Lekkie, amortyzujące obuwie ochronne

z podnoskami z włókna węglowego
2020 - MASCOT® FOOTWEAR CARBON | Designed to Perform-Obuwie ochronne-BOA® Fit System, F0251-909
1 Września 2020
MASCOT® FOOTWEAR CARBON to nowa seria obuwia ochronnego dla pracowników dbających o jakość. Obuwie wyprodukowane jest z najlepszych materiałów. Wyróżnia je zastosowanie podnosków z włókna węglowego, innowacyjnej podeszwy XL EXTRALIGHT® EVA i ochrony antyprzebiciowej MASCOLAYER®. Wierzch jest wykonany w 50% z recyklingowanego poliestru.

Kolekcja MASCOT® FOOTWEAR CARBON składa się z obuwia ochronnego i sandałów w trzech różnych wariantach. Jej szczególną cechą są podnoski z włókna węglowego. Włókno węglowe to lekki, ale wyjątkowo mocny materiał, który sprawia, że podnosek jest odporny na nacisk i uderzenia. Podnosek z włókna węglowego nie zawiera metalu i nie przewodzi zimna ani ciepła.

Innowacyjny materiał podeszwy zapewnia duży komfort użytkowania

Obuwie ochronne MASCOT® FOOTWEAR CARBON wyposażone jest w lekkie, elastyczne i innowacyjne podeszwy XL ETRALIGHT® EVA. Podeszwa przyczynia się do ogólnej niskiej wagi produktu, dużego komfortu użytkowania i wysokiej amortyzacji, co sprawia, że buty są wyjątkowo wygodne w codziennym użytkowaniu. Zapewnia obuwiu szczególnie dobrą absorpcję uderzeń, dzięki czemu chroni plecy i nogi przed wstrząsami w ciągu całego dnia. Zmniejsza przez to uczucie zmęczonych nóg i stóp po długim dniu pracy.

Obuwie dla pracowników dbających o jakość

Podczas opracowywania kolekcji MASCOT® FOOTWEAR CARBON naszym głównym celem było utrzymanie niskiej wagi ogólnej buta i wprowadzenie funkcjonalnych innowacji dla zapracowanych. Dlatego obuwie wyposażone jest w niezwykle lekką, miękką i elastyczną tekstylną ochronę antyprzebiciową MASCOLAYER®. Gwarantuje ona wysoki komfort, a but łatwo podąża za naturalnymi ruchami stopy użytkownika w pozycji stojącej i klęczącej.

Sznurowadła lub Boa® Fit System

Obuwie z kolekcji MASCOT® FOOTWEAR CARBON dostępne jest z dwoma systemami wiązania: sznurowadłami oraz Boa® Fit System. Dzięki sznurowadłom cały but jest pozbawiony elementów metalowych. Boa® Fit System z pokrętłem zawiera elementy metalowe, ale zapewnia dobre, regulowane i trwałe dopasowanie przez cały dzień pracy. Pokrętło doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy buty trzeba zakładać i zdejmować wielokrotnie w ciągu dnia.

 

Buty i sandały MASCOT® FOOTWEAR CARBON można zamówić u lokalnego dystrybutora MASCOT.