MASCOT® WORKWEAR
Audi Sport Official Supplier


Oficjalny dostawca dla Audi Sport

ASCOT została bowiem oficjalnym dostawcą odzieży dla sponsorowanego przez zakłady Audi zespołu w mistrzostwach FIA Formula E Championship i DTM. Zespół mechaników i pozostały personel teamu Audi Sport, w DTM i FIA Formule E noszą produkty MASCOT. Ubrania są wybierane ze szczególnym naciskiem na swobodę ruchów i efektywną oddychalność.

Dla marki MASCOT to zaszczyt
« Audi Sport ma bardzo wysokie wymagania w zakresie jakości produktów, zarówno ich funkcjonalności, jak i trwałości, dokładności, bezpieczeństwa i wzornictwa. Dlatego fakt, że zostaliśmy wybrani na oficjalnego dostawcę dla zespołu Audi w Formule E, jest dla nas wielkim zaszczytem» mówi dyrektor generalny firmy MASCOT, Michael Grosbøl.

Szef Audi Sport, Dieter Gass, mówi: «MASCOT to firma nagradzana w swojej branży. Jako taka, doskonale pasuje do panującej w Audi Sport kultury zwycięstwa.


Precyzja, tempo i stała innowacja
Audi RS 5 DTM od 2013 roku ma na koncie 32 zwycięstwa a także 26 razy pole position i 42 najszybsze okrążenia w 73 imprezach tej popularnej międzynarodowej serii wyścigów samochodów turystycznych. W każdym z ostatnich trzech lat Audi wygrywało największą liczbę startów DTM.

Cały zespół Audi Sport wraz z mechanikami, inżynierami i innymi pracownikami DTM nosi odzież roboczą MASCOT. Zwłaszcza lekkie produkty, które dzięki streczowi dają optymalną swobodę ruchów, wybierane są na najbardziej pracowite minuty, godziny i dni spędzone w warsztacie i w pit stopie. Ponadto wybierane są produkty nastawione na komfort w gorącym otoczeniu; na przykład w pit stopie może być do 35-40 °C, a zatem istotna jest efektywna oddychalność i odprowadzanie wilgoci.

»Wygodna odzież robocza jest dla nas bardzo ważna. Pracujemy dużo, często pod presją i na niewielkich przestrzeniach. Ubrania muszą nas wspierać i pomagać w każdym ruchu; kiedy się poruszamy i kiedy leżymy pod samochodem«, Werner, mechanik Audi Sport.


Z Audi Sport w pit stopie
MASCOT jest oficjalnym dostawcą dla zespołu fabrycznego Audi Sport podczas Mistrzostw Formuły E ABB FIA, pierwszej na świecie w pełni elektrycznej, międzynarodowej serii wyścigów ulicznych. Cykl składa się z dziesięciu zespołów i 20 kierowców, seria Formuła E organizuje wyścigi na światowym poziomie w 11 miastach, podczas czternastu wyścigów na pięciu kontynentach, w czasie trwającego siedem miesięcy sezonu.

Podczas dwunastu wyścigów na pięciu kontynentach, temperatury i pogoda mogą się bardzo różnić. »Ponieważ większość wyścigów odbywa się w Ameryce Południowej, Azji i na południu Europy, spodziewamy się gorącej i wilgotnej pogody. Dlatego ważna jest oddychająca odzież, żeby mieć suche ubrania, nawet jeśli się pocimy« - mówi mechanik zespołu Audi Sports FIA Formula E.

Ogólnie rzecz biorąc, właściwości odzieży roboczej są bardzo istotne: »Inna ważna dla nas rzecz to spodnie. Przy samochodach często pracujemy w pozycji klęczącej lub na leżąco, gdy pracujemy pod podwoziem. Dlatego naprawdę doceniamy dodatkowe funkcje, takie jak nakolanniki czy materiał strecz, który jest rozciągliwy we wszystkich kierunkach. Zawsze może się też pojawić nieoczekiwany deszcz, dlatego odzież musi być wodoodporna. Jeśli pojawią się problemy, które musimy szybko rozwiązać, w warsztacie może się zrobić bardzo tłoczno. Ważne jest więc dla nas posiadanie wygodnej i funkcjonalnej odzieży aby dobrze wykonać pracę«.
Mascot International A/S · Silkeborgvej 14 · DK-7442 Engesvang · Dania · Tel. +48 221040910 · Faks + 45 8724 4701 · nr SE/nr CVR 1386 3385
Mascot International A/S
Julsoevej 100
8600 Silkeborg
Dania

Tel. +45 8724 4700
Faks + 45 8724 4701
nr SE/nr CVR 1386 3385