MASCOT® WORKWEAR

Królowo Zimo – przygotuj się!

10. listopada 2010
Niezbyt przyjemnie jest pracować na zimnie, wietrze i deszczu, ale pogoda nie powinna decydować o Twoim komforcie podczas pracy.

 

Ubieraj się w wiele warstw i pracuj wygodnie w odzieży, która zapewni Ci ciepło. Wybieraj taką odzież, żebyś w każdej chwili mógł zrzucić niepotrzebną warstwę albo ubrać kolejną, jeśli zmieni się temperatura lub warunki pracy. Pamiętaj też o wyborze odpowiedniego obuwia ochronnego.

Od spodu:
Jako pierwszą warstwę ubierz coś elastycznego i dobrze przylegającego do ciała, a przede wszystkim odprowadzającego wilgoć. Warstwa ta powinna sprawiać wrażenie „drugiej skóry” i nigdy nie powinieneś czuć, że jest mokra. Wyjątkową cechą bielizny funkcjonalnej jest zdolność błyskawicznego oddzielania wilgoci od skóry na dużej powierzchni i odprowadzenie jej do następnej warstwy odzieży. W zależności od osobistych preferencji można wybrać bieliznę o większych lub mniejszych właściwościach izolacyjnych. Jeśli lubisz ciepło, możesz zdecydować się na przykład na bieliznę z dodatkiem wełny.
Tutaj znajdziesz podkoszulki z dodatkiem wełny, MASCOT® Logrono.

Tutaj znajdziesz ultracienkie podkoszulki z włóknami bambusowymi, MASCOT® Parada.

Warstwa środkowa:
Kolejne warstwy odzieży mają za zadanie zapewnić Ci ciepło. Kiedy jesteś ubrany w warstwy t-shirtów, koszulek polo, bluz, kurtek roboczych lub bluz z kapturem, zawsze możesz zdjąć którąś z nich lub założyć kolejną, jeśli w ciągu dnia pracy zmieni się temperatura. Upewnij się, że Twoja odzież dobrze zakrywa szyję i kark, oraz że jej rękawy są odpowiednio długie, żeby nie marzły Ci nadgarstki. Naczynia krwionośne w okolicach nadgarstków leżą bezpośrednio pod skórą, więc jeśli nadgarstki marzną, chłód przenoszony jest do reszty ciała razem z krwią.
Użyj opcji wyszukiwania produktów, żeby znaleźć bluzy z długim rękawem, bluzy z kapturem i kurtki robocze.

 

 

MASCOT® Parada i MASCOT® Alfaro

 

Warstwa zewnętrzna:
Przy wyborze warstwy zewnętrznej odzieży należy kierować się dwoma aspektami. Jednym z nich są elementy funkcjonalne, takie jak kieszenie i paski np. na narzędzia. Druga ważna kwestia to ochrona przed pogodą i oddziaływaniem temperatury otoczenia. Wybieraj odzież wiatro- i wodoszczelną, jeśli pracujesz na zewnątrz, w zmiennych temperaturach. Oddychająca odzież wierzchnia to dodatkowy atut, jeśli podczas pracy dużo się ruszasz. Jeśli na zewnątrz przebywasz krótko, możesz w razie potrzeby użyć nakładanej, dodatkowej odzieży przeciwdeszczowej, zamiast nosić wodoszczelną warstwę przez cały czas. Jeśli wybierzesz odzież wierzchnią z odpinaną podszewką, możesz na bieżąco regulować temperaturę i używać tej samej kurtki zarówno wiosną, gdy pogoda jest deszczowa, jak i w wyższych temperaturach.
Koniec końców wybieraj odzież, która najbardziej odpowiada Twoim osobistym preferencjom. Decyduj się na modele, w których czujesz się wygodnie – mogą to być kurtki typu parka, czy krótkie kurtki-pilotki, czy też modele pośrednie. Oceń też, czy potrzebujesz na przykład kaptura. Wszystkie właściwości odzieży odnajdziesz również w modelach fluorescencyjnych.
Zobacz wszystkie kurtki MASCOT tutaj.
Jeśli potrzebujesz uniwersalnej, ciepłej kurtki, która jest też wiatro-, wodoszczelna i oddychająca, polecamy MASCOT® Alfaro

Zapewnij stopom ciepło
Zima to czas trzewików. Zwłaszcza, jeśli dużo przebywasz na zewnątrz. Gdy nadchodzi chłód, musisz pamiętać o kilku szczególnych sprawach przy wyborze obuwia ochronnego. Jeśli problemem jest występowanie zjawiska tzw. mostka termicznego w związku z ochroną antyprzebiciową, powinieneś wybrać obuwie, w którym ochrona ta jest wykonana z tworzywa innego niż stal, np. z materiału tekstylnego. Jeśli w pracy często masz do czynienia z wilgocią, wodą i błotem, wybierz produkt tekstylny, zapewniający obuwiu wodoszczelność.
W okresie zimowym podłoże może być mokre, śliskie lub zabłocone. Dla utrzymania równowagi podczas wykonywania pracy istotna jest dobra przyczepność. W związku z tym konieczny jest odpowiednio zaprojektowany i wystarczająco głęboki profil podeszwy. Ważny jest również materiał – gumowa warstwa zewnętrzna zapewnia dobrą przyczepność. Wybieraj obuwie z oznaczeniem „SRC”, które zapewnia najwyższą certyfikowaną klasę przyczepności. Poza tym musisz dbać o to, żeby obuwie odpowiednio leżało na stopie porządnie je sznurując.
Proponujemy MASCOT® Kamet, jeśli potrzebujesz wodoszczelnego obuwia z tekstylną ochroną antyprzebiciową.

Żeby zapewnić sobie dodatkową przyczepność, wybierz jeden z nowych modeli obuwia, np. MASCOT® Elbrus lub MASCOT® Elgon, z gumowymi podeszwami o najwyższej klasie przyczepności (SRC).
Pamiętaj również o skarpetach, odpowiednio podtrzymujących stopę. Powinny one być bardzo elastyczne, żeby dobrze trzymały się na stopie. Zsuwające się skarpety mogą tworzyć fałdy, które z czasem mogą uciskać i obcierać stopy. Tutaj znajdziesz skarpety różnych długości i grubości

  

 

 

MASCOT® Asmara i MASCOT® Kamet

 

 
Mascot International A/S · Silkeborgvej 14 · DK-7442 Engesvang · Dania · Tel. +48 221040910 · Faks + 45 8724 4701 · nr SE/nr CVR 1386 3385
Mascot International A/S
Julsoevej 100
8600 Silkeborg
Dania

Tel. +45 8724 4700
Faks + 45 8724 4701
nr SE/nr CVR 1386 3385