MASCOT wygrywa przetarg

dzięki społecznej odpowiedzialności biznesu
Danfoss Ogrodniczki - 2011
8 Sierpnia 2011

2100 pracowników firmy Danfoss w Danii oraz kilka tysięcy pracowników w pozostałych krajach Europy będzie ubierać się w nową odzież roboczą. Grupa ta zawarła właśnie umowę z firmą MASCOT na dostarczanie odzieży roboczej. Jednym z najistotniejszych argumentów dla rozpoczęcia współpracy było podejście firmy MASCOT do kwestii odpowiedzialności społecznej.

Duńscy pracownicy firmy Danfoss zaczęli już składać zamówienia na odzież. 700 osób zatrudnionych w Polsce, jak również pracownicy oddziałów w Słowenii, Rumunii oraz na Słowacji także przystąpili do składania zamówień, a w najbliższym czasie dołączy do nich hiszpański oddział firmy.

MASCOT oferuje pełny pakiet

„Wybraliśmy firmę MASCOT ze względu na możliwość otrzymania pełnego pakietu – firma ta ma wysokie osiągnięcia we wszystkich istotnych dziedzinach”, wyjaśnia Lars Peter Christiansen, zajmujący stanowisko Regional Category Manager w firmie Danfoss i odpowiedzialny za zakup materiałów produkcyjnych oraz odzieży roboczej na Europę Zachodnią. „Sama jakość produktów oraz ich dostawa to jedno. Równie istotne było dla nas znalezienie odpowiedzialnego dostawcy z odpowiednim kodeksem postępowania”, podkreśla.

Odpowiedzialność społeczna decydującym czynnikiem

Kwestia odpowiedzialności społecznej biznesu ma w firmie Danfoss najwyższy priorytet i jest traktowana z należytą konsekwencją. W związku z tym przedsiębiorstwo poszukuje dostawców o podobnym nastawieniu na płaszczyźnie społecznej, etycznej i ekologicznej. „Niezwykle istotne jest dla nas, czy dostawcy są w stanie udokumentować swoją odpowiedzialność społeczną. Fakt, że firma MASCOT posiada międzynarodowy certyfikat SA 8000 w znacznym stopniu przyczynił się do nawiązania współpracy z dostawcą z Silkeborg w Danii”, stwierdza Lars Peter Christiansen.

Danfoss logo - Kobieta - 2011

Wysoka jakość produktów i niezawodność dostaw

Lars Peter Christiansen podkreśla, że również jakość produktów miała decydujące znaczenie. Firma Danfoss przetestowała szeroki asortyment produktów MASCOT. Pracownicy trzech oddziałów firmy nosili odzież roboczą przez dwa miesiące, aby sprawdzić, czy ma ona odpowiedni krój i jest wystarczająco wytrzymała. Ostatnim, lecz nie mniej ważnym powodem dla wyboru firmy MASCOT jest jej efektywny system logistyczny i niezawodność dostaw. „MASCOT jest dostawcą o tak szerokim standardowym asortymencie produktów, że nie jest konieczna produkcja odzieży na specjalne zamówienie. Osoby zatrudnione w naszym przedsiębiorstwie wykonują różnorodne prace, a mimo to zarówno kierowcy, jak i pracownicy produkcji znaleźli w MASCOT odpowiednią dla siebie odzież roboczą.”

Wielkie emocje w MASCOT

Kierownictwo działu sprzedaży MASCOT złożyło ostatnio kilka wizyt w firmie Danfoss. Dyrektor ds. sprzedaży Henrik Bach oraz Account Manager na Południową Jutlandię, René Bie, są bardzo podekscytowani nawiązaną współpracą: „Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z umowy zawartej z firmą Danfoss ze względu na renomę i potencjał tego przedsiębiorstwa.” Właściciel oraz dyrektor generalny w MASCOT, Michael Grosbøl, patrzy na zawartą umowę o współpracy także z nieco innej perspektywy: „Cieszymy się, że w innych przedsiębiorstwach odpowiedzialność społeczna odgrywa równie ważną rolę, jak u nas. Jesteśmy przekonani, że prowadzenie działalności oraz obcowanie z innymi w duchu etyki i odpowiedzialności społecznej stanowi ogromną wartość, która idealnie wpisuje się w naszą politykę jakości. Przyjemnie jest jednak również doświadczyć, że to właśnie wkład w akredytację odpowiedzialności społecznej zadecydował o otrzymaniu tak dużego zlecenia", dodaje Michael Grosbøl.

O Danfoss

Danfoss jest prywatnym przedsiębiorstwem prowadzącym działalność na całym świecie, zajmującym się produkcją i sprzedażą urządzeń dla chłodnictwa, ciepłownictwa i przemysłu. Firma posiada 79 zakładów produkcyjnych w 22 krajach i zatrudnia w sumie 24 000 pracowników. Środowisko naturalne ma dla firmy Danfoss wielkie znaczenie, dlatego też wszystkie zakłady produkcyjne muszą wdrażać systemy ograniczające emisję zanieczyszczeń i przeprowadzić ich certyfikację zgodnie z międzynarodową normą ISO 14001. Ponadto firma Danfoss dołączyła do Global Compact, inicjatywy ONZ składającej się z dziesięciu zasad etycznych dla przedsiębiorstw. Inicjatywa ta obejmuje zagadnienia z zakresu praw człowieka, warunków pracy, środowiska naturalnego i walki z korupcją. Te dziesięć zasad stanowi dla firmy Danfoss wytyczne w zakresie odpowiedzialności społecznej oraz ochrony środowiska naturalnego.

Danfoss E7FD52D5-5D21-481F-8A4D-4DC1B52FAD77 - 2011 Dla mediów