MASCOT rozpoczyna nową budowę

w Laosie
Dla mediów 2013 - Własna fabryka w Laosie:
27 Maja 2013

Firma MASCOT jest obecnie w trakcie budowania nowych budynków produkcyjnych na terenie Laosu. Fabryka posiadać będzie powierzchnię około 9.000 m2 oraz zatrudniać 800 pracowników.

W fabryce w Laosie oraz w już istniejących fabrykach firmy MASCOT w Wietnamie produkowanych będzie 90% produktów firmy MASCOT.

Projekt budowlany w Laosie zwiększy elastyczność

Firma MASCOT podjęła tym razem decyzję o rozpoczęciu projektu budowlanego w sąsiadującym z Wietnamem Laosie. Ma to na celu zapewnienie szerszej pod względem geograficznym bazy produkcyjnej, zwiększenie elastyczności oraz zdolności produkcyjnych. Fabryka powstaje w VITA Industrial Park położonym około 20 km od stolicy Laosu- Vientaine.

Otwarcie przed końcem roku

Proces planowania budowy nowej fabryki w Laosie jest w bardzo zaawansowany. Zarówno dyrektor administracyjny firmy MASCOT Michael Grosbøl oraz Thomas Bo Pedersen- dyrektor MASCOT Vietnam są głęboko zaangażowani w każdy szczegół dotyczący budowy i na chwilę obecną istnieje już pełna gotowość do rozpoczęcia budowy. „Szkice zostały już wykonane i mamy podpisany kontrakt na wykonanie konstrukcji stalowej, prac ziemnych oraz betoniarskich. Faktyczna budowa zaczyna się już w tym tygodniu i spodziewamy się, że nowa fabryka zostanie ukończona przed końcem roku”- mówi Michael Grosbøl.

Podobnie jak fabryka w Wietnamie, również fabryka w Laosie spełniać będzie najwyższe standardy bezpieczeństwa obiektu, dbałości o społeczną odpowiedzialności oraz dobre warunki pracy.

Własna fabryka w Laosie: - 2013 Dla mediów

Fabryka firmy MASCOT w Laosie będzie posiadać powierzchnię 9.000 m2 a ukończenie jej budowy planuje się przed końcem roku.