MASCOT® WORKWEAR

Obuwie ochronne robi różnicę

5. lipca 2018
Praca w trudnych warunkach może być wyzwaniem dla twojego ciała. Aby chronić się w najlepszy możliwy sposób przed poślizgnięciem, potknięciami i upadkiem, konieczne jest wybranie butów o właściwościach ochronnych. Dzięki starannie dobranemu obuwiu możesz skupić się na swojej pracy bez obawy o kontuzję stopy.


Podeszwa jest istotna dla Twojego bezpieczeństwa
Jeżeli pracujesz na zewnątrz przy każdej pogodzie ważne jest, aby twoje buty ochronne były solidne. Powinny być przeznaczone do pracy w trudnych warunkach, dlatego zazwyczaj zalecany jest wytrzymały but ze skóry. Ponadto podeszwa musi mieć właściwości antypoślizgowe, żeby uniknąć potknięć i upadków na śliskich i nierównych powierzchniach. Aby się upewnić, czy obuwie nadaje się do środowiska w którym pracujesz, podeszwa może być przetestowana w dwóch różnych kategoriach; olej na powierzchni stalowej (SRB) lub mydło na powierzchni ceramicznej (SRA) na płasko oraz przy pochyłości 7 stopni. Dzięki tak przetestowanym podeszwom, które są odporne na różne wyzwania, możesz skupić się na wykonywanej pracy, a nie na powierzchni, po której idziesz.

Wytrzymałe obuwie ochronne
Buty ochronne z kolekcji MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY spełniają wymagania zarówno SRB, jak i SRA, automatycznie uzyskując w ten sposób SRC; tj. najlepszy standard dla podeszwy antypoślizgowej. Ponadto podeszwa z PU / gumy jest specjalnie zaprojektowana do wymagających warunków pracy i może bezpośrednio wytrzymać temperaturę do 300° C. Wielofunkcyjna cholewka stabilizuje środkową część stopy i rozprowadza energię kinetyczną po całej stopie, zmniejszając w ten sposób nacisk na podudzie. Położenie cholewki (pod piętą) sprawia, że pięta pozostaje w stałym kontakcie z obszarem amortyzującym, co zapewnia dobre podparcie. Jest to szczególnie ważne podczas chodzenia po nierównych powierzchniach lub pracy na drabinie.

Specjalne wymagania dotyczące obuwia
Jeżeli twoja praca wymaga dodatkowej ochrony kostki lub ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, to takie obuwie znajdziesz w kolekcji MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY. Obuwie ochronne F0165-902 posiada trójwarstwową ochronę, która pochłania siłę uderzenia na wysokości kostki, zapobiegając w ten sposób dyskomfortowi i kontuzjom spowodowanym uderzeniami zewnętrznymi. Aby zapewnić sobie ochronę przed złymi warunkami pogodowymi, wybierz buty z membraną SympaTex®, która chroni przed wiatrem i wodą, a jednocześnie pozwala stopom oddychać.

Dowiedz się więcej i zobacz kolekcję butów ochronnych MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY tutaj: MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY

 
Mascot International A/S · Silkeborgvej 14 · DK-7442 Engesvang · Dania · Tel. +48 221040910 · Faks + 45 8724 4701 · nr SE/nr CVR 1386 3385
Mascot International A/S
Silkeborgvej 14
DK-7442 Engesvang
Dania

Tel. +45 8724 4700
Faks + 45 8724 4701
nr SE/nr CVR 1386 3385