TCS Patrouille zachwyca nowym wizerunkiem

    TSC-Patrouille

    Pascal Meier (z lewej) i Remo Berger oraz Evelyn Kunz prezentują nową odzież roboczą dla pracowników pomocy drogowej TCS

    Firma TCS Patrouille zatrudnia około 200 pracowników i pracowniczek, a niezawodna, funkcjonalna i dobrze widoczna odzież robocza jest warunkiem koniecznym, aby mogli oni prawidłowo i bezpiecznie wykonywać swoją pracę. Nowe, starannie wyselekcjonowane uniformy spełniają te wymagające kryteria.

    „Jestem pozytywnie zaskoczony”, mówi Pascal Meier, widząc się w swoim nowym uniformie. Pascal, który pracuje w TCS Patrouille w regionie Biel już od 33 lat, mówi, że dla niego ważny jest przede wszystkim materiał. Tkanina powinna przyjemnie się układać, a idealnie, jeśli zapewnia uczucie chłodu latem i ciepła zimą. Wygląda na to, że w tym przypadku właśnie tak jest. 

    Jego opinię podziela Evelyn Kunz, która od ponad siedmiu lat niesie pomoc drogową na obszarze Zurych-Wschód, a od trzech lat prowadzi również szkolenia dla pracowników firmy: „Ubranie jest wygodne. Oprócz funkcjonalności i widoczności to ważna cecha, ponieważ wiele godzin spędzamy w samochodzie”. „Nie zapominajmy przy tym o swobodzie poruszania się”, dodaje Remo Berger, od trzech lat zatrudniony w regionie Thun. „Czasami musimy pracować na kolanach albo pod pojazdem. W takich sytuacjach nic nie powinno krępować ruchów”, mówi Berger. Cała trójka od razu zwraca uwagę na jeden szczegół: Czarne wstawki na udach i kolanach są bardzo praktyczne, bo dzięki nim nie widać zabrudzeń po pracy na kolanach czy po wytarciu rąk.

    Evelyn Kunz, Patrouilleurin Zürich-Ost
    „Ubranie jest wygodne. Oprócz funkcjonalności i widoczności to ważna cecha, ponieważ wiele godzin spędzamy w samochodzie.” Evelyn Kunz, pracownica pomocy drogowej Zurych-Wschód

    Widoczna z daleka odzież ostrzegawcza

    Wykonując 340 000 interwencji rocznie, spośród których 82% umożliwia kierowcom kontynuowanie jazdy, 198 pracowników TCS w ogromnym stopniu przyczynia się do zapewnienia płynności ruchu i bezpieczeństwa na szwajcarskich drogach. I to przy każdej pogodzie, w dzień i w nocy. Dlatego uniformy muszą spełniać szereg różnych kryteriów, także po to, by zapewnić pracownikom TSC bezpieczeństwo.

    Oprócz wspomnianych wymogów takich jak wygoda noszenia, swoboda ruchów, praktyczność i odporność na warunki atmosferyczne, na pierwszym miejscu stoi zawsze to najważniejsze kryterium: widoczność. Ubranie musi umożliwiać jak najszybsze dostrzeżenie pracownika o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od warunków oświetleniowych. „W naszym przypadku w grę wchodzi wyłącznie odzież zapewniająca maksymalną widoczność. Musi ona bezwzględnie spełniać wymogi normy EN ISO 20471 z najwyższą klasą ochrony 3, dopuszczoną do wykonywania prac wysokiego ryzyka na drogach o prędkości powyżej 60 km/h”, wyjaśnia Fabian Renggli, Kierownik Działu Zarządzania Flotą i Logistyki w TCS. Norma ta nakazuje między innymi, że pasy odblaskowe muszą mieć szerokość co najmniej pięćdziesięciu milimetrów i muszą w całości obejmować tułów oraz rękawy.

    Pascal Meier, Patrouilleur Biel
    „Materiał powinien zapewniać uczucie chłodu latem i rozgrzewać zimą.” Pascal Meier, pracownik pomocy drogowej w Biel

    Staranny proces wyboru

    Zgodnie z powyższym założeniem przeprowadzono staranny proces wyboru, który rozpoczął się od dziewięciu propozycji, a po wstępnej selekcji został ograniczony do dwóch potencjalnych dostawców. „Ważne było dla nas między innymi to, żeby wybrana odzież była dostępna nie tylko w wersji męskiej, lecz również damskiej, ponieważ pracują u nas także kobiety”, podkreśla Fabian Renggli. Ostatnie słowo należało do samych pracowników. Pracownicy działający w różnych regionach Szwajcarii otrzymali przykładowe zestawy od obu dostawców, a następnie w demokratycznym głosowaniu wyłonili zwycięzcę.

    Wybór padł na kolekcję Mascot® Accelerate Safe, dostarczoną przez firmę Brandschutz Ettiswil AG a wyprodukowaną przez Mascot International. Spełnia ona nie tylko wszystkie standardy i potrzeby, ale oprócz tego „specjalnie dla TCS przygotowany został portal zamówień, w którym możemy sami wprowadzać dane. Poza tym zyskaliśmy krótkie trasy dostaw i doskonałą obsługę klienta”, Fabian Renggli jest przekonany o słuszności dokonanego wyboru.

    Każdy zestaw nowych uniformów składa się z kurtki zimowej, kurtki hardshell oraz kurtki softshell, bluzy polarowej, koszulki z golfem i koszulki polo. Do tego spodnie robocze, ogrodniczki i spodnie wierzchnie, a także pasek i czapka zimowa. Pracownicy TCS, odważni i pomocni, już wkrótce będą mogli cieszyć się swoim nowym, jeszcze bezpieczniejszym wizerunkiem w jaskrawożółtych uniformach.

    Remo Berger, Patrouilleur Thun
    „Czasami musimy pracować na kolanach albo pod pojazdem. W takich sytuacjach nic nie powinno krępować ruchów.” Remo Berger, pracownik pomocy drogowej w Thun