Dopasowanie obuwia do typu wykonywanych zadań

gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
<p>2020 - MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY -Buty ochronne F0220-902 -Zabezpieczenie podbicia</p>
31 Lipca 2020
Jeśli w Twoim środowisku pracy występuje ryzyko związane z uderzeniem lub zgnieceniem przez spadające przedmioty, bądź też śliskimi powierzchniami, solidne obuwie ochronne jest niezwykle ważne dla Twojego bezpieczeństwa. Nowe wysokie buty ochronne MASCOT zapewniają wyjątkową ochronę podbicia i są oczywistym wyborem, jeśli ta część stopy jest szczególnie narażona na uderzenia oraz nacisk podczas pracy.

Aby uzyskać najwyższy poziom zabezpieczenia, obuwie ochronne powinno być dostosowane do wykonywanych zajęć.

Dla stabilności stopy najważniejsza jest podeszwa buta

Jeśli pracujesz najczęściej w zróżnicowanym, nierównym terenie, niezwykle istotne jest dobre oparcie dla stóp. Chodząc lub stojąc bez całkowitej równowagi, podczas pracy ryzykuje się przeciążenie zarówno nóg, jak i pleców. Nie mając stabilnego podparcia, ciało musi - oprócz właściwej pracy - wykonywać dodatkowy wysiłek, by utrzymać równowagę. Dlatego zawsze warto zwracać uwagę na podeszwę obuwia ochronnego.

Dla dobrej przyczepności do podłoża najważniejszy jest materiał oraz bieżnik, czyli wzór podeszwy buta. W kolekcji MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY wszystkie buty ochronne spełniają najwyższe standardy podeszew antypoślizgowych (SRC). Są one wykonane z PU/gumy opracowanej specjalnie z myślą o trudnych warunkach, a do tego odporne na kontakt z powierzchniami o temperaturze do 300°C. PU/guma zapewnia też amortyzację wstrząsów, co przyczynia się do wysokiego komfortu użytkowania.

Obuwie ochronne o szczególnych właściwościach

W kolekcji MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY oferujemy niezwykle solidne obuwie ochronne. Przykładowo, nowe wysokie buty F0220-902 zapewniają dodatkową ochronę przed naciskiem na podbicie i minimalizują ryzyko urazu stopy wskutek uderzenia. Ochrona podbicia jest wbudowana w cholewkę buta i zaprojektowana tak, by była niewyczuwalna podczas chodzenia lub pracy. Buty mają również kompozytowe podnoski nieprzewodzące ciepła ani zimna, a do tego antystatyczne i amortyzujące wkładki, które są wyjątkowo trwałe i łatwe do wyjmowania.

 

Ergonomiczne wkładki MASCOT (FT090, FT091, FT092) są zatwierdzone dla tego modelu obuwia, dzięki czemu można ich używać bez utraty certyfikacji butów.

 

Obuwie ochronne F0220-902-09 jest dostępne w magazynie i można je nabyć/zamówić u dystrybutorów MASCOT.