MASCOT® WORKWEAR

MASCOT przedstawia nową kolekcję lekkiego, elastycznego obuwia

17. października 2017
Nowa generacja obuwia ochronnego MASCOT jest już dostępna u krajowych dystrybutorów! Buty wykonane są z materiałów o niskiej wadze, dzięki czemu są jednym z najlżejszych produktów tego typu na rynku. Giętkość przedniej części buta jest klasą samą w sobie. Zapomnij o ciężkich, sztywnych butach roboczych, męczących stopy i plecy!
W nowej kolekcji MASCOT® FOOTWEAR FLEX znaleźć można osiem nowych modeli obuwia ochronnego. Wszystkie zostały zaprojektowane, wykonane i przetestowane z myślą o swobodzie stóp podczas aktywnego dnia pracy.

Waga wśród najniższych na rynku
Nowe obuwie ochronne umożliwia wielogodzinną aktywność bez przemęczania stóp. Wynika to między innymi z niskiej wagi butów, uzyskanej dzięki rezygnacji z elementów metalowych. Podnosek wykonany jest z kompozytu, a podeszwa antyprzebiciowa ze specjalnego materiału tekstylnego. Dodatkową zaletą rezygnacji z metalu jest to, że stopa nie jest narażona ani na pochodzące z zewnątrz zimno, ani gorąco. Jest to możliwe, ponieważ ani kompozyt, ani materiał nie przewodzą temperatury.

Nadzwyczajna wygoda ruchu
Tekstylna podeszwa antyprzebiciowa jest giętsza niż metalowa, co przekłada się na większą elastyczność buta, gdy jest to potrzebne. Zwiększoną giętkość odczuwa się przede wszystkim w przedniej części obuwia — buty dopasowują się do naturalnych ruchów stopy, np. przy chodzeniu czy klękaniu. Ponadto obuwie wyposażone jest w podeszwy amortyzujące oraz we wkładki minimalizujące wstrząsy, na które użytkownik narażony jest podczas pracy. Dzięki nim buty przy poruszaniu wydają się szczególnie miękkie. Obuwie jest też wyposażone we wkładkę zapewniającą optymalne wsparcie podbicia i zapobiegającą płaskostopiu.

Stabilność przy pracy na nierównym podłożu
W tylnej części buta z kolei ważna jest stabilność. Dlatego znalazła się tam między innymi wkładka stabilizująca stopę przy pracy na nierównym podłożu, przy wchodzeniu na drabinę itd. Buty nie mogą się bowiem zginać w niewłaściwych miejscach i być niestabilne, gdyż może to prowadzić do zmęczenia i bólu stóp.

Bogate możliwości wyboru w ramach kolekcji FLEX
Obok różnych fasonów, kolorów i materiałów butów i półbutów FLEX wybrać można także odpowiedni do danego typu pracy system zapinania. Warto zwrócić uwagę na system Boa, umożliwiający błyskawiczne zakładanie i zdejmowanie butów. Nierdzewne metalowe sznurowadła równomiernie rozkładają ucisk na śródstopie, nie czuć więc żadnego dyskomfortu. Można też zdecydować się na obuwie całkowicie wolne od metalu i wybrać model z tradycyjnymi sznurowadłami. Wszystkie modele spełniają wymogi najwyższej kategorii w zakresie podeszew antypoślizgowych. Mają też oczywiście certyfikat zgodności z normą EN ISO 20345. Do wyboru są kategorie S1P i S3 (wg normy kategoria S3 oznacza buty o wodoodpornym materiale zewnętrznym). Buty mają szerokość 10 (rozmiary 39-48), dostępny jest też często wybierany przez kobiety model o szerokości 8 (rozmiary 35-41).
 
Mascot International A/S · Silkeborgvej 14 · DK-7442 Engesvang · Dania · Tel. +48 221040910 · Faks + 45 8724 4701 · nr SE/nr CVR 1386 3385
Mascot International A/S
Julsoevej 100
8600 Silkeborg
Dania

Tel. +45 8724 4700
Faks + 45 8724 4701
nr SE/nr CVR 1386 3385