Nowa kurtka łączy w sobie elastyczność

lekkość i trwałość
STRETCH Kurtka - 2017 Dla mediów
4 Października 2017
Firma MASCOT przedstawia cienką i lekką kurtę z materiału streczowego. Kurtka jest wykonana z nowo opracowanego czterokierunkowego streczu, charakteryzującego się dużą trwałością i niską wagą.

Szukasz bardzo cienkiej i lekkiej kurtki, dopasowującej się do ruchów ciała i ramion, a przy tym skutecznie chroniącej przed zimnem i złą pogodą? Znajdziesz ją w asortymencie firmy MASCOT, dostępnym u najbliższego dystrybutora.

Wiatroszczelna i wodoodporna

Kurtka nie ma grubej podszewki, powodującej wybrzuszenia i ograniczającej swobodę ruchów. Przeciwnie — przylega do ciała, a wykonana jest z cienkiej siatki wewnątrz i lekkiego, elastycznego materiału na zewnątrz. Dzięki temu skutecznie chroni przed wiatrem. Dodatkową ochronę przed podmuchami powietrza zapewniają wysoki, dobrze przylegający kołnierz, klapka sztormowa na zamku błyskawicznym oraz lekko wydłużony tył. Materiał zewnętrzny jest ponadto wodoodporny, dzięki czemu użytkownik nie moknie w deszczu.

Zaprojektowana do częstej aktywności

Kurtka została zaprojektowana z myślą o użytkownikach aktywnych przez cały rok. Zapewnia skuteczną oddychalność oraz przewiew powietrza pod rękawami i na środku pleców, co umożliwia odprowadzanie ciepła. Rękawy są uformowane tak, aby dopasowywały się do wszelkich ruchów rąk. Do swobody ruchu użytkownika przyczynia się również nowo opracowany materiał streczowy, elastyczny we wszystkich kierunkach.

Wszystkie niezbędne kieszenie i detale

Dzięki zastosowaniu zapięcia na rzepy kurtkę można dopasowywać w nadgarstku do indywidualnych potrzeb. Na piersi znajduje się zamykana na magnes kieszonka na telefon i odpinany uchwyt na identyfikator. Z myślą o zapewnieniu widoczności użytkownika w ciemnym otoczeniu w projekcie uwzględniono elementy odblaskowe. Kieszenie na piersi, a także kieszenie przednie i wewnętrzne są zamykane na zamek błyskawiczny, dzięki czemu ich zawartość pozostaje bezpiecznie na miejscu. Wytrzymałość kurtki zwiększają wzmocnienia umieszczone w miejscach szczególnie narażonych na zużycie.

Dla mediów - MASCOT® STRETCH Kurtki robocze

Ten sam lekki materiał, co w spodniach z kolekcji

Omawiana kurtka ze streczu jest częścią nowej kolekcji MASCOT® ADVANCED, wprowadzającej do asortymentu nowe barwy takie jak np. nafta. Motywem przewodnim kolekcji są elastyczne i lekkie produkty dla budownictwa i rzemiosła, charakteryzujące się nowatorskim podejściem do kwestii integracji kieszeni, detali i funkcji. W kurtce zastosowano ten sam materiał zewnętrzny, co we wchodzących w skład kolekcji spodniach.

Inspiracją do stworzenia kolekcji MASCOT® ADVANCED były wietrzne, deszczowe skandynawskie wybrzeża. Tu odzież musi radzić sobie ze wszystkim: z czynnikami pogodowymi, narażeniem na zużycie i koniecznością zapewnienia użytkownikowi swobody ruchu. Na razie kolekcja zawiera nieco ponad 20 produktów. Latem zaprezentowaliśmy spodnie, T-shirty i niniejszą kurtkę ze streczu. W październiku do kolekcji dołączy dłuższy szereg zimowych części górnych, chroniących pracowników przed złą pogodą.

Kurtka MASCOT® ADVANCED 17101 dostępna jest w rozmiarach od S do 4XL i w pięciu wersjach kolorystycznych: 01009 (ciemnogranatowy/czarny), 0618 (biały/ciemnoantracytowy), 0918 (czarny/ciemnoantractowy), 0944 (czarny/ciemna nafta) oraz 3309 (zieleń mchu/czarny).