Superlekkie obuwie ochronne

z elastyczną podeszwą środkową
2019-MASCOT FOOTWEAR MOVE-F0300-909 Obuwie ochronne
12 Kwietnia 2019
MASCOT® FOOTWEAR MOVE to całkowicie nowa kolekcja półbutów i wysokich butów ochronnych, która różni się od wcześniejszych wyjątkowo niską wagą i nowoczesnym wzornictwem, jak również zastosowaniem innowacyjnej podeszwy środkowej. Ich lekkość w połączeniu z użyciem giętkich materiałów podeszwowych sprawia, że obuwie jest nadzwyczaj elastyczne i wygodne.

Nowa kolekcja obuwia ochronnego MASCOT® FOOTWEAR MOVE, którą lansujemy tej wiosny, wyróżnia się szczególnie wysokim komfortem i gwarantuje dużą swobodę ruchów. W jej skład wchodzi pięć modeli o zasadniczo takich samych cechach, lecz o odmiennym wyglądzie, kolorach i metodach wiązania.

Innowacyjne materiały podeszwy

Wyróżnikiem kolekcji jest unikalna podeszwa środkowa z innowacyjnego i ultralekkiego materiału Phylon. Phylon powstaje z tworzywa EVA przy zastosowaniu specjalistycznej technologii kompresji. Umożliwia ona uzyskanie mocnej, odpornej pianki, która dzięki pęcherzykom powietrza tworzy niezwykle lekką i elastyczną podeszwę. Ponadto wszystkie modele posiadają wyjmowaną, amortyzującą wkładkę chroniącą kręgosłup i nogi przed wstrząsami. Zapewnia to komfort przez cały dzień pracy – nawet przy jej wykonywaniu przez wiele godzin w ruchu i w pozycji stojącej na twardych podłożach.

Niezwykle lekkie obuwie ochronne

But waży jedynie 440 gramów, dlatego sprawdza się znakomicie w każdych okolicznościach, zawsze gwarantując przyjemne użytkowanie. Niska waga wynika z zastosowania specjalnej podeszwy środkowej z materiału Phylon, podnosków z lekkiego kompozytu i ochrony antyprzebiciowej z nowoczesnego materiału tekstylnego.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Zewnętrzne podeszwy wszystkich modeli z kolekcji MOVE wykonano z naturalnego kauczuku, dzięki czemu są m.in. odporne na kontakt z powierzchniami o temperaturze do 300 °C. Ponadto podeszwy te nie pozostawiają śladów na posadzkach ani innych podłożach. Obuwie posiada wzmocnienia pięt. Wszystkie modele są opatrzone certyfikatem ESD i zgodne z wymogami normy EN ISO 20345: 2011, klasa bezpieczeństwa S1P lub S3.


Produkty z kolekcji MASCOT® FOOTWEAR MOVE można kupować/zamawiać u dystrybutorów MASCOT. Obuwie jest dostępne w wariantach z tradycyjnym sznurowaniem lub systemem zapinania Boa® Fit. Część modeli oferujemy zarówno w rozmiarach męskich, jak i damskich.