EN ISO 15797

EN ISO 15797

Produkty od MASCOT oznaczone EN ISO 15797 zostały przetestowane pod kątem prania oraz suszenia przemysłowego.

EN ISO 15797 jest twoją gwarancją, że produkt można bezproblemowo prać oraz suszyć w pralniach przemysłowych. Procedura testowa polega na symulacji efektu, jaki pranie przemysłowe wywiera na ubrania, ich barwę oraz trwałość. Odzież badana jest w ramach ośmiu różnych operacji, które razem imitują obciążenie, na jakie jest narażona podczas prania.

Produkty ()

Gdy odzież robocza jest produkowana z założeniem możliwości prania przemysłowego zgodnie z ISO 15797, wówczas należy przetestować ją pod kątem wielu czynników. Między innymi pod kątem zachowania kształtu, wytrzymałości szwów, wytrzymałości materiału oraz trwałości kolorów w odniesieniu do trwałości koloru oraz farbowania podczas prania.

Produkty od MASCOT oznaczone EN ISO 15797 testowane są pod kątem metody testowej 8B, która obejmuje barwioną odzież roboczą, którą można suszyć w tunnel finish.

O nadaniu certyfikatu zgodności z normą EN ISO 15797 zadecydował Hohenstein Institute po ocenie produktów pod kątem kryteriów określonych przez ETSA (European Textiles Services Association). Całościowa ocena opisuje odporność odzieży roboczej na pranie przemysłowe i różne procesy suszenia.