MASCOT® WORKWEAR

Ubieraj się warstwowo i nie daj się zimie

16. października 2017
Chłodne dni zbliżają się wielkimi krokami, czas już więc przygotować się na zimową pogodę. Można oczywiście próbować zabezpieczyć się przed mrozem kupując po prostu najgrubszą dostępną kurtkę. Warto jednak rozważyć skomponowanie garderoby z kilku cieńszych, ale funkcjonalnych warstw, umożliwiających pracę zarówno w łagodnych, jak i surowych i mokrych warunkach zimowych.

Sekret tkwi w odpowiednim wyborze poszczególnych warstw odzieży – od spodniej do wierzchniej. Jest to metoda „na cebulkę”. Właściwe ubranie to ubranie odpowiadające poziomowi aktywności użytkownika i warunkom panującym w otoczeniu. Firma MASCOT właśnie wprowadziła nową kolekcję odzieży roboczej MASCOT® ADVANCED, przeznaczoną przede wszystkim dla branży rzemieślniczej i budowlanej, zawierającą bogaty wybór t-shirtów, bluz i kurtek, które zaprojektowano z myślą o łączeniu w warstwy. W kolekcji MASCOT® ADVANCED do wyboru jest ponad 20 produktów, wzbogacających rynek odzieży roboczej o nowe kolory, nadruki i funkcje.

Warstwa 1 – ochrona przed wilgocią
Warstwa odprowadzająca pot:
T-shirt 17281 z długim rękawemT-shirt dostępny jest także w wersji z krótkim rękawem: 17482

Komfort w każdej temperaturze
Najważniejszą cechą warstwy wewnętrznej jest zdolność do odprowadzania wilgoci. Jest to istotne, aby użytkownik nie zaczął marznąć pod wpływem wydzielanego przez ciało potu. Najlepsze właściwości tego typu ma połączenie materiału poliestrowego z zapewniającym swobodę ruchu elastycznym włóknem. Właśnie tak wykonane są nasze nowe, bardzo cienkie t-shirty, ściśle przylegające do ciała, bardzo rozciągliwe i dające dużą wygodę poruszania się. Materiał odprowadza pot, szybko schnie i ma przeciwbakteryjne wykończenie zapobiegające powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Produkty te zapewniają skuteczną i przyjemną regulację temperatury ciała – także w cieplejszych miejscach i przy zwiększonej aktywności fizycznej.


Warstwa 2 – ochrona przed zimnem
Ciepła warstwa z izolującą podszewką: 
Kurtka 17115


Kurtka dostępna jest także jako kamizelka w wersji zimowej: 17165

Trzymaj się ciepło dzięki jednej lub kilku izolującym warstwom
W okresie przejściowym zwykle wystarczają dwie warstwy – jedna odprowadzająca pot i jedna izolująca. Warstwa izolująca sama w sobie może być kilkuwarstwowa. Na ten okres szczególnie warta polecenia jest doskonale utrzymująca ciepło, lekka i miękka kurtka 17115 z kolekcji MASCOT® ADVANCED, z izolującą podszewką CLIMASCOT®. Gdy zrobi się naprawdę zimno, ta sama kurtka dzięki niskiej gęstości podszewki staje się świetnie izolującą warstwą pośrednią. Po bokach oraz po wewnętrznej stronie rękawów kurtki wszyto elastyczny materiał, który zwiększa swobodę ruchu podczas pracy. Zawartość kieszeni na piersi i kieszeni przednich zabezpiecza zapięcie na zamek błyskawiczny.

Warto też rozważyć uzupełnienie warstwy izolacyjnej nowym typem bluzy polarowej. Bluza ma gładką powierzchnię, dobrze przylega do ciała i zapewnia optymalną swobodę ruchu. Ma też wysoki kołnierz i umożliwia zapięcie blisko szyi, co dodatkowo chroni użytkownika przed zimnem. W nadgarstku znajduje się otwór na kciuk. Dzięki temu rozwiązaniu rękawy bluzy przylegają do grzbietu dłoni. Kurtka dostępna jest w wersji z krótkim zamkiem błyskawicznym i z zamkiem na całej długości:


Bluza polarowa:
17103Warstwa 3 – ochrona przed złą pogodą
Wiatroszczelna i wodoodporna kurtka:
 
Kurtka 17001


Warstwa zewnętrzna musi przede wszystkim chronić przed czynnikami atmosferycznymi, tj. być wiatro- i wodoszczelna. Nie można też zapominać o oddychalności, bez której nie uda się utrzymać ciepła. Jeśli odzież nie zapewnia odprowadzania potu, skóra staje się wilgotna, a następnie użytkownik zaczyna marznąć.
Kurtka 17001 jest oddychająca oraz wiatro- i wodoszczelna – ma certyfikat zgodności z normą EN 343 dotyczącą ochrony przed opadami. Kurtka jest lekka i dzięki materiałowi elastycznemu we wszystkich kierunkach doskonale dopasowuje się do ruchów użytkownika. Można ją też dostosować do indywidualnych potrzeb – zarówno odpinany kaptur, jak i kołnierz oraz dolną krawędź można regulować na obwodzie. Ponadto kurtka ma wiele detali chroniących użytkownika przed zimnem i wiatrem – rękawy wyposażone są w wewnętrzny ściągacz w nadgarstku z otworem na kciuk, dzięki czemu kurtka sięga aż do grzbietu dłoni. Tylna część kurtki jest nieco wydłużona z myślą o ochronie dolnej części pleców, także przy schylaniu się do przodu.


Kurtka jest też dostępna w wersji z lekką podszewką CLIMASCOT®: 17035

Część większej całości
Wszystkie produkty MASCOT® ADVANCED obejrzeć można tutaj: MASCOT® ADVANCED

Dostępne są także wodoodporne kurtki z dzianiny, nowatorskie bluzy z estetycznych materiałów, lekka kurtka streczowa i wiele innych produktów.

 

Trzymaj się ciepło i sucho przez całą zimę. Wybierając się do pracy pamiętaj o trzech kwestiach

1) o ochronie przed wilgocią
2) o ochronie przed zimnem
3) o ochronie przed złą pogodą

Warstwy odzieży dobieraj z uwzględnieniem temperatury otoczenia i poziomu swojej aktywności.


layers model

 

17035-Kurtka zimowa

 
Mascot International A/S · Silkeborgvej 14 · DK-7442 Engesvang · Dania · Tel. +48 221040910 · Faks + 45 8724 4701 · nr SE/nr CVR 1386 3385
Mascot International A/S
Silkeborgvej 14
DK-7442 Engesvang
Dania

Tel. +45 8724 4700
Faks + 45 8724 4701
nr SE/nr CVR 1386 3385