Pozostań w strefie komfortu

dzięki nowej bieliźnie funkcjonalnej
COOLMAX - Bielizna termiczna - 2014
26 Sierpnia 2014

W przeciwieństwie do obecnych trendów dążących do porzucenia strefy komfortu, zadaniem bielizny funkcjonalnej jest utrzymanie komfortu użytkownika przez cały dzień. Ciało potrzebuje skutecznego odprowadzania potu, a w niższych temperaturach wewnętrzna warstwa bielizny powinna mieć też działanie izolujące. Nowa kolekcja bielizny funkcjonalnej firmy MASCOT bardzo skutecznie spełnia te wymagania dzięki zastosowaniu technologii THERMOCOOL™.

Nowa kolekcja bielizny wykorzystującej włókna THERMOCOOL™ wspomaga naturalną termoregulację ciała. Gdy użytkownikowi jest gorąco, bielizna odprowadza ciepło i pot. Gdy na zewnątrz jest zimno, działa izolacyjnie. Jest to rozwiązanie proste i skutecznie. Nazywa się to Duoregulation™. Jego podstawą jest odpowiedni skład włókien tkaniny. Firma MASCOT wprowadza podkoszulki z długimi rękawami, długie kalesony i ocieplacze szyi korzystające z technologii THERMOCOOL™.

Dzięki swojej strukturze materiał THERMOCOOL™ jest przede wszystkim niezwykle skuteczny w odprowadzaniu potu. System szybko rozprowadza wilgoć na większy obszar i uwalnia od niej skórę. Ważną zaletą THERMOCOOL™ jest też efektywne schnięcie. Wilgoć bardzo szybko odparowuje z materiału. To istotne, gdyż po pierwsze wilgotna koszula jest nieprzyjemna w dotyku, a po drugie obecność nieodprowadzonego potu niesie ze sobą zagrożenie wyziębienia.

Bielizna została zaprojektowana z założeniem, że ma stać się „dodatkową warstwą skóry”. Testerzy firmy MASCOT potwierdzają, że tak właśnie się ją odczuwa. Rozciągający się w czterech kierunkach materiał dobrze przylega do ciała, jest elastyczny i bardzo przyjemny w noszeniu. Nie ma żadnych drażniących skórę szwów bocznych ani wszytych metek. Tkanina jest lekka i łatwa do prania. Przy projektowaniu bielizny założeniem było zapewnienie użytkownikowi komfortu niezależnie od wykonywanej aktywności fizycznej i temperatury zewnętrznej.