MASCOT® WORKWEAR

Odpowiedzialność społeczna i środowiskowa

– stałe poszukiwanie materiałów i metod uwzględniających kwestie odpowiedzialności społecznej

W MASCOT kwestie społeczne, środowiskowe i ekonomiczne są ze sobą ściśle powiązane. Wysoka jakość obowiązuje we wszystkich aspektach działalności firmy. Stałym świadectwem naszego zaangażowania w zapewnienie jakości procesów jest certyfikat zgodności z normą ISO 9001, odnoszący się do naszego systemu zarządzania jakością. Norma ta – zupełnie jak MASCOT – koncentruje się na doskonaleniu zdolności do konsekwentnego dostarczania produktów i usług spełniających wymogi klienta. Regularnie poddajemy się przeprowadzanym przez obiektywną stronę trzecią audytom zgodności z ISO 9001.

Nasze ambicje są jednak zakrojone jeszcze szerzej – nie ograniczamy się tylko do spełniania potrzeb i wymagań klientów. Naszą odpowiedzialnością jest patrzenie w przyszłość i aktywne dążenie do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju i dobrych warunków socjalnych. Dlatego właśnie jako jedni z pierwszych uruchomiliśmy własną produkcję odzieży roboczej w Wietnamie i Laosie. Dbamy nie tylko o wysoką jakość produkcji, ale i o dobre warunki pracy. Przy organizacji produkcji przykładaliśmy do kwestii socjalnych bardzo dużą wagę. Przestrzegamy też oczywiście wszystkie wymogi dotyczące ochrony środowiska naturalnego – dbamy o recykling odpadów, oczyszczanie ścieków itd.

W firmie MASCOT pracujemy zgodnie z międzynarodowym Kodeksem postępowania. Składa się on z fundamentalnych zasad etyki i odpowiedzialności.

O bezpieczeństwo produktów dbamy na bieżąco. Świadczy o tym między innymi certyfikat zgodności z normą Oeko-Tex® Standard 100. Oeko-Tex® to znak jakości. Norma ta określa dozwolone limity zawartości szkodliwych dla zdrowia związków w materiałach. Warto też podkreślić, że naszą odzież roboczą wytwarzamy z materiałów wyprodukowanych zgodnie z normą ISO 14001. ISO 14001 to norma w zakresie zarządzania środowiskowego. Zapewnia kontrolę nad procesami przetwarzania, barwienia i wykańczania tkanych materiałów tekstylnych. Wykorzystujemy także materiały zawierające elementy pochodzące z recyklingu – na przykład CLIMASCOT®. Kolejnym wartym wspomnienia przykładem są nasze spodnie zawierające TENCEL® – przyjazne dla środowiska włókno pozyskiwane z plantacji drzewnych prowadzonych z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Jako producent materiałów tekstylnych jesteśmy stale świadomi naszej odpowiedzialności w zakresie minimalizacji obciążającego wpływu naszej produkcji na środowisko naturalne. Przykładem naszej troski jest bardzo uważny dobór dostawców i poddawanie ich regularnym kontrolom. Niezwykle istotny jest również fakt, że dzięki swojej wysokiej jakości produkowana przez nas odzież robocza charakteryzuje się długą żywotnością, co oznacza, że nie wytwarzamy rzeczy przydatnych krótko i nie marnujemy niepotrzebnie zasobów. 

Linki powiązane

 
Mascot International A/S · Silkeborgvej 14 · DK-7442 Engesvang · Dania · Tel. +48 221040910 · Faks + 45 8724 4701 · nr SE/nr CVR 1386 3385
Mascot International A/S
Julsoevej 100
8600 Silkeborg
Dania

Tel. +45 8724 4700
Faks + 45 8724 4701
nr SE/nr CVR 1386 3385