MASCOT® WORKWEAR

Nie trać energii na to, żeby ci było ciepło

1. listopada 2016
Przestań tracić całą swoją energię na to, aby utrzymać ciepło w chłodnych i deszczowych zimowych warunkach. MASCOT zastosował w kilku różnych modelach kurtek powszechnie ceniony materiał izolacyjny PrimaLoft® po to, aby pomóc ci utrzymać ciepło gdy temperatura zacznie spadać.

Jest zimno na zewnątrz, więc nakładasz swoją ciężką, ciepłą kurtkę zimową. Gdy twoja aktywność ruchowa wzrasta, pot zaczyna spływać po twoich plecach. Ciepło nie może zostać odprowadzone i kurtka staje się cięższa oraz cieplejsza i przeszkadza ci w wykonywaniu twojej pracy efektywnie i bezpiecznie. Twoje ubranie jest teraz mokre, więc ściągasz kurtkę i bardzo szybko się wyziębiasz.

W odpowiedzi na to powszechnie znane wśród użytkowników kurtek zimowych zjawisko, MASCOT wprowadza materiał izolacyjny PrimaLoft® w kilku nowych modelach kurtek po to, aby było ci w nich ciepło, oraz abyś jednocześnie pozbył się nadmiaru ciepła. 

Utrzymaj ciepło dzięki jednej z 4 nowych kurtek od MASCOT, z których każda posiada materiał izolacyjny PrimaLoft®. Od lewej strony widzisz: kurtkę typu Soft Shell MASCOT® Darmstadt, kurtkę termalną MASCOT® Erding, kurtkę termalną  MASCOT® Palencia oraz kurtkę pilotkę MASCOT® Tolosa.

Utrzymaj ciepło i suchość
MASCOT wprowadził do asortymentu dwie kurtki termalne, kurtkę typu Soft Shell oraz kurtkę pilotkę, które posiadają izolację PrimaLoft® idealną na chłodne dni. Wilgoć jest odprowadzana od ciała jako efekt właściwości oddychających PrimaLoft®. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko, że użytkownik przemoknie oraz wychłodzi się. Ponadto niezwykle lekkie włókna PrimaLoft® odprowadzają wodę i nie wchłaniają deszczu. Dlatego kurtka nie stanie się ciężka i nie oddziałuje negatywnie na swobodę ruchu użytkownika. Gdy materiał nie staje się wilgotny, zachowuje on wysokie właściwości izolujące. Więc jeśli twoje zadania w pracy oraz pogoda często się zmieniają, kurtki z PrimaLoft® są wielką pomocą w trakcie zapracowanego dnia w pracy, ponieważ materiał nadaje się do noszenia w zimnym otoczeniu, podczas deszczu oraz w trakcie wykonywania różnych czynności.  Oprócz tego, że daje ci ciepło, PrimaLoft® zawiera specjalną kompozycję włókien, które odczuwa się jako miękki, watowany materiał, kzajmuje on bardzo mało miejsca. Niska waga sprawia, że PrimaLoft® wyjątkowo dobrze sprawdza się jako warstwa środkowa odzieży, zajmuje on bardzo mało miejsca po złożeniu. MASCOT używa PrimaLoft® Black Insulation Eco, który w 60% wyprodukowany jest z materiałów odnawialnych.

Kurtki MASCOT z PrimaLoft®
Do tej pory MASCOT użył PrimaLoft® w czterech różnych produktach: dwóch kurtkach termalnych, kurtce typu Soft Shell oraz kurtce pilotce w różnych kolorach. Dwie kurtki termalne MASCOT® Erding oraz MASCOT® Palencia mogą być używane jako odzielna kurtka lub jako warstwa pośrednia, pod kurtką wierzchnią. Kurtka pilotka MASCOT® Tolosa oprócz izolacji PrimaLoft® jest certyfikowana pod kątem zapewnienia najlepszej ochrony przed zimnem (EN 342) oraz wiatro- oraz wodoszczelności (EN 343).

Na stronie internetowej MASCOT możesz dowiedzieć się więcej na temat produktów oraz zobaczyć film o materiale PrimaLoft® i jego szczególnych właściwościach. Aby zobaczyć kliknij na: www.mascot.pl/Primaloft

Produkty MASCOT z PrimaLoft®:
MASCOT® Erding
MASCOT® Darmstadt
MASCOT® Palencia
MASCOT® Tolosa

Download: http://fotoweb.mascot.dk?bid=fxexfxj

 

PrimaLoft logo

Produkt opracowany dla amerykańskiej armii

 

Technologia PrimaLoft® została pierwotnie opracowana na potrzeby amerykańskiej armii, która szukała wodoodpornej, syntetycznej alternatywy dla stosowanego w mundurach gęsiego puchu. Dziś materiał ten używany jest także przez myśliwych, sportowców ekstremalnych i miłośników aktywności na świeżym powietrzu na całym świecie. Dzięki 25 latom doświadczenia producent PrimaLoft® jest globalnie uznawanym liderem i pionierem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań na rzecz wygody.

 

Dlatego właśnie firma MASCOT współpracuje z PrimaLoft®.

 

PrimaLoft® – Feel the performance! – Poczuj skuteczność w każdym klimacie i we wszystkich sytuacjach!

 
Mascot International A/S · Silkeborgvej 14 · DK-7442 Engesvang · Dania · Tel. +48 221040910 · Faks + 45 8724 4701 · nr SE/nr CVR 1386 3385
Mascot International A/S
Julsoevej 100
8600 Silkeborg
Dania

Tel. +45 8724 4700
Faks + 45 8724 4701
nr SE/nr CVR 1386 3385