundurka roboczego – mówi dyrektor naczelny MASCOT, Michael Grosbøl. – Przyszedł czas, aby trochę namieszać w przesyconym rynku tradycyjnej odzieży roboczej i zaproponować coś dla prekursorów nowego trendu, którzy pieczołowicie przebierają i dobierają odzież, aż uzyskają dokładnie ten wygląd, o który im chodziło.

MIX & MATCH - 2016 - MASCOT® FREESTYLE

Mniej znaczy więcej

Projektant główny w MASCOT, Helle Bruhns, cały czas trzyma rękę na pulsie trendsetterów: Obserwujemy nowy trend, szczególnie wśród młodych, pracujących na własny rachunek rzemieślników – Mniej znaczy więcej. W naszej branży oznacza to, że odzież może być wyposażona wyłącznie w niezbędne i funkcjonalne detale. Szczególnie fason spodni musi być fantastyczny. Najważniejsze jednak jest to, aby odzież była modna, cool i pasowała do stylu człowieka, zarówno w pracy, jak i poza nią – mówi Helle.

Amerykańskie inspiracje projektu

MASCOT® FREESTYLE to funkcjonalna moda z ulic miast, odzież odporna na zniszczenie podczas pracy, a jednocześnie pasująca do indywidualnego stylu w czasie wolnym. Dogłębnie przetestowany, nowoczesny fason ubrań MASCOT gwarantuje doskonałą swobodę ruchów przy wszelkich pracach. Inspiracją dla kolekcji MASCOT® FREESTYLE była między innymi amerykańska kultura surfingowa lat 60 ubiegłego stulecia oraz umundurowanie amerykańskich pilotów z poprzednich dekad. Inspiracja tą kulturą rozciąga się też na czasy współczesne – obecnie pracownicy w USA wolą pracować w dżinsach i T-shirtach – a nazwy produktów, takie jak MASCOT® Manhattan, MASCOT® Soho czy MASCOT® Yonkers, nawiązują do rejonów Nowego Jorku o niepowtarzalnym stylu i atmosferze.

Kurtka & Bluza z Kapturem - FREESTYLE 2016

Freestyle – własny styl pracy i indywidualny wygląd

Kolekcja MASCOT® FREESTYLE umożliwia niezliczone możliwości połączeń. Ubrania są tak zaprojektowane, że można je z łatwością dopasowywać do starszych produktów w stylu retro. Ostateczny wygląd i stylizację można z łatwością skomponować samemu, łącząc elementy kolekcji z takimi oldskulowymi produktami, jak np. termiczne kurtki MASCOT® London z kolekcji MASCOT® ORIGINALS. Istnieje też wiele innych możliwości łączenia z innymi kolekcjami odzieży – na przykład z MASCOT® HARDWEAR lub ubraniami roboczymi, które użytkownik już ma z innych źródeł.

Korzystasz z serwisu Instagram? Jeśli szukasz inspiracji dla własnych kompozycji produktów z kolekcji MASCOT® FREESTYLE, zajrzyj na profile MASCOT_Josh86 i MASCOT_WORKWEAR.