Współpraca legendarnego toru wyścigowego Monza Circuit

z międzynarodową marką odzieży roboczej
2019 - Monza Eni Circuit - Samochód wyścigowy
15 Marca 2019

 Zdjęcie udostępnione przez: E. Ghidini/Monza Eni Circuit

Gdy w marcu na Monza Eni Circuit zostanie zainaugurowany sezon 2019, słynny na całym świecie tor zyska nowy, bardzo widoczny akcent. Stanie się tak dzięki partnerstwu z dużym europejskim dostawcą odzieży roboczej – firmą MASCOT, która w nadchodzących trzech sezonach będzie zaopatrywać pracowników toru w uniformy.

Branża sportów motorowych stała się poważnym segmentem działalności MASCOT, firmy znanej z projektowania i wytwarzania wysokiej jakości ubrań roboczych dla profesjonalistów wszelkich zawodów w dziedzinach rzemiosła, budownictwa, produkcji i przemysłu.

Dobra reputacja i duże zaangażowanie

Producent odzieży ma swoją główną siedzibę w Danii, lecz dysponuje organizacją sprzedaży i obsługi klientów z placówkami na terenie całej Europy, w tym we Włoszech, gdzie właśnie umocnił swoją obecność w segmencie sportów motorowych dzięki umowie z Monza Eni Circuit.

Władze historycznego toru, po włosku zwanego Autodromo Nazionale Monza, świadomie poszukiwały partnera o dużym zaangażowaniu i głębokim zrozumieniu specyfiki tego segmentu. Dyrektor generalny Monza, Pietro Benvenuti, wyjaśnia: »Tor Monza Circuit od zawsze cieszy się znakomitą reputacją w kręgach związanych ze sportami motorowymi, nie tylko z uwagi na prawie stuletnią historię, ale również zaangażowanie jego pracowników.«

Punkt odniesienia w świecie sportów motorowych

»To personel odpowiada za pierwszy kontakt z klientami i publicznością. Jest więc niezmiernie istotne, by jego członkowie mogli skutecznie komunikować wszystkie wartości naszej historycznej firmy, poczynając od jej prestiżowego wizerunku« – stwierdza Pietro Benvenuti i dodaje: »Z tą myślą zwróciliśmy się do MASCOT z prośbą o wybór odpowiedniej kolekcji odzieży dla naszych pracowników, którzy zawsze są w ruchu. MASCOT powoli staje się punktem odniesienia w świecie sportów motorowych i podziela naszą pasję w zakresie ciągłego dążenia do doskonałości. Od razu znaleźliśmy wspólny język i zyskaliśmy partnera, który dostarcza szeroki wybór uniwersalnej, wysokiej jakości odzieży stosownej dla wszystkich zawodów reprezentowanych na torze, od obsługi technicznej po kadrę administracyjną.«

Partnerzy o wspólnych wartościach

Firma MASCOT jest dumna, że udało jej się stworzyć na tyle silną markę w domenie sportów motorowych, iż przyciąga ona tak szacownych i dbających o jakość partnerów jak Monza Eni Circuit. Dyrektor generalny MASCOT, Michael Grosbøl, komentuje: »To dla nas zaszczyt, że zostaliśmy wybrani na oficjalnego dostawcę odzieży dla Monza Eni Circuit, na którym od prawie 100 lat ścigają się najlepsi kierowcy w najbardziej technologicznie zaawansowanych maszynach. Autodromo Nazionale Monza jest partnerem reprezentującym solidne tradycje i przykładającym wielką wagę do wysokiej jakości. Praca z profesjonalistami, którzy tak jak my wymagają jakości zarówno od samej odzieży, jak i rozwiązań w zakresie współpracy, to zawsze przyjemność. Z radością będziemy spełniać ich oczekiwania, współuczestnicząc w kreowaniu odnowionego wizerunku Monza poprzez dostarczanie ubiorów o wyrazistym stylu w nadchodzących sezonach« – mówi Michael Grosbøl.

Przedstawiciele Monza Eni Circuit zdecydowali się przede wszystkim na produkty z asortymentu roboczej odzieży streczowej dla swoich licznych pracowników, którzy zajmują się m.in. koordynacją imprez, obsługą techniczną oraz biurową. Co roku tor odwiedza ponad 1,8 mln widzów i kibiców, którzy będą teraz mieć okazję do zapoznania się z duńskim wzornictwem w zakresie odzieży roboczej przy okazji wizyty w tym historycznym obiekcie.

Pietro Benvenuti - General Manager at Monza Eni Circuit Michael Grosbøl - Managing Director MASCOT
 Zdjęcie udostępnione przez: Monza Eni Circuit

Dyrektor generalny Monza, Pietro Benvenuti, oraz dyrektor generalny MASCOT, Michael Grosbøl, cieszą się na współpracę, w której kluczowe znaczenie będzie miała wysoka jakość rozwiązań.

O Monza Eni Circuit

Zbudowany w 1922 r. Monza Eni Circuit był w chwili powstania trzecim stałym torem wyścigowym na świecie. Z czasem stał się słynny jako Świątynia Prędkości i miejsce, w którym zapisane zostały jedne z najbardziej legendarnych kart historii sportów motorowych. Co roku na Monza Circuit odbywają się liczne wyścigi różnego typu pojazdów. Od czasu ustanowienia prestiżowych wyścigów Formuły 1 w 1950 r. Monza rokrocznie jest gospodarzem Grand Prix Włoch na torze o długości 5770 metrów.

O MASCOT

MASCOT to jeden z największych w Europie prywatnych dostawców odzieży roboczej, zaopatrujący profesjonalistów wielu branż. Z biegiem lat marka MASCOT stała się powszechnie znana, także w świecie sportów motorowych, co zaowocowało licznymi umowami współpracy m.in. z Audi Sport w Formule E FIA oraz DTM, zespołem uczestniczącym w Rajdzie Dakar, DTC w Danii – a od roku 2019 również torem wyścigowym Monza Eni Circuit we Włoszech.

2019 - Ultimate Stretch - jump - Kurtka Termalna - Spodnie z kieszeniami na kolanach - MASCOT<span>® ADVANCED</span>

Komfort i trwałość to czynniki najwyższej wagi przy projektowaniu odzieży roboczej przez MASCOT. W najnowszej kolekcji z ULTIMATE STRETCH znajdują się ubiory, które są tak wygodne, że aż nie chce się ich zdejmować.

2019 - MASCOT<span>® WORKWEAR -  Monza - logo</span>