MASCOT® WORKWEAR

Pozostań w strefie komfortu dzięki nowej bieliźnie funkcjonalnej

6. października 2015
W przeciwieństwie do obecnych trendów dążących do porzucenia strefy komfortu, zadaniem bielizny funkcjonalnej jest utrzymanie komfortu użytkownika przez cały dzień. Ciało potrzebuje skutecznego odprowadzania potu, a w niższych temperaturach wewnętrzna warstwa bielizny powinna mieć też działanie izolujące. Nowa kolekcja bielizny funkcjonalnej firmy MASCOT bardzo skutecznie spełnia te wymagania dzięki zastosowaniu technologii THERMOCOOL™.

Nowa kolekcja bielizny wykorzystującej włókna THERMOCOOL™ wspomaga naturalną termoregulację ciała. Gdy użytkownikowi jest gorąco, bielizna odprowadza ciepło i pot. Gdy na zewnątrz jest zimno, działa izolacyjnie. Jest to rozwiązanie proste i skutecznie. Nazywa się to Duoregulation™. Jego podstawą jest odpowiedni skład włókien tkaniny. Firma MASCOT wprowadza podkoszulki z długimi rękawami, długie kalesony i ocieplacze szyi korzystające z technologii THERMOCOOL™.

Dzięki swojej strukturze materiał THERMOCOOL™ jest przede wszystkim niezwykle skuteczny w odprowadzaniu potu. System szybko rozprowadza wilgoć na większy obszar i uwalnia od niej skórę. Ważną zaletą THERMOCOOL™ jest też efektywne schnięcie. Wilgoć bardzo szybko odparowuje z materiału. To istotne, gdyż po pierwsze wilgotna koszula jest nieprzyjemna w dotyku, a po drugie obecność nieodprowadzonego potu niesie ze sobą zagrożenie wyziębienia. Oto, jak wygląda skuteczne odprowadzanie potu (na materiał od wewnątrz została wylana woda):

 

Bielizna została zaprojektowana z założeniem, że ma stać się „dodatkową warstwą skóry”. Testerzy firmy MASCOT potwierdzają, że tak właśnie się ją odczuwa. Rozciągający się w czterech kierunkach materiał dobrze przylega do ciała, jest elastyczny i bardzo przyjemny w noszeniu. Nie ma żadnych drażniących skórę szwów bocznych ani wszytych metek. Tkanina jest lekka i łatwa do prania. Przy projektowaniu bielizny założeniem było zapewnienie użytkownikowi komfortu niezależnie od wykonywanej aktywności fizycznej i temperatury zewnętrznej.

Termoaktywny podkoszulek z długimi rękawami MASCOT® Hamar (rozmiary od S do 3XL)
Termoaktywne kalesony MASCOT® Moss (rozmiary od S do 3XL)
Ocieplacz szyi MASCOT® Halden (jeden rozmiar)

THERMOCOOL™ jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy INVISTA. INVISTA od wielu la specjalizuje się w zaawansowanych rodzajach materiałów m.in. na potrzeby odzieży roboczej. Firma MASCOT używa także m.in. produktów COOLMAX® i CORDURA® firmy INVISTA. Więcej informacji na temat THERMOCOOL™: http://thermocool.invista.com/

 
 
Mascot International A/S · Silkeborgvej 14 · DK-7442 Engesvang · Dania · Tel. +48 221040910 · Faks + 45 8724 4701 · nr SE/nr CVR 1386 3385
Mascot International A/S
Julsoevej 100
8600 Silkeborg
Dania

Tel. +45 8724 4700
Faks + 45 8724 4701
nr SE/nr CVR 1386 3385