Nagroda dla firmy MASCOT za przywództwo produktowe

wśród wytwórców odzieży roboczej
Frost & Sullivan Nagroda - 2017
24 Października 2017
W wyniku kompleksowej analizy rynku odzieży roboczej duńska firma MASCOT została wczoraj w Londynie wyróżniona nagrodą 2017 European Product Leadership Award w dziedzinie przywództwa produktowego w Europie.

Nagroda została przyznana decyzją uznanej agencji analiz rynkowych Frost & Sullivan. Agencja uzasadnia nagrodę umiejętnością tworzenia i dostarczania przez firmę MASCOT wysokiej jakości produktów oraz rozwiązań odpowiadających potrzebom grupy docelowej. Jak przykład Frost & Sullivan podaje niedawno wprowadzoną na rynek kolekcję ubrań roboczych dla branży budowlanej i rzemieślniczej – MASCOT® ADVANCED.

MASCOT rozumie potrzeby klientów

Pracownicy budownictwa, rzemiosła i przemysłu stawiają swojej odzieży roboczej wysokie wymagania. Według raportu firma MASCOT wyróżnia się właśnie tym, że jest świadoma oczekiwań użytkowników swoich produktów. Zgodnie z metodą działania firmy i jej mottem TESTED TO WORK, w trakcie opracowywania produktów projektanci zawsze trzymają rękę na pulsie i pozostają w kontakcie z grupą docelową. Jak zauważa w swojej analizie agencja Frost & Sullivan: „Dzięki takiemu podejściu firma MASCOT nie tylko spełnia, ale nawet aktywnie przewiduje potrzeby użytkowników w zakresie detali, funkcjonalności i estetyki. Efektem jest wysoki stopień zadowolenia klientów.”

Frost & Sullivan 2017 - MASCOT® Zarządzanie
Kierownictwo firmy MASCOT odbiera nagrodę w Londynie. Od lewej: Dyrektor ds. sprzedaży w Skandynawii Henrik Bach, Dyrektor finansowy, dyrektor generalny Michael Grosbøl, dyrektor ds. rozwoju działalności Niels Høigaard Hald, dyrektor ds. eksportu Kurt Madsen.

Potwierdzenie słuszności wybranej metody

Nagrodę odebrał w Londynie dyrektor generalny firmy MASCOT Michael Grosbøl wraz z pozostałymi członkami kadry zarządczej. Nie ukrywał, że szczególną satysfakcję odczuwa z faktu, iż wyróżnienie podkreśla innowacyjność i jakość produktów. „W branży odzieży roboczej działa obecnie wielu producentów i dostawców, mamy więc do czynienia z dużą konkurencją. Dlatego jest dla nas wielkim wyróżnieniem, że agencja Frost & Sullivan wskazuje właśnie na firmę MASCOT jako najlepszego na świecie dostawcę wysokiej jakości przyszłościowych produktów dla grupy docelowej. Traktuję to jako potwierdzenie słuszności strategii firmy, polegającej na koncentracji na wytwarzaniu najlepszych i najtrwalszych, za to niekoniecznie najtańszych produktów. Odzież robocza, która dobrze znosi długotrwałe użytkowanie i we wszystkich aspektach spełnia codzienne potrzeby użytkownika, to dla klienta dobra inwestycja – zarówno krótko-, jak i długoterminowa” – mówi Michael Grosbøl. Dodaje, że nagroda jest też formą uznania dla motta przyświecającego projektantom MASCOT przy rozwoju produktów: „Nie podążamy za trendem. My go tworzymy!”

Świadoma strategia jakości

Wysoką jakość wyrobów gwarantuje firmowy program TESTED TO WORK, w ramach którego jakość kontrolowana jest przed przystąpieniem do produkcji, w jej trakcie, jak również po jej zakończeniu. Większość produktów MASCOT pochodzi z własnych fabryk firmy w Wietnamie i Laosie. Fabryki mają certyfikat CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu. W samym tylko Wietnamie lokalną kontrolą jakości zajmuje się aż 70 pracowników. Połączenie produkcji we własnych zakładach z zarządzaniem przez europejską kadrę miało bardzo pozytywny wpływ na zapewnienie jej wysokiego poziomu. Rozwiązanie to daje też klientom możliwość wyboru produktów, które powstały w fabrykach o udokumentowanych warunkach pracy zgodnych z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu.

Frost & Sullivan 2017 - Michael Grosbøl

Nie tylko produkty, ale również rozwiązania

„Bezkompromisowe podejście firmy MASCOT do kwestii jakości jest ściśle powiązane z jej strategicznym założeniem, aby nie ograniczać się do produkcji i dostarczania najlepszej odzieży roboczej, lecz by zapewniać przy tym optymalne rozwiązania, ułatwiające dystrybutorom i użytkownikom końcowym wyszukiwanie oraz nabywanie właściwych produktów” – czytamy w raporcie Frost & Sullivan. Według agencji analiz to właśnie jest przyczyną sukcesu, ponieważ rozwiązania usługowe, wydajna logistyka i bezpieczeństwo dostaw mają dla klientów zasadnicze znaczenie. W dziedzinie tej firma MASCOT również znajduje się wśród wiodących graczy na rynku, dzięki swym nagradzanym rozwiązaniom w zakresie e-handlu, skierowanym zarówno do dystrybutorów, jak i klientów końcowych.

MASCOT staje na wysokości zadania we wszystkich dziedzinach

Podstawą wyboru firmy MASCOT był opracowany przez agencję analityczną Frost & Sullivan kompleksowy raport dotyczący europejskiego rynku odzieży roboczej, jak również wszechstronna analiza najważniejszych producentów w tej branży. Firma MASCOT wypadła przekonująco we wszystkich dziedzinach, przede wszystkim dzięki „zdecydowanej koncentracji na kwestiach jakości, wzornictwa oraz rozwiązań w zakresie obsługi nakierowanej na klientów”. Dyrektor Michael Grosbøl obiecuje, że także w przyszłości będzie można od firmy MASCOT wiele oczekiwać: „Czujemy się zaszczyceni otrzymaniem tak znaczącej nagrody. Nie oznacza to jednak, że zamierzamy spocząć na laurach. Przeciwnie – z entuzjazmem będziemy podążać wyznaczoną już drogą i dokładać wysiłków, aby wzmocnić naszą wiodącą pozycję. Chcemy osiągnąć te cele wypracowując w dziedzinie odzieży roboczej rozwiązania, które dzięki wysokiej jakości, inwestycjom i innowacjom zapewnią klientom jak największe korzyści.”

Frost & Sullivan - Best Practices - Product Leadership Award - Dla mediów

O nagrodzie

„Przyznanie nagrody Frost & Sullivan Product Leadership Award jest równoznaczne z przekonującą, dokonaną przez zewnętrzny podmiot pozytywną oceną strategii rozwojowej przedsiębiorstwa, jak również jej realizacji. Wyróżnienie firmy MASCOT nagrodą Best Practices Award za najlepsze praktyki to dla pracowników, inwestorów, klientów i opinii publicznej bardzo jasny sygnał, że firma wyróżnia się na rynku odzieży roboczej wiodącą jakością produktów” – twierdzą autorzy raportu. W 2006 r. firma MASCOT otrzymała nagrodę Frost & Sullivan Product Quality Leadership za wiodącą jakość produktów. Oznacza to, że wg agencji Frost & Sullivan MASCOT już od ponad 10 lat pozostaje w czołówce rynku odzieży roboczej w dziedzinie jakości produkcji.