Ilu warstw odzieży

potrzebujesz w pracy?
MIX: Łączenie kolorów – przy zachowaniu jednolitego wizerunku-Mężczyzna
12 Października 2020
W przypadku osób pracujących na zewnątrz w różnych warunkach pogodowych dobrym pomysłem jest ubiór warstwowy. Wysokiej jakości kurtka lub kamizelka termalna świetnie sprawdza się jako warstwa wierzchnia odzieży w przejściowych porach roku. Zimą te same produkty doskonale spełniają zadanie izolującej warstwy pośredniej.

Nadchodzi jesień i warto zastanowić się, czy aktualnie posiadane zasoby ubrań roboczych będą w stanie zapewnić Ci ciepło i wygodę przez cały dzień roboczy w chłodnych i mokrych miesiącach. Założenie odpowiednio dobranych warstw odzieży umożliwia odprowadzanie ciepła podczas intensywnego wysiłku, a jednocześnie chroni użytkownika przed zawilgoceniem i wyziębieniem, gdy tempo pracy spadnie. Odzież termalna z izolującą podszewką ułatwia utrzymanie stałej temperatury ciała przez cały dzień.

Ubieraj się warstwowo!

Podczas pracy fizycznej ważne jest, aby organizm miał możliwość odprowadzenia wilgoci, zanim skóra stanie się mokra od potu. Dlatego oddychający T-shirt jako warstwa wewnętrzna to dobry początek. Wiele osób pracuje ze zmienną intensywnością w ciągu dnia. Istotne jest więc, aby unikać wychłodzenia w czasie mniejszej aktywności.

Dobra kurtka termalna stanowi praktyczną i łatwą do założenia dodatkową warstwę, która wykorzystuje oddawane przez organizm ciepło do utrzymania jego stabilnej temperatury. W szczególnie zimne, wietrzne lub deszczowe dni odzież można uzupełnić o trzecią, zewnętrzną warstwę, która ochroni pracownika przed czynnikami atmosferycznymi.

Innowacyjna lekka podszewka o doskonałych właściwościach izolujących

W większości produktów termalnych MASCOT nasi projektanci stosują CLIMASCOT® Lightweight Insulation – lekką poliestrową podszewkę. Materiał CLIMASCOT® jest bardzo ściśliwy i w stanie złożonym zajmuje niewiele miejsca. Kurtkę termalną można więc bez problemu wziąć ze sobą do pracy i schować do torby, jeśli w ciągu dnia zrobi się cieplej. Poliester stabilizuje podszewkę, która przez to zachowuje swój kształt i właściwości izolujące po ponownym rozłożeniu.

CLIMASCOT® to materiał oddychający i szybkoschnący, dlatego doskonale nadaje się do pracy o zmiennej intensywności. Dzięki niemu organizm może pozbyć się nadmiaru ciepła i wilgoci podczas energicznej pracy, ale pozostaje suchy i ciepły podczas wykonywania zadań, które wymagają mniej wysiłku. Oznacza to komfort pracy przez cały dzień.

Izolujące kurtki i kamizelki dla kobiet i mężczyzn

Kolekcja MASCOT® ACCELERATE obejmuje termalne kamizelki i kurtki z podszewką CLIMASCOT® w fasonach męskich i damskich. Za sprawą niskiej wagi podszewki produkty termalne są lekkie i nie krępują ruchów przy pracy.

 

Kobieta MIX: Łączenie kolorów – przy zachowaniu jednolitego wizerunku 

Ubrania termalne można łączyć zarówno z innymi ubiorami z tej samej kolekcji, jak i z produktami z pozostałego asortymentu MASCOT. Kurtki i kamizelki są dostępne w sześciu wersjach kolorystycznych: czerń, ciemny antracyt, ciemny granat, lazurowy błękit, czerwień sygnałowa i trawiasta zieleń. Osoby, które wolą inne produkty, mogą wybrać bluzy polarowe i swetry, które doskonale sprawdzają się jako warstwa izolująca lub – w szczególnie chłodne dni – jako dodatkowa warstwa izolująca.

Modele męskie

18015-318 Kurtka MASCOT® ACCELERATE z podszewką CLIMASCOT®

18065-318 Kamizelka zimowa MASCOT® ACCELERATE z podszewką CLIMASCOT®

Modele damskie

18025-318 Kurtka MASCOT® ACCELERATE z podszewką CLIMASCOT®, fason damski

18078-318 Kamizelka zimowa MASCOT® ACCELERATE z podszewką CLIMASCOT®, fason damski

MASCOT® ACCELERATE