Obuwie ochronne

robi różnicę
Obuwie robocze - 2018
5 Lipca 2018
Praca w trudnych warunkach może być wyzwaniem dla twojego ciała. Aby chronić się w najlepszy możliwy sposób przed poślizgnięciem, potknięciami i upadkiem, konieczne jest wybranie butów o właściwościach ochronnych. Dzięki starannie dobranemu obuwiu możesz skupić się na swojej pracy bez obawy o kontuzję stopy.

Podeszwa jest istotna dla Twojego bezpieczeństwa

Jeżeli pracujesz na zewnątrz przy każdej pogodzie ważne jest, aby twoje buty ochronne były solidne. Powinny być przeznaczone do pracy w trudnych warunkach, dlatego zazwyczaj zalecany jest wytrzymały but ze skóry. Ponadto podeszwa musi mieć właściwości antypoślizgowe, żeby uniknąć potknięć i upadków na śliskich i nierównych powierzchniach. Aby się upewnić, czy obuwie nadaje się do środowiska w którym pracujesz, podeszwa może być przetestowana w dwóch różnych kategoriach; olej na powierzchni stalowej (SRB) lub mydło na powierzchni ceramicznej (SRA) na płasko oraz przy pochyłości 7 stopni. Dzięki tak przetestowanym podeszwom, które są odporne na różne wyzwania, możesz skupić się na wykonywanej pracy, a nie na powierzchni, po której idziesz.

Wytrzymałe obuwie ochronne

Buty ochronne z kolekcji MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY spełniają wymagania zarówno SRB, jak i SRA, automatycznie uzyskując w ten sposób SRC; tj. najlepszy standard dla podeszwy antypoślizgowej. Ponadto podeszwa z PU / gumy jest specjalnie zaprojektowana do wymagających warunków pracy i może bezpośrednio wytrzymać temperaturę do 300° C. Wielofunkcyjna cholewka stabilizuje środkową część stopy i rozprowadza energię kinetyczną po całej stopie, zmniejszając w ten sposób nacisk na podudzie. Położenie cholewki (pod piętą) sprawia, że pięta pozostaje w stałym kontakcie z obszarem amortyzującym, co zapewnia dobre podparcie. Jest to szczególnie ważne podczas chodzenia po nierównych powierzchniach lub pracy na drabinie.

Buty ochronne - MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY - 2018

Specjalne wymagania dotyczące obuwia

Jeżeli twoja praca wymaga dodatkowej ochrony kostki lub ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, to takie obuwie znajdziesz w kolekcji MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY. Obuwie ochronne F0165-902 posiada trójwarstwową ochronę, która pochłania siłę uderzenia na wysokości kostki, zapobiegając w ten sposób dyskomfortowi i kontuzjom spowodowanym uderzeniami zewnętrznymi. Aby zapewnić sobie ochronę przed złymi warunkami pogodowymi, wybierz buty z membraną SympaTex®, która chroni przed wiatrem i wodą, a jednocześnie pozwala stopom oddychać.